הכוונה להמשך השבוע

התחלתי את השבוע האחרון מעט באיחור, ולאחר שהשלמתי את החומר והלייבים של שלושת הימים הראשונים, הבנתי שלא יצא חומר נוסף ושבעצם לא ברור לי איך להמשיך. דובר כבר על כך שאין תרגילים להגשה כרגע, ולמעשה אני נמצא בנקודה בה אני מרגיש “מאחורה” על אף שעברתי על כל החומרים ועשיתי את כל המטלות.
שאלתי למעשה היא מה מצופה מאיתנו בשלב זה?
באחד הלייבים ים המליץ להתקדם לפי הרשימה שפורסמה ביום 1, אבל נראה שעל חלקה כבר התחלנו לדבר ולא בהכרח לפי סדר הדברים, ומאוד לא ברור לי איך לגשת אל הנושאים ואיזה מידע לחפש ,או לחילופין, איך להמשיך ולעבוד על הפרוייקט שלי ומה התוצאה הסופית המצופה ממנו.

בנוסף, לאחר שצפיתי בלייב של יום 3 עלו לי תהיות לגבי הפרויקט שבחרתי. את הרעיון העליתי לא על בסיס API מסויים ובלייב הייתה התעסקות נרחבת בעבודה מול API לצורך מציאת תוכן מתאים. האם הפרוייקט אמור להסתמך על עבודה מול API? מהחומר שנגענו בו השבוע נראה שכן (זה לפחות כרגע מרגיש חלק מאוד עיקרי מהפרוייקט) אבל זה לא היה לי ברור מהגדרת הפרוייקט ביום 1 ועכשיו עולות לי תהיות האם האתר שהתחלתי לעבוד עליו עונה להגדרות וצרכי הפרוייקט.

אשמח להכוונה כללית להתקדמות עם הפרוייקט על מנת שאוכל לתכנן אותו (ואת הזמן שאשקיע בו) בצורה המיטבית.

תודה :pray:

אעשה מעט סדר: הנה הדברים שדיברנו עליהם

1. יצירת wireframe של המוצר
  2. מימוש frontend סטטי
  3. שיעור: איך מורכב URL של אתר אינטרנט
  4. מונחי יסוד ב־1,000 רגל: שרת, IP, HTTP, HTTPS, דומיין, DNS,Client.
  5. העלאת אתר ל־Netlify – מה זה דף סטטי ואיך הוא שונה מדף דינאמי.
  6. מה זה API? מה זה REST API? רישום לספק API, דוגמאות מהעולם האמיתי.
  7. מה זה סריאליזציה? דוגמאות על JSON ועל pickle.
  8. העברת האתר לסביבה דינאמית. דוגמה Flask. חיבור עם האתר הסטטי.
  9. מה זה מנוע templating? – דוגמה Jinja2

חסר לנו:

1. סביבה וירטואלית: מה זה? למה זה טוב? איך מתפעלים?
  2. העלאת אתר דינאמי ל־Heroku (הרחבה למי שרוצה: app.json, Procfile. למיטיבי לכת: AWS).
  3. סיום פרויקט.

אין חובה להשתמש ב־API, אבל זה בהחלט משהו שכדאי ללמוד לעבוד מולו.
כן צריך שיהיה התחשבות של קלט מהמשתמש ואיזשהו תהליך שבעזרתו מגיעים לתשובה שאפשר להציג.

ביום ראשון (אני מאמין) אעלה ללייב נוסף שסוגר את הפינות שכתובות ב"חסר לנו".