מאפיה - הבהרת המשחק

תגיות:

שאלת הבהרה - כל סיבוב מתרחש במלואו ורק בסופו מתרחשות הרציחות, או שאם השוטר נרצח ע"י המאפיה בתחילת הסיבוב אז לא מעירים את השוטר?

לא בדיוק הבנתי מה תפקידו של השוטר … מה זה אומר “לעכב” ?

" * השוטר יתבקש לעכב את השחקן שלדעתו הוא איש מאפיה בעזרת הפעולה detain הממומשת אצל השוטר."

הוא לא מוציא אותו מהמשחק , כי את זה עושים בהצבעה:
" * כל אחד מהמשתתפים יצביע מי לדעתו הוא איש המאפיה באמצעות הפעולה vote מי שקיבל הכי הרבה קולות בהצבעה מוצא להורג ויוצא מהמשחק. אם יש תיקו – כל השחקנים נשארים במשחק."

כלומר ה"עיכוב" זה רק עוד אופציה לניצחון לאזרחים ? שאם השוטר מנחש נכון גם אם לא הוציאו את איש המאפיה להורג האזרחים ניצחו ?

אם השוטר “עיכב” את איש המאפיה, האזרחים נצחו

אם השוטר נרצח הוא לא מתעורר. כך גם במציאות

אלא אם הוא אלכס מרפי.

או ישו…

שאלה לתרגיל:
בניתי את התרגיל כאילו כל המשחק מתנהל בתוכנה כלומר את מי הרוצח רוצה להרוג, את מי השוטר מעכב ולמי מצביעים השחקנים מבוצעות באופן רנדומלי בלי אינפוט ורק מתקבלת התוצאה בסוף.
רציתי לברר אם זה בסדר או שחייבים לתת אופציה לאינפוט מהמשתמש?

אין חובה לאינפוט, זה בסדר להגריל.

היי,
שאלה לגבי: “כל אחד מהמשתתפים יצביע מי לדעתו הוא איש המאפיה באמצעות הפעולה vote.”
משתתפים - אלה הם השחקנים שיצרנו במשחק?

המשתתפים שמצביעים זה בעצם כולם (כולל הרוצח והשוטר)

בבוקר שכולם קמים, מודיעים להם מי נרצח. והם צריכים לנחש מי הרוצח. אבל בגלל שהזהות שלו היא סמויה,
הוא מצביע כאחד העם ומעמיד פנים שאינו יודע מי הרוצח.

גם אני עשיתי ככה, מעט אירוני…:slight_smile:

תודה! עוד 2 שאלות:

1. פעולת הרצח של איש המאפיה - צריכה לקבל שחקן או רוצח באופן רנדומלי?
  2. פעולת העיכוב של השוטר מה היא עושה בעצם?
  1. תלוי איך הרכבת את המשחק. בגדול זה יכול להיות רנדומלי (אם הקוד שלך עובד עצמאי) או ממש עם Input שמכניסים שם של שחקן בהנחה ועשית את זה ממש למשחק פיזי.

2. פעולת העיקוב של השוטר היא בתכלס במקרה הזה בודקת אם הבחירה של השוטר היא אכן הרוצח. אם כן המשחק נגמר כי הוא מצא את הרוצח.

נראה לי שהרוצח לא מעוניין לרצוח את עצמו :upside_down_face:

נראה לי שהיא התכוונה לרנדום בלי הרוצח עצמו :slight_smile:

אני אמורה להעביר לשוטר את השחקן שיבדוק?
או שמועבר לו לבדיקה השחקן שהורשע ברוב קולות?

מגיע התור של השוטר - הוא בוחר שחקן שהוא חושדבו שהוא הרוצח. אם הוא אכן בוחר ברוצח המשחק נגמר.

במשחק האמיתי עדיין צריך להצביע כדי שאכן יהרגו את הרוצח… כי לא יודעים מי השוטר הוא עדיין צריך לשכנע את כולם שהוא השוטר והבחור שראה הוא הרוצח…

נכון, במשחק האמיתי ראש העיירה רק מודיע בקול שהשוטר אולי יודע מי הרוצח.
אבל הזהות של שניהם בדויה.
אבל פה זה מעט שונה :slight_smile:

היי, שאלה נוספת:

לאחר ש 1, 2, 3 קרו בתמונה המצורפת, איך ממשיכים לשחק?