מחברת 2: תרגיל לדוגמה

היי,
אז התחלתי לעבוד על לכתוב את הקוד, ומהר מאוד מצאתי את עצמי מגיע ללולאות FOR ותנאי IF רבים.
הצצתי קצת בפתרון לדוגמה וראיתי שהקוד הרבה יותר “נקי” וההיגיון מובן, מאוד מתוחכם ומסובך רעיונית, אבל נהיר וברור.

אני מרגיש שאני שולט בקונספט של מחלקה וFOR וIF מאוד, ואז אני יכול לחשוב דרך ההיגיונות של הקונספטים האלה ולדמיין איך לפתור בעיות.
השאלה איך מְתָרגלים ומִתְרגלים לקונספטים אחרים כמו למשל ירושה (ושלא נתחיל לדבר על MIXIN) עד לרמה שאפשר לשלב אותם בצורה טבעית.
כלומר, כשאגש לתרגיל או בעיה, אבין איך להשתמש בכלי ברמה שאני אדע להגיד מתי זה מועיל וקל יותר ומתי זה סתם מסבך.

תודה מראש!

לדעתי זה הכל עניין של תרגול, בהתחלה זה מרגיש כאילו אתה מכריח את עצמך להכניס את הנושאים החדשים לתרגילים, ולאט לאט אתה משתמש בהם באופן טבעי.
זה נכון לכל דבר חדש שלומדים כאן, ואני באמת מסכים שהירושה והMixins קצת יותר קשים לעיכול אבל בסופו של דבר מתרגלים לצורת החשיבה החדשה.

המון המון המון תרגול :slight_smile:

אני חושב שחלק גדול מהמשתתפים שהגיעו עד השלב הזה בקורס מוכשרים יותר ממני.
מה שמפריד בין היכולת שלי לשלכם לכתוב קוד על כל הטכניקות שלימדתי זה שאני יושב על זה כל יום כמעט 18 שנה.
כמו שלא תצפה שאדם שלא למד מוזיקה בחייו ישב על פסנתר ושידיו ינגנו פתאום יצירה וירטואוזית, כך לא תצפה מאדם שלמד בחצי שנה האחרונה עשרות של קונספטים בתכנות לדעת להשתמש בכולם באופן מושלם.

בגלל זה הדגש על תרגול בקורס הוא כ"כ חזק – המטרה היא שתצאו כשאתם יודעים לא רק לקרוא, אלא גם להשתמש בכלים שרכשתם. מי שממש רוצה להבין לעומק לדעתי צריך לנסות לתפוס גם את תרגילי ההשלמה, ולמצוא לעצמו פרויקט אישי לעבוד עליו ולהתחיל אתמול.