מחברת 4 - חנות הקומדי

הרבה דברים לא ברורים:

checkout – מקבלת רשימת פריטים לרכישה המיוצגים על ידי מחרוזות, ומחזירה את הסכום לתשלום.

מה הכוונה מיוצגים על ידי מחרוזות? האם שם הפריט הוא מחרוזת? מה בנוגע לכמות?
בהנחה שגם מקבלים כמויות (אם כי עדיין לא ברור אופן הקבלה), האם היא מחזירה False במידה ואחד הפריטים המבוקשים לא קיים בכמות מספקת בחנות?

purchase - מקבלת רשימת פריטים לרכישה וסכום כסף מהלקוח. מבצעת את הקנייה (מעדכנת מלאים ויתרה).
שימו לב שאפשר לרכוש רק אם הפריטים נמצאים במלאי על המדפים. הפעולה תחזיר עודף ללקוח במידת הצורך, ולא תבצע את הקנייה אם התשלום לא מספיק.

במידה וסכום הכסף לא מספיק, האם ומה היא מחזירה מעבר לכך שאינה מבצעת את הקניה?

refill – מעדכנת את המלאי במדפים מתוך המלאי במחסן. החנות יכולה להחזיק על המדף לכל היותר 10 פריטים מכל סוג.

ברורה עד כמה שהצלחתי לתהות על קנקנה :slight_smile:

restock – מבצעת קנייה של סחורה מהספק. מחיר הרכישה של כל פריט מהספק הוא חצי מהמחיר ללקוח.
הפעולה תעדכן את המלאי במחסן ותחסיר את סכום הכסף המתאים מיתרת המזומנים של החנות.

שוב - באיזה אופן מועברת רשימת המוצרים והכמויות לספק? מה קורה אם העלות הכוללת נמוכה מהמאזן שיש בקופה של החנות?

end_of_day – מבצעת סגירת קופה.
מוודאת שהחשבון הנוכחי תואם לכל ההכנסות וההוצאות שהיו ב־12 השעות האחרונות ותואם את שווי המלאים, כדי לוודא שלא נגנבו פריטים.
הפעולה תדפיס דוח של כל התנועות שבוצעו לאורך התקופה – הוצאות והכנסות, הן של מלאי והן של כסף.

מה בדיוק הבדיקות שצריך לעשות? פירוט ההשוואות שצריך לעשות?

מוסיפה שאלה, אם בצ’קאאוט היא מקבלת את הרשימה כמחרוזת, כך גם ב PURCHASE?

היי,
עבור checkout -
רשימה של פריטים. אני רוצה 2 חולצות יהיה כתוב ['shirt', 'shirt']
אפשר להחזיר None במקרה הזה שבו אין מספיק במלאי

עבור purchase - גם כאן ניתן להחזיר None אם התנאים לא מתקיימים.

עבור restock - כנ"ל. אפשר להחזיר None במידה ואי אפשר להשלים את הפעולה.

עבור end_of_day -
לכתוב לך את החשבון? זאת מטרה התרגיל.

אם התחלתי את היום עם כסף X וסחורה Y - בסוף היום כמות הסחורה שירדה או התווספה צריכה להיות תואמת להוצאות ו/או הכנסות של החנות, בהתאם לנתונים (אם קניתי מהספק אז קניתי בחצי מחיר)

שאלה קטנה לגבי restock:
הפעולה מקבלת רשימה של מוצרים וכמויות בצורה מסויימת או לבחירתי?

לבחירתך. השאלה הזאת קצת יותר מתירנית ומאפשרת לכם להתנסות עם כתיבת פונקציות בצורה קצת יותר חופשית

שאלה נוספת: האם מותר לחנות להכנס למינוס?

לא, אין לה מסגרת אשראי כרגע

הכרגע גורם לי לחשןש מחנות הקומדי 2 שבוע הבא ששם גם יהיה אשראי, הלוואות, חובות, תשלום לעובדים, מס הכנסה, ביטוח לאומי וכו

וכמובן אכיפת התו הסגול

אני יכול לעשות את הרשימות לחנות לספק וכו’ לעשות כdict ?
{5:“apple”:3,“banana”}

למה Checkout צריכה שיהיה מספיק במלאי?
זה רק להגיד להם כמה זה יעלה, לא מתבצעת רכישה…
אני יכול לשאול כמה עולות מיליון חולצות, רק אם אין חולצות במוצרים של החנות אז להחזיר NONE

היי,
ימצטרפת לשאלה בנושא:
איך יודעים איזה מלאי יש במדפים ומה המחירים של כל מוצר? האם אנחנו צריכים להמציא את הנתונים האלה?

שאלה נוספת: אם בקניה לקוח רוצה לרכוש פריט אחד שנמצא במלאי ופריט נוסף שלא נמצא במלאי, אז כל הקניה מבוטלת או שישלם רק על הפרטי שנמצא במלאי?

א. את המחירים ממציאים
ב. כל הקנייה מבוטלת אם אין את כל מה שהלקוח ביקש
ג. המלאי הראשוני הוא 0 מהכל, והחנות צריכה לרכוש למחסן ואז להעביר למדף.

???

כשהלקוח מבקש לקנות מוצרים - הוא מעביר רשימה של מחרוזות. כל מחזורת מייצגת את השם. הלקוח “טיפש” - הוא לא יודע מה סוג המשתנה שהחנות שומרת מאחוריו את המוצרים. מבחינתו אם הוא רוצה תפוח הוא כותב ‘apple’.

מה שאמרו :point_up_2:

דוגמא למחרוזת:

['egg', 'egg', 'milk', 'soap', 'shampo', 'shampo']

אז… רשימה או מחרוזת? האם זה בכלל קריטי? האם אני יכול לקבוע לעצמי?

הרשימה מכילה מוצרים המיוצגים במחרוזות, אם יש למשל 2 שמפו אז זה אומר ישנם שני מוצרים כאלו וכו…

איתמר הציע למעלה
"רשימה של פריטים. אני רוצה 2 חולצות יהיה כתוב ['shirt', 'shirt']"