תוכנית המשך: שבועות 9–16

אהלן לכולם, איזה כיף לראות אתכם כאן בסוף שבוע 8.
מאחר שהעברנו כמות יפה של זמן ביחד, היה חשוב לי לעדכן אתכם במצב הקורס, על החומר הנוכחי וזה שיבוא אחריו ועל מה מצפה לנו בהמשך.

איפה אנחנו עכשיו?

אנחנו ממש על סף סיום החומר שהוא פרופר “תכנות פייתון”.
מי שעבר ומרגיש שהוא בקיא בחומרים של שבוע 8 יכול לקרוא בעיקרון כמעט כל קוד פייתון שיביאו לו.
עדיין חסרים לנו קצת חומרים מתקדמים, כמו Type Annotations ו־Decorators שאני מניח שיגיעו בשבוע הבא, אבל חוץ מזה אין סיבה עקרונית שלא תוכלו לקרוא כל קוד פייתון שיבוא לְפִתְחֲכֶם.
יותר מזה, באופן טכני אין ממש אתגר שאתם לא יכולים לו בשלב הזה. ככל שתגעו יותר בקוד אתם תראו שאתם מסוגלים לעשות המון, או כמו שאחד המדריכים כתב על זה: “מבחינתי בשלב הזה הם יכולים לתכנת חללית”.

תהיו ממש גאים בהישגים שלכם בחודשים האחרונים.
החומר שלמדתם ממש לא פשוט ואני מכיר לא מעט אנשים שסיימו מסלולים ארוכים ושולטים בו פחות טוב מכם.
זו רמה מצוינת עבור אנשים שהתחילו לתכנת רק לפני כמה חודשים, ויש לי כמה חברים שלוקחים את הקורס ולראות אותם מגיעים לרמה הזו פשוט שווה הכל מבחינתי.

לאיפה ממשיכים מכאן?

המשך הקורס יתגמש לקראת שבוע 9 ו־10.
כל החומרים שתכננו להעביר – יועברו, אבל הפורמט מעט ישתנה.

במקום מחברות עם חומרים, שפחות מתאימות לנושאים שאליהם אנחנו הולכים להיכנס,
יסופקו קישורים וחומרים שבחרתי ועברתי עליהם באופן אישי, עם תרגולים שבניתי על אותם חומרים.

זה יאפשר לנו לעמוד בכמה יעדים:

1. קצב ההוראה ישמר. כרגע כמו ששמתם לב אני כותב כל מילה בעצמי, ומתקשה לעמוד בקצב שחרור החומרים. זה גורם לנשירה גדולה של אנשים מוכשרים מאוד כיוון שהקצב איטי מדי. החיים של אנשים ממשיכים והם לא יכולים למרוח את ההשקעה בקורס לאורך עשרות חודשים. המטרה שלי היא להחזיר “שבוע” של קורס לארוך כשבועיים (ולא חודש), ובכך נוכל לסיים את שבוע 9 עד 16 בטווח זמן סביר.
  2. תהיה לכם יותר בחירה. החלק השני של הקורס הוא הרבה יותר גמיש בהגדרתו (גם במחזורים הקודמים, הלא אינטרנטיים שהעברתי). הוא נועד להשלים את הכישורים והיכולות הלא פייתוניים שלכם בעולם – בניית אתרי אינטרנט, התממשקות לשירותים, עבודה עם מידעים ועבודה מול מסדי נתונים. כיוון שיהיה לי יותר זמן לכתוב תרגילים, יינתנו תרגילי בונוס שיאפשרו למי שרוצה להעמיק בחומר לקבל אקסטרה. זה גם יאפשר לאלו שהחזרה משגרת קורונה לחיים האמיתיים פגעה ביכולתם לעמוד בקצב של הקורס, להיות ברמה טובה ולא להצטרך לוותר על התעודה.
  3. יותר תרגילים יבדקו. כרגע אני משקיע 100% מהזמן בכתיבת החומרים ובמענה לשאלות בפורום. החיסכון בכתיבת חומרים יאפשר לי לבדוק לכם תרגילים ולתת לכם פידבק, מה שאני מאמין (וחניכים ממחזורים קודמים מעידים) שמשפר הכי הרבה את הרמה שלכם.

יש עוד תוכניות לעתיד?

כן. כיוון שירדנו בכמות החניכים הפעילים מסיבות מובנות (כרגע אנחנו סביב ה־200, למי ששאל), אני מתכוון לעשות live screencast שבועי, במהלכו נפתור תרגיל בפייתון ביחד, אסביר לכם את דרך החשיבה שלי ואענה לשאלות שלכם. זה יאפשר לי לתת לכם מענה אישי, ולכם לצבור קצת ניסיון. אשמח אם תצביעו בסקר למטה על הימים שבהם לדעתכם יהיה לכם הכי נוח להצטרף אלי בשידור live בשעות 20:00–22:00, בערך (אולי נמשוך את זה לקצת יותר מאוחר, אם יהיה ביקוש). הקלטות של ההרצאה יהיו זמינות גם אחרי, מן הסתם.

מעבר לזה, אני מתכוון לאסוף אנשים שהבריקו במיוחד בהגשות שלהם בתרגילי הקורס ולעזור להם לכתוב פרויקטים שיתאימו להם או לתרום לפרויקטים Open Source קיימים כדי לחדד את היכולות שלהם, לתרום לקהילה ולתת להם יד בכניסה לתעשייה. אני מאמין שאפרסם פרטים נוספים על זה סביב שבועות 11–12.

בהצלחה!

אם יש שאלות בנוגע למה שכתוב באשכול – תרגישו בנוח.
סחטיין על ההצלחה עד פה, ובהצלחה בהמשך הדרך!

• ראשון
  • שני
  • שלישי
  • רביעי
  • חמישי

0 מצביעים

קודם כל - מרגש, חייב להודות.

אמרנו המון פעמים ועדיין חשוב לציין שהמיזם הזה לא מובן מאליו, מעשיר בטירוף ובכלל - חתיכת חוויה, ברמה האינטלקטואלית וללא ספק, גם ברמה החברתית.

כמה נקודות:

1. שיטת הלימוד החדשה - שיטת הלימוד המתוכננת מצויינת עבורי אישית ומאמין שעבור רובנו. העובדה ששבוע הפך לחודש קצת פגע בהליך הלמידה בעיני וזו הסיבה העיקרית שאני אוהב את המהלך. הקורס בנה בהדרגה מיומנויות חיפוש וחקר עצמי אחר תשובות (בצורה כיפית בטירוף) והמהלך מתבקש.

2. תרגולים - חיכיתי נורא לחלק המתקדם והלא פייתוני. חושב שצריך לשמר את אלמנט התרגול וההגשות בצורה סבירה שתתאים לחומר המועבר. יכול להיות שלמשל הגשה סטייל פרוייקטון גמר יכולה להיות תרגול טוב ברמה הטכנית והיצירתית (והרבה בדיקות לכם :scream:).

3. לייב סקרינקאסט - אשמח לקחת חלק (מקווה שיהיה מספיק זמן) בעיקר כדי לחוות את הקהילה. מאמין שזה יהיה מושלם עבור אותם אנשים שנמצאים בשליש תחתון בהיבט שליטה בחומר עד כה ובעתיד.

תודה ענקית, שמח להיות חלק!

תודה רבה :pray: 20202020

ים ושאר הסגל!
תודה תודה תודה על הכל!
אין מילים לתאר את ההערכה!
אתה באמת מדהים וההשקעה שלך היא פשוט מדהימה!

מצטרף לכל המילים הטובות.
אין לי שום ספק שזה הקורס הכי טוב שיכולתי להשתתף בו כדי ללמוד פייתון מהבסיס ובצורה הטבעית ביותר. ההשקעה שלכם מטורפת ואני מעריך ומוקיר כל רגע שלכם.

המון המון המון תודה,
על התרגילים, על המחברות, על הבדיקות, על השעות המאוחרות.

אין עליכם!

תודה רבה לכם! האמת שהעתיד נשמע נהדר עוד יותר…
בקשר לתרגול המשותף, אם שואלים על ביקוש לשעות מאוחרות יותר אני בעד לאחר את זה בשעה…

כראות לעובדה שאנחנו באמת יודעים יותר מאנשים אחרים שעשו מסלולים ארוכים יותר, יצא לי לפגוש כמה וכמה אנשים שעובדים עם פייתון ולא יכלו לעזור לי בהבנה או הבינו בכלל חלק מהתרגילים שזה הרגיש לי מטורף שמקורס של כמה חודשים למדתי כל כך הרבה!

שאלה של עניין, האם ה200 שנשארו כולנו זכאים לתעודה?!
You’re breathtaking!

לא כולם זכאים :pensive: , כולם פעילים

יש אפשרות לדעת מי זכאי בבקשה?

לא, כי אין בשום מקום מידע על זה וזה דורש מהצוות לבדוק אחד אחד.
אם את רוצה לדעת האם את זכאית את מוזמנת לבדוק האם הגשת את כל התרגילים ואם הם כולם עובדים :slight_smile:

ואיך תדע מי הבריקו, אם הרבה הרבה מהתרגילים לא נבדקו בכלל?

ים, תודה רבה על הקורס.

לצד הקורס הזה אני גם לומד מקורסים דומים באתרים כמו datacamp/udemy/kaggle

חייב להודות שאני שאבתי מהקורס הזה המון, התרגולים באמת לא קלים ולפעמים קצת מלחיצים אותי שאני לא אצליח באמת אבל אני חיב להגיד שאני לומד מהם המון, פשוט המון.

החומר שמועבר במחברות הוא סופר מעשיר, רמה מאוד מאוד גבוהה.

אני עצמי יותר מתעניין בחבילות פייתון שהם בתחום המידע: Numpy/pandas/scikit learn.
בזכות הקורס שלך אני מבין שכל דבר שם זה אובייקט ואני מבין איך אובייקט מתנהג, איך מבצעים דיבאגינג ופשוט איך דברים עובדים ביחד.

פייתון היא שפת מונחת העצמים הראשונה שאני לומד לעומק, חייב להודות שהיא שפה מדהימה ההנגשה שלך לחומר תרמה לי המון. מחכה עוד לראות איך תסביר דקורייטים כי זה לא חומר שאני הכי הבנתי אבל מקווה שממך אלמד את זה באופן שיוכל לי להוסיף את הכלי הזה לאוסף הכלים שלי.

אני סה"כ מאוד שמח על הפורמט החדש שרשמת כאן, מחכה לשבועות הבאים.

נ.ב ראיתי ששבוע אחרון עוסק ב pandas, האם תוכל גם לשלב שבוע על numpy? :slight_smile:

1. הבדיקה תהיה מדגמית ורוחבית.
  2. מאמין שיהיה לי יותר זמן, כרגע אני משקיע על כל מחברת כמעט נטו שבוע מחיי, כך שכן יבדקו יותר תרגילים.
  3. כנראה שנפתח הרשמה למי שמעוניין בכלל במסלול הזה כשזה יהיה רלוונטי.

תודה רבה על כל המחמאות, ממש שמח שאתה מצליח להפיק דברים כ"כ חיוביים מהקורס :slight_smile:
אני עדיין לא יודע איך אגש ל־pandas, ואגיע לאסוף חומרים ולבנות את מערך ההוראה לקראת שבוע 13~

היי ים,
מצטרף למחמאות על הקורס, באמת תודה רבה על כל ההשקעה!

שאלה, אנחנו גם נלמד איך ליצור סביבה (environment)?

תודה!
לשאלתך; אולי, תלוי בכמות הזמן שתהיה לנו.
חושב שזה לא מאוד מורכב ושמי שיתחיל לעשות פרויקט משלו יכול ללמוד את זה צ’יק צ’ק

שמח לשמוע שעיקר הלמידה מאחורינו!
אם אפשר רק לבקש, לי אישית קשה מאוד להתרכז, זה משהו שתמיד היה ותמיד יהיה ככה ובגלל זה תרגילים מסויימים (כמו שחמט גנואים של השבוע) יכולים לקחת לי כמה ימים בלי התקדמות.
נוסף לכך בכל הפעמים שהיינו צריכים לחפש / ללמוד לבד, חוויתי קושי מטורף עוד בניסיון לחפש בכלל את מה שאני צריך.
ולכן אם אפשר לבקש שהחומרים שנקבל יהיו יותר מוכוונים, אתן דוגמא, הרבה פעמים במחברות נתתם לנו קישור לתיעוד של פעולה / מודול / וואטאבר שזה לא יהיה ואני לפחות לא מצליח ללמוד מזה כלום ובסוף הייתי איכשהו מצליח להגיע לתשובה שחיפשתי בעזרת הכוונה מהפורום וחיפוש מתיש בכל מיני תוצאות שיצאו לי בגוגל (בעיקר של stack overflow כשראיתי שאלות של אנשים אחרים), לכן אם יתאפשר להוסיף (אולי לאפשר לחניכים לפרסם פה בפורום שרשורים מאתרים אחרים כאלו שעזרו להם) דברים כאלו זה יוכל לעזור מאוד.

מה שמוביל אותי לבקשה השניה, הרבה פעמים בפורום כיוון שהסגל עמוס בעבודה מפה ועד להודעה חדשה שאני מסתמך על חניכים אחרים שיתנו לי תשובה, ולמרות ההערכה הגבוהה שיש לי לחניכים שנותנים מהזמן שלהם כדי לעזור לאחרים שמתקשים, אשמח אם יתאפשר גם לסגל להיות עוד יותר פעיל ממה שהוא עכשיו, בעיקר כי לדעתי לפעמים יכול להיות שהסגל ושחניך יתנו את אותה תשובה, אבל אם הסגל שהוא בעל יותר ניסיון בלימוד יצליח להעביר את המסר בצורה טובה או ברורה יותר זה יכול לעשות הבדל ענק.

תודה רבה על ההשקעה שלכם.

זה לא מה שנאמר :slight_smile:
עיקר החלק של הפייתון מאחוריכם, זה באמת כיף שהגעתם עד פה.

אין לי דרך אחרת להכווין אותך חוץ מלתת לך עוד תרגילים כאלו. להצליח להסתדר לבד ולפלס את הדרך באינטרנט זו ליבת העבודה של מתכנת. החומרים שכתבתי אמורים להיות פיגומים נהדרים עד שתוכלו לצאת לעולם האמיתי, אבל עיקר העבודה שלכם אמורה להיות מול האינטרנט ותוך ניסיון התמודדות עצמית.

אני משתדל להתערב כשהתשובה לא מדויקת, לא מנוסחת טוב או כשיש לי מה לתרום. במקרים אחרים אני מעדיף לתת לחניכים את הבמה ולתעל את הזמן שלי לבניית תשתית טובה יותר עבורכם.

בהצלחה בהמשך :slight_smile:

אני לא יכול להוסיף יותר מידי על מה שכבר נאמר לפני.
פשוט תודה ענקית על כל ההשקעה, אני מאוד מקווה שזה יהיה מחזור אחד מרבים רבים שיבואו אחריו.

לגבי קישורים -
אני מאוד מאוד בעד , אני חושב שמכיוון שיש כל כך הרבה חומר איכותי וזמין של פייתון באינטרנט , חבל שתתישו את עצמכם עם כתיבת המחברות (זה לא סותר את זה שאני מאוד אוהב את המחברות …)

בכל אופן - אפשר לתת קישור לקורס טוב ביודמי או כל אתר אחר , כך שהכוחות שלכם ישמרו להכנת תרגולים ובדיקה שלהם - שזו גולת הכותרת של הקורס הזה מבחינתי ומה שמייחד אותו מקורסים אחרים ובאמת מציב אותו רמה אחת (או כמה רמות) מעל קורסים אחרים שלקחתי.

אני חושב גם שעדיף קורס ווידאו על תחומים מסוימים בגלל שצריך ללמוד להשתמש בכלים נוספים - נניח אם הולכים על תכנות ווב , צריך ללמוד להשתמש בפוסטמן , ללמוד להשתמש בהרוקו או משהו דומה - מה שלא כל כך אפשרי ללמד דרך מחברת.

את הוובינרים אפשר יהיה לנצל לשאלות והעמקה על מה שאיננו מובן.

ועוד משהו:
קורסי ווידאו ארוכים באינטרנט הם מתישים. כך גם לקרוא דוקיומנטיישן מפורט מידי.
כדאי למצוא שילוב של חומר איכותי באינטרנט ועם זאת לא מפורט מידי.

בהצלחה ענקית ותודה !

בכל הפעמים שהיינו צריכים לחפש / ללמוד לבד, חוויתי קושי מטורף עוד בניסיון לחפש בכלל את מה שאני צריך.
ולכן אם אפשר לבקש שהחומרים שנקבל יהיו יותר מוכוונים, אתן דוגמא, הרבה פעמים במחברות נתתם לנו קישור לתיעוד של פעולה / מודול / וואטאבר שזה לא יהיה ואני לפחות לא מצליח ללמוד מזה כלום

חלילה לא בקטע מתנשא, רק מביעה את דעתי :upside_down_face: אבל אני חושבת שזה שאתה צריך לחפש וללמוד לבד זאת המתנה הכי גדולה שיכולים לתת לך. להגיש לך את כל התשובות וההסברים על מגש של זהב זה הדבר שהכי יכול לפגוע בך. בתעשייה ובחיים אף אחד לא ישקיע לתת לך כל הסבר וכל תשובה בצורה האופטימלית ותצטרך המון לחפש לבד, ללמוד לבד ולהתמודד לבד. עדיף שתשבור את הראש עכשיו ושיהיה לך קשה להתמודד - ככה תלמד איך להתמודד עם הדברים האלה בכוחות עצמך. בסוף הדרך אתה תיהיה אסיר תודה שהתכשלת בזה דווקא בקורס ולמדת איך להתמודד עם זה. זה אחד הכלים הכי חשובים שאנחנו יכולים לקחת מפה.

איזה כייף :blush: הודעה שממש שמחתי לקרוא!

אז כמובן מלא מלא תודה לים ולכל הצוות ולכל העוזרים! על ההשקעה הפסיכית בקורס הזה.
by far ההחלטה הכי חכמה שלקחתי בזמן הקורונה (והחל"ת @*& יימח שמו וזיכרו - ברוך שפטרנו) היה להירשם ולהתמיד בקורס!
קיבלתי מלא כלים וביטחון שהלך לאיבוד אחרי שהרבה זמן לא נגעתי בקוד… ונראה שעכשיו מגיע שלב מגניב ומעניין אף יותר.

השלבים הבאים בקורס נשמעים ממש מרגשים ומילאו אותי במלא מוטיבציה :partying_face:

הלייבים זה בהחלט רעיון אליפות שציפיתי להם! איזה כייף.

לסיכום: אפשר לסכם שהתרגשתי ומרגש להמשיך לשלב הבא! :heart_eyes: