שאלה בנוגע לעמוד סטטי, פלאסק, ועוד קצת ירקות

אני רוצה ליצור סוג של אתר כמו בתמונה, עם שני טפסים. האחד חיפוש ירק שנותן תוצאה לגבי ערכים תזונתיים, ועוד fun fact עבור אותו הירק, והשני עם חיפוש מתכון עם מספר רכיבים.
חשבתי ליישם את זה באמצעות פלאסק: יצירת תבנית בסיסית, ושלושה עמודים שונים עבור עמוד ראשי, ועבור כל תוצאת חיפוש.
השאלה שלי היא אם זה לא ‘מפר’ את ההנחיה ליצירת עמוד סטטי. עצם השימוש בפייתון לא הופך את האתר לסוג של דינאמי?
ושאלה נוספת, למי שמנוסה בפלאסק… האם אוכל ליישם שם כפתור של generate אשר מעדכן לי בכל פעם תוצאה אחרת מתוך מה שהתקבל מה- API. כלומר, לקשור בין הכפתור לבין פונקציה שבוחרת רנדומלית מתוך התוצאות, ושולחת את התוצאה לאותו עמוד html

אם אני לא טועה הקטע של הסטטי זה שלב אחד בתהךיך… ואז אנחנו נכניס לזה את האפשרות לתקשר עם השרת.

אבל משאיר את זה פתוח כי בהחלט אולי אני גם טועה.

זה עדיין נחשב כאתר סטטי מכיוון שאת כל הפעולות הללו ניתן לבצע מצד הclient , כולל בקשת מידע משרת מרוחק.
את כל הפעולות הללו יכול לבצע הדפדפן בעזרת html , css וjavascript .
אין צורך באחסון מידע על גבי שרת , עדכון מידע , מחיקת מידע.
כל הבקשות הן אך ורק בקשות GET.
לכן זה נחשב כאתר סטטי.

לגבי עדכון לאותו עמוד בבקשת מידע מהשרת -
להבנתי חייבים להשתמש בג’אווה סקריפט כדי לעשות זאת.
בפייתון אתה תוכל כמובן לשלוח מידע , אך תצטרך לעדכן בכל פעם את כל הדף מחדש.
מה שכן , אתה יכול לשלב קוד ג’אווה סקריפט בתוך הטמפלטס של הפלאסק.
בקשה כזו נקראת ajax , אתה יכול לעשות זאת באמצעות פונקציה שנקראת fatch.
עם זאת זה לא כל כך פשוט למי שלא מכיר js

כל עוד יצרת את הטופס עצמו, ולא את הלוגיקה מאחוריו – מדובר בדף סטטי. המשתמש יכול למלא את הטופס, אבל לא לשלוח אותו – כי אין את החלק של “המוח” שעומד מאחורה ומטפל בנתונים שנשלחו.

ברגע שתרצה להוסיף לוגיקה שתאסוף את הנתונים ותעשה עליהם מניפולציות – תצטרך להשתמש ב־Flask*.

.* יש גם דרך להימנע מזה ע"י העברת הלוגיקה ושליחת בקשות ה־API לצד הלקוח, אבל בקורס אנחנו לומדים לעשות את זה בעזרת פייתון

אגב , היכולת הזו של ג’אווה סקריפט לעדכן חלקים של דף אינטרנט ולא את הדף כולו (יכולת שהיא מקבלת בזכות זה שהיא השפה שהדפדפן מריץ) , גרמה לג’אווה סקריפט לשלוט בכל תחום הפרונט אנד.
אם שמעת על ספריות כמו ריאקט , אנגולר , ויו או סבלט שהן מאוד פופולריות היום , הן בונות מה שנקרא SPA סינגל פייג’ אפליקיישן. כל ה"אתר" שהן בונות זהו למעשה רק דף אחד שמתעדכן כל הזמן !
כל התוכנית רצה רק בדפדפן. רק נראה כאילו “מתחלפים” דפים , אבל זה לא באמת.

לעומת זאת אם תרצה לבנות דבר דומה עם פייתון , בכל עדכון של המידע אתה תצטרך לפנות לשרת שוב ושוב ולרענן את הדף.

זו הסיבה שבתחום הפרונט אנד ג’אווה סקריפט שולטת ותמשיך לשלוט.
פיתוח web עם פייתון נעשה כיום בעיקר בבאק אנד -
אתה יכול לבנות בקלות ובמהירות api עם פלאסק , ולחבר אותו לפרונט אנד SPA שכזה שמושך ממנו נתונים ומציג אותם.
כך אתה נהנה משני העולמות - בצד השרת פייתון , שהיא כייפית לכתיבה עם כל מיני יכולות בתחומים רבים שאין לשפות אחרות , עם ג’אווה סקריפט שיש לה את היכולות בצד הלקוח.