מחברת 4 - חנות הקומדי

יש כמה משתנים של פריטים, אז לחידוד:

בcheckout החנות לא מאפשרת מכירה של פריטים שלא נמצאים ברשימת הפריטים בחנות.

ובpurchase אפשר לרכוש רק אם הפריטים נמצאים במלאי על המדפים.

אז אם אני יוצרת משתנה שכולל את השמות של הפריטים בחנות כמו שהתבקשנו (items) ובנפרד גם משתנה שכולל את המלאי במדפים, אם אין על המדפים אני לא מאפשרת לעשות purchase אבל בcheckout אני פשוט בודקת שהפריט נמצא בitems או שאני צריכה לבדוק שהוא נמצא או במדפים או במחסן? ואם השני אז האם אני בכל מקרה צריכה לעשות משתנה של items אם אני פשוט יוצרת משתנים למדפים ולמחסן?

עוד שאלה:
לrestock אני חייבת להביא רשימה או משהו כדי לראות כמה לקנות, אפשר להוסיף רשימה בפרמטרים למרות שלא כתוב שזה צריך לקבל משהו?

כן, אם צריך לקבל רשימה (כפי שאת מבינה מהשאלה) אבל זה לא כתוב, אז בהחלט. השתדלנו לא לכתוב בצורה מפורשת כל פרמטר

דייקת במה שכתבת בהתחלה לגבי checkout ו-purchase - לגבי המימוש אני בכוונה לא רוצה להתייחס. המימוש שלך צריך לממש בדיוק את מה שכתבת, כלומר purchase יתאפשר רק אם יש את הפריטים על המדפים

קראתי את השרשור - באיזה מקום כתוב שאם חסר אחד הפריטים אז תתבטל כל הקנייה. אני מימשתי קצת אחרת - שאם פריט חסר עדיין תתבצע רכישה של יתר הפריטים ברשימה. האם זה מקובל?

גם אני עשיתי כמו @devorack , אשמח לתשובה :slight_smile:

אוקי אבל לא הבנתי משהו,
למה אמרת ש Checkout צריכה שיהיה מספיק במלאי?
@ombental שאל את זה ואני לא בטוחה שהבנתי עדיין למה בכלל צריך, אם הבדיקת מלאי בעצם מתבצעת בpurchase. חשבתי שרק צריך לבדוק שזה קיים בפריטים שמוכרים בחנות…?

אשמח להבהרה:
אם הבנתי נכון בהתחלה אין מלאי בחנות ולפי מה שאמרת, אין לה מסגרת אשראי. אז איך ניתן לרכוש מלאי ראשוני בלי יתרת מזומנים בחנות?
אני יכולה להניח שיש לחנות כסף ראשוני?

אני חושבת שכן. אני מאמינה שלא מומלץ להיות חנות שנפתחת לראשונה ויש לה 0 כסף :slightly_smiling_face:
בעיקרון, מה שכתוב בהנחיות - תיישמי כמו שכתוב
מה שלא כתוב, בעיניי, את יכולה לפרש ולהניח הנחות מתאימות ולממש איך שאת רואה לנכון.

החנות יכולה לקבל כפרמטר בinit את ה balance הראשוני שאיתן היא מתחילה, או שתחליטו על ערך שרירותי שהיא מתחילה איתו, הכל זורם

בלאנס של חנות … 0
#קורונהטיים