סט קצר הוא קצר מדי לכותרת

תגיות:

לגבי סעיף 2- האם הכוונה לכל הסטים האפשריים ברגע פתיחת הקלפים, או הסטים המזכים בנקודות באותה הפתיחה (כלומר, בלי קלפים חופפים)?

אני מימשתי את כל הסטים המזכים האפשריים, כלומר כל הקומבינציות

אבל בשביל לממש נקודה, אתה מוריד את הסט מהשולחן

“טרפו אותה היטב, ופתחו 12 קלפים על השולחן. הדפיסו את כל הסטים שמצאתם”

הצגתי את כל הסטים האפשריים, כמובן שאם נתחיל לשלוף סטים ולבדוק מה הם הסטים שנותרו יהיה לפעמים יותר ממקבץ אפשרויות אחד ואני חושב שזו לא כוונת המשורר בתרגיל, יכול להיות שאני טועה

:woman_shrugging: נמתין להכרעת הסגל. אם זה תרגיל בסטטיסטיקה אתה צודק, אם זה מימוש של משחק אמיתי, אז לא.

זה לא נכון שזה לא מימוש של המשחק האימיתי ואני אסביר את דעתי בנושא:

להראות את כל הסטים האפשריים זה מצב נכון והוא מצב שקורה גם במהלך המשחק האמיתי בכל פעם שמתחילים סיבוב. השחקן עומד מול הלוח ובוחן את כל האפשרויות שיש לו.
הנקודה הזו בזמן היא זהה לחלוטין ללהציג את כל החלופות האפשרויות (לדעתי)

זה מתחזק אף יותר בכך שחוקי המשחק הם שכולם מחפשים צירופים במקביל (וזה לא שחקן שחקן) יכולים להיות שני שחקנים שחושבים על שני סטים אפשריים שהם יש את אותו הקלף למשל עם זוג קלפים אחרים.

נכון. אבל ברגע שסט נמצא, אני לא אוכל להשתמש בקלף מהסט הזה לסט אחר, גם לפני שירדו סטים מהלוח

דרך אגב, אני בצד שלכם מבחינת התרגיל. עוד לא הצלחתי לפתור את הסט השנוא בסט, והדבר האחרון שאני רוצה זה להוסיף עוד מורכבות לתרגיל הזה :neutral_face:

במשחק האמיתי ברגע שמישהו מצא סט הוא אמור להכריז על זה ולומר “סט” ואז כמובן אם אכן הוא השיג סט הוא מוריד אותו מהשולחן. אבל זה “שלב אחד קדימה” במשחק לעומת מה שהתבקשנו בתרגיל.
התרגיל מדבר על אותה הנקודה בזמן בה כל השחקנים כביכול מחפשים סטים על הלוח :slight_smile:

אבל נניח והיינו מתבקשים לממש את המשחק, ואכן להוציא סט אחד - עדין יכול להיות שהיה נכון לבדוק את כל הסטים (כי תיאורטית יכול להיות שבחירה של סט אחד תשפיעה על האפשרות לבחור סטים אחרים ולכן אולי עדין היינו צריכים לבדוק את כל הסטים ואז לבדוק מהו הסט הנכון ביותר שאולי ישאיר לנו עוד סטים על השולחן ולא יבטל חלק מהם)

זה בהחלט היה מסבך את הכל :slight_smile:

אני חולקת עלייך לגבי השלביות. גם כשאתה רק סורק את הלוח לחפש סטים, אתה לא יכול להתייחס לכל הצירופים האפשריים כנקודות פוטנציאליות, אבל אם כולכם בדעה אחת בנושא, אני אקבל אותה לצורך התרגיל

את במציאות אולי לא יכולה להתייחס לכזו כמות של צירופים אבל המחשב כן יודע להתמודד עם זה ודיי מהר אפילו :slight_smile:
ויכול לקבל החלטות נכונות יותר ומהר יותר גם עבור כזו כמות.