זכרתם? - שאלה על צורת כתיבת קוד

היי,
הצלחתי לכתוב קוד שמצפין טקסט לתמונה. אבל שמתי לב למשהו מוזר: אם אני נותנת ל x ערך רנדומלי - אני אמנם מצליחה ליצור את התמונה אבל כשאני מנסה לפענח אותה עם הפונקציה שכתבתי בזכרו זכרו אני מקבלת ג’יבריש.
אני מקבלת את המסר הנכון רק אם אני נותנת ל x ערכים עוקבים: 0, 1, 2, 3, 4, 5 וכו’…
ככל הידוע לי הערך של x לא אמור להשפיע על פענוח הקוד אלא רק y…
מישהו נתקל במשהו דומה?

אני לא בטוחה מה הכוונה שלך, אבל אם את לא יכולה להצפין כל מסר שתרצי ולפענח אותו בעזרת הפונקציה שכתבת בזכרו-זכרו יש לך טעות באחד מהם, אני חושדת שבזכרתם. נסי להבין מאיפה זה נובע.

אם אני ממספרת את ערכי ה x בפונקציה הנוכחית לפי סדר עולה מ 0 ומעלה אני יכולה להצפין כל קוד והכל בסדר.
אבל אם אני רוצה להצפין את המילה Hi למשל ערכי ה y של הפיקסלים על מנת להצפין מילה זאת צריכים להיות (x, 72) (x, 105) וערכי ה x יכולים להיות כל דבר. כי הם לא משפיעים כי אני מסתכלת רק על ערכי Y (מספורי השורות) אז אם אני נותנת בתוך הפונקציה ל x ערך רנדומלי (ולא בסדר עוקב) אז הפונקציה לא עובדת לי

כתוב בזכרו זכרו שערכי ה-x הם לפי סדר עולה - התו הראשון במסר שלך הוא בעמודה הראשונה, התו השני בעמודה השנייה וכו’. ההצפנה של זכרתם אמורה להתבצע באותו אופן

אבל הפונקציה של זכרו זכרו לא אמורה להיות מסוגלת גם לפצח מסר גם אם ערכי ה x הם לא בסדר עולה?
לפי הלוגיקה של הפונקציה… כי מה אכפת לה מה הערך של X אם רק את y היא מחשיבה?

היא מחשיבה את שניהם :slight_smile: מספר השורה אומר מה ערך התו ומספר העמודה אומר איפה התו ממוקם במחרוזת

הבנתי!! תודה!! … :slight_smile: