בקשה להמלצות :)

היי חבר’ה,

אנחנו מבצעים מהלך שיווקי שאמור להפיץ את המחברות של שבוע 1–8 לקהל הרחב.
אני עדיין שומר על העיקרון שלי לפיו הידע הזה צריך להיות חינמי, וכל התוכן שכתבתי יונגש לכולם ב־0 כסף.

המהלך ילווה בהשקת עמוד נחיתה חביב, קצת באזז פייסבוקי ובקשות ל־Star־ים ב־GitHub.
המטרה כרגע היא להעלות מודעות לפרויקט ולהראות שיש לנו פה חומרים נפלאים בחינם שכל מי שמעוניין יכול ללמוד מהם.

אני צריך מכם שני דברים:

1. מי שמרגיש בנוח, שמתאים לו ושבאמת מאמין בזה – מוזמנים לכתוב כאן או בפרטי המלצה על הקורס באורך של כפסקה. חלק מההמלצות יופיעו בעמוד הבית של הקורס.
  2. כשאפרסם את הפוסט השיווקי במוצאי־שבת, אפרסם פה לינק ואשמח אם תוכלו לעשות Share־ים וקצת רעש :slight_smile:

תודה לכולם!

“הקורס הכי מובן ו in-depth של פייתון” -נדב פסח

הגעתי אל הקורס של ים כאשר יש לי כבר ידע בפייתון (לאחר קורסים בudemy , udacity ועוד).
עם זאת אני יכול להגיד כי הקורס של ים תרם לי המון , העלה את רמת כתיבת הקוד שלי דרסטית.
אינני מכיר אף קורס עם רמת תרגול כזו , עם קוד ריביו והכל בעברית ובחינם.
קיימים בשוק הרבה קורסים שמלמדים רמה בסיסית של פייתון , אך קיימים מעט מאוד קורסים שמלמדים אותך להיות מתכנת. הקורס של ים הוא אינטנסיבי , מאתגר , מכריח אותך להתעלות מעל הרמה הבסיסית ולהתעמת עם משימות וספריות שלא בהכרח פגשת קודם , הכל תוך כדי עמידה בלוח זמנים.
לכן בעיני הקורס הזה לא מלמד רק “פייתון” אלא מלמד תכנות אמיתי , יכולת פתרון בעיות וחשיבה מחוץ לקופסה.
ממליץ בחום לכל מי שמוכן לקורס מאתגר וברמה גבוהה.

בלי קשר למה שכתבתי -
הייתי ממליץ את הקורס עצמו לתת בחינם , אך מי שמעוניין בקוד ריביו ובפרויקטים מודרכים - בתשלום.
אני חושב שאם אתם רוצים להריץ את הקורס לאורך זמן צריכים איזושהיא דרך “לתחזק” אותו.
כסף זו לא מילה גסה.
אנשים ישלמו בשמחה תמורת משהו שיעזור להם להיכנס לשוק העבודה.

הדרך שלך מאדם ללא ידע למתכנת, עוצרת בקורס של ים מסיקה, כאשר התחלתי את הקורס הידע שלי על תכנות שאף לאפס והיום אחרי מספר שבועות אני רואה שאני מצליח לכתוב פרויקטים וקוד ברמה גבוהה, בזכות הידע מהקורס אני מאמין שאוכל להשתלב בקהילת ההמתכנתים בקלות רבה יותר. קורס ששווה כל דקת השקעה. אלדר שועה

כתבתי בפרטי :slight_smile:

מדהים. אני כותב לך בפרטי!

אתחיל בשורה התחתונה:
הקורס הזה הוא חד וחלק - הקורס הכי מושקע, מקצועי ומהנה שהשתתפתי בו עד כה.
כשנרשמתי לקורס מתוך רצון לחזק את הידע שלי בפייתון, לתרגל ולהתמקצע בשפה הזו - לרגע לא דמיינתי שהקורס הזה יהפוך להיות מרכז החיים שלי בחודשים הקרובים, שאלמד כלכך הרבה דברים חדשים, ואצטרף לקהילה נפלאה של מתכנתים, ואנשים טובים באופן כללי.
אני בוגר תואר ראשון במדעי המחשב, והקורס הזה מהווה עבורי חוויה מתקנת במידה רבה לתקופה שבה נאבקתי בו. כעת אני לא יכול שלא לחשוב עד כמה הוא היה יכול להיות מועבר בצורה יותר איכותית, ועד כמה הייתי מגיע אליו מוכן יותר אם הייתי עושה את הקורס הזה לפני כן. זה לא קורס קל. בכלל לא. אבל מי שמשקיע, מתמיד ומוכן לעבוד קשה - מצליח. החומרים כתובים מעולה, ובנוסף יש ערוץ יוטיוב עם הסברים ותרגולים נוספים ומעולים, והדובדבן שבקצפת - הפורום של הקורס שבו ים, אנשי סגל נוספים, וגם חניכים עוזרים במענה על שאלות.
ואגב הסגל המדהים של הקורס - הזמינות בפורום של ים במיוחד וכמות הזמן וההשקעה הלא נתפסים שהוא נותן מעצמו בשביל הקורס הזה, והכל בהתנדבות (!!!) - זה פשוט משהו שלא נתקלתי בו לפני כן. בשום מקום.
אז לסיכום - לכל מי שמתעניין ולו במעט בתכנות, וגם למי שבעל רקע ורוצה לחזק את היסודות, ולהרחיב את ארגז הכלים: אין מה להתלבט ואני ממליץ בחום להרשם לקורס בהקדם, לא תתחרטו על כך :slight_smile:

שלחתי לך בפרטי :slight_smile:

הגעתי אל הקורס במקרה, בפייסבוק, אחרי מחשבות על הסבת מקצוע. חשבתי שזה יהיה קורס “נחמד” כזה, שאולי אלמד ממנו קצת לתכנת וזה יוכל לעזור לי בעתיד.
מה שקיבלתי, ללא תשלום, הוא קורס לא פחות ממושלם, שלא נותן לך דג, אלא מלמד אותך לבנות ספינת דיג מסחרית.
החומר מועבר בצורה מופתית, התרגילים מעניינים ומאתגרים והסגל תומך ומקצועי.
הקורס הזה לקח אותי, אדם ללא עבר בתכנות, ונתן לי את הכלים והרצון להמשיך ללמוד ולהתפתח כמפתח.

איכות החומר הלימודי: 10/10
איכות התרגילים: 10/10
תמיכת הסגל: 10/10
תמורה למחיר: 10/11

אין לי רקע בתכנות. מאוד עניין אותי קורס בתכנות כי הרגשתי שעם קצת ידע, יפתחו בפני יותר הזדמנויות מקצועיות. בעקבות המלצה מחניכה מרוצה ממחזור קודם של הקורס של ים, נרשמתי עם פתיחת הקורס אונליין. הקורס התקדם בקצב אופטימלי - לא איטי מדי - כך שעדיין מעניין ומאתגר, ובאותו זמן לא קשה מדי (רמת תסכול נמוכה).
בנוסף המחברות כתובות מצוין ואפשרו לי להתקדם בקצב שלי בלי צורך לחכות להרצאה או הצורך להיות זמינה להרצאה.
הגעתי מאפס הכרות עם פייתון וללא ידע בתכנות בכלל למצב שאפשר לי השבוע לכתוב פרוייקט של מערכת לגיבוי קבצים!

קצת לפני גיל 40 התעוררתי והבנתי שאמנם אני “מבין במחשבים” אבל איכשהו מעולם לא למדתי תכנות.
זה קורס אדיר שהצליח להביא אותי מ-0 ל-100 בלימוד עצמי והכל בליווי כתיבה משעשעת.
מומלץ למתכנתים מנוסים ובעיקר לאלו שלא רשמו שורת קוד אחת מימיהם.

היה לי חלום ישן שנזנח ללמוד לתכנת. חבר מתכנת ראה פוסט בפייסבוק ואמר שאולי זו ההזדמנות שלי להגשים חלום. בהתחלה הייתי סקפטי, חשבתי שזה חסר סיכוי ביחס לזה שאני עובד במשרה מלאה, אבל אמרתי לעצמי שאולי בכל זאת כדאי לנסות. היום אני מסתכל אחורה בגאווה על כל מה שלמדתי בקורס הזה, זה היה שווה כל רגע שהקדשתי לזה. לא היה פשוט, הקורס מאוד מקיף ומעמיק, אבל לצד זה הכל מאוד נגיש, ותמיד יש את הסיוע הדרוש כדי להצליח לפתור את התרגילים, או לקבל הסבר נוסף על החומר. אין ספק שבקורס הזה הצלחתי להגשים את החלום הזה :slight_smile:

הקורס של ים מסיקה הוא לא לפראיירים -
הוא מאתגר אותך לחשוב.

“לומדים פייתון בעברית ובחינם” הוא לא רק קורס פייתון;
אלא קורס שנועד להוציא את המשתתפים אל העולם עם בסיס חזק של חשיבה, ובעיקר - עצמאיות.

ים מסיקה מתכנת ותיק, ומורה מנוסה, ויודע שבחיים האמתיים - למתכנתים יש חכות - והם צריכים לדעת איך לדוג לבד, ולכן הדבר משתקף גם בקורס: ים לא נותן לנו דגים; הוא נותן לנו חכות.

בכל שלב: הקורס חושף את התלמיד לכמה כלים או רעיונות חדשים - ואז שולח אותו לפתור בעיות.

כל בעיה היא עולם ומלואו, ומהווה חידה, שמאתגרת את התלמיד לחשוב מחוץ לקופסה - איך לנצל את ארגז הכלים המתרחב שברשותו על מנת לפתור אותה.

למעשה - זוהי חוויית הלמידה בקורס:
את עיקר הזמן אנחנו מבלים בפתירת פאזלים שנבחרו בקפידה במטרה להפעיל הן את הכלים והן את היכולות שרכשנו, לדחוף אותנו להשתפשף, “להרגיש בידיים”, ולרגש אותנו כשאנחנו מצליחים להערים על המכשולים שבדרך. (ויש כאלו - כי התרגילים שזורים בערכים מוספים שצריך לפצח!) בהמשך - הקורס אפילו מלמד אותך איך להבהל מול חוסר בידע - ולמצוא כלים חדשים ורלוונטיים עבורך בעצמך! כך שהקורס לא רק בא לשפר - אלא להפוך אותך למישהו שמסוגל להמשיך ללמוד, להתקדם ולהשתפר בכוחות עצמו.

בשורה התחתונה: “לומדים פייתון בעברית ובחינם” לא רק למד אותי “כל מני דברים על פייתון”. הוא גם למד אותי איך להשתמש בהם, ומעבר לזה: הוא למד אותי איך להיות “ילד גדול”, לגשת לאתגרים שאני עוד לא יודע לפתור - ואז: להתמודד, לחקור, להעמיק - ובסוף לנצח.

קורס שמלמד אותך לתכנת ברמה גבוהה בפייתון אבל לא רק אלא גם מלמד אותך להפעיל את הראש, להתמודד באופן עצמאי ומכין אותך לעולם המיתי בצורה מעולה!

שלחתי לפרטי😁
20202020

קורס מדהים, באתי אליו עם ידע בסיסי בפייתון לאחר כמה קורסים באינטרנט, שום קורס לא היה ברמה של הקורס הזה. יורד י לעומק מסביר איך ולמה הדברים, מלא בהומור ורפרנסים מאתגר ומהנה. מומלץ בחום !

שלחתי בפרטי :slight_smile:

קורס מעולה, אני נהנה מאוד ממנו, החומר מועבר בצורה פרקטית, פשוטה וכיפית, עם תרגילים מעניינים מאוד ומאתגרים כמו "הארי לא רציונלי, או “פרדוקס היומהולדת”, “אורטל קומבט”, תרגיל איקס עיגול, תרגיל של שליפת מילים “סודיות” מתוך קובץ בינארי.
החומר מונגש בצורה מאוד נעימה, אפילו כשלמדנו על מחלקות וירושה, היה תרגיל שבמימוש שלו היה שימוש בדרדסים, מה שעוזר להבין את הדברים בצורה יותר אינטואיטיבית, וגם זה נותן יותר מוטיבציה ללמוד.
היה לי ידע של קורס תכנות ג’אווה שעשיתי באוניבריסיטה ועוד ידע בשפת C, אבל אני חושב שהעברת החומר הייתה מאוד מסודרת, עם הרבה תרגולים, שבונים אצלך את הידע בהדרגה.
ובשבוע 10 אנחנו כבר כותבים פרוייקט של באיזור ה1000 שורות קוד, קוד שאשכרה אפשר להשתמש בו ביום יום, לגבות תיקיות, וקבצים, וכל אחד בעצמו כתב אותו, שזה בעיניי היופי והכיף, כשמתחילים לשבת על התרגיל הוא נראה כל כך קשה, כל כך לא ברור מה ואיך לעשות, הכול בבאלגן, ויש המון תסכול, אבל אחרי שנרגעים קצת ומתחילים לפרק את המשימה הגדולה למשימות קטנות, למשל בואו נחשוב איזה דברים אנחנו רוצים שהקוד יעשה, איזה פרמטרים הפונקציה תקבל, מה צריך לקרות אחרי מה, ובכלל לימוד העקרון החשוב של: חלוקת הקוד לפונקציות, ושכל פונקציה עושה דבר אחד, רעיון שפישט לי ועזר לי.
אז בתור אחד שכבר התנסה כמה בקורסים אני יכול לומר שזה קורס ברמה גבוהה, שמלמד אותך לתכנת, מי שעושה את הקורס הזה, וזה אומר לפתור את התרגילים שמאוד מאתגרים, בהחלט מקדם מאוד את היכולות התכנותיות, זה שזה בעברית היה בשבילי בונוס גדול, יותר נוח לדבר על הדברים בעברית, וזה יצר אצלי נוחות, מה שמאוד עוזר זה שיש את הפורום הזה, קהילה מצוינת וים גם עובר על כל הפוסטים ומוודא שהאדם מקבל תשובה עוד באותו היום, שזה דבר שמאוד עוזר בטח כשניגשים למלאכה הלא פשוטה של ללמוד משהו בעצמך ועוד משהו כמו תכנות, שיש בו הרבה רבדים, זה מבחינתי פלוס שפחות היה בקורסים אחרים שעשיתי, זה שאני יודע שאם אני נתקע אני יכול לפנות בשאלה, לדבר על זה עם מישהו ולשתף בזה שקשה, גם מלעזור לאחרים אני מרגיש שנתרמתי הרבה, כשמלמדים משהו, מבינים אותו ברמה גבוהה יותר.
מאוד לא מובן מאליו שים והצוות של העוזרים והתומכים עושים את זה בהשקעה כזאת ובחינם, זה מקסים בעיניי, אני מאושר על כך שנתקלתי בפוסט פייסבוק הזה במקרה זה בהחלט עזר לי להתמודד עם ההסגר וסיפק לי מוקד עניין ואתגר:)

המלצה חמה על קורס פיתון:
עשית כבר את ההבנה שאתה רוצה ללמוד פיתון בקורס אינטרנתי, וצללת למעמקי המרשתת כדי לגלות שלל קורסים
בכסף או בחינם אך איך אתה בוחר את האחד והיחיד שיתאים לך? זה שתרגיש שהשקעת את זמנך בדבר הנכון?
הדרך הטובה היא המלצה של אנשים בלתי תלויים שעברו אותו, דירגו והביעו דעה.

אז בתור מישהי שעשתה קורסים, לא אחד ולא שנים, אם תיכנס למאורת הארנב הזו, אתה לא תלמד איך לכתוב פונקציות בפייתון, אלא תצא מפתח לכל דבר.
פה לא תלמד לעשות העתק הדבק אלא תעשה מנוי לחדר כושר למוח שלך. ומפה זה רק תלוי בך.
אתה יוצא למסע (שאם אכן תישאר עד סופו) תצא אדם חזק יותר [מנטלית] עם מזוודת כלים עמוסה שתשמש אותך מעתה ואילך בעולם הגדול.

רוץ בעקבות הארנב רק אם אתה באמת רוצה את זה.
זה לא עוד “קורס”.