זכרתם? מחברת מסכמת

תגיות:

היי
פתרתי את התרגיל, הפונקציה עובדת ומייצרת תמונות מהמסר המוצפן והכל יופי טופי.
לקחתי תמונה מוצפנת שהפונקציה יצרה ובדקתי האם הפונקציה מהתרגיל “זכרו זכרו” מצליחה לחלץ את המסר המוצפן. אך אבוי היא לא מצליחה.
הבעיה היא כזאת (נראה לי):
אני יוצרת מערך דו מימדי של 0 ו-1ים ולאחר מכן שומרת אותו כתמונה. אבל בתהליך השמירה או הפתיחה שלו הוא הופך ל-3 מימדי ואז הפונקציה מהתרגיל “זכרו זכרו” לא מצליחה לעבוד עם זה. אני לא מצליחה למצוא דרך להמנע מהמימד הנוסף שלא נחוץ לי כי הכל greyscale. האם הפתרון הוא לשנות את הפונקציה ב"זכרו זכרו"? אולי זה בכלל מספיק שהצלחתי להצפין את המסר בתמונה ולא צריך לבדוק שהוא גם בר חילוץ?
לא יודעת כמה אני קוהרנטית ב-2:00 בלילה, אבל אשמח לעזרה ממי שמצליח להבין :slight_smile:

בעיקרון, המבחן האמיתי פה הוא לדעתי לייצר תמונה שהיא ברת-פענוח בפונקציה הקודמת שיצרת.
כמה טיפים על מנת שתוכלי להתקדם:

1. נקודה מורכבת משלושה ערכים - x ,y, צבע. על בסיס הרעיון הזה הפונקציות השונות במודול מציירות או קוראות תמונה.
  2. תנסי להדפיס את כל הנקודות של התמונה החדשה שציירת ותראי מהם הצבעים שציירת. האם הם תואמים את הצבעים שהגדרת כתנאי בפונקציה המקורית?
  3. שחקי קצת עם המוד של התמונה, יש כמה כאלו. תביני איך זה משפיע על התמונה ובאיזה מוד את צריכה לבחור. יש תיאור של כל המודים בדוקומנטציה.

תודה על התשובה המפורטת.

אני יודעת שתמונה מורכבת משלושה ערכים, אבל כשקראתי את התמונה שניתנה לנו עבור פונקציית הפענוח ה-shape היה דו מימדי וכתבתי את הפונקציה בהתאם לכך. מקריאה בגוגל הבנתי שאכן אפשר לשמור תמונה בשחור לבן ממערך בגודל MxN, לא כ- RGB, וזה מה שהנחה אותי בכתיבת פונקציית ההצפנה.
אבל בפועל התמונה תמיד נשמרה לי בגודל MxNx4, וזה לא מתאים לאופן שבו כתבתי את פונקציית הפענוח.

אני מבינה שזה עניין של לשחק עם זה קצת, פתרון הביניים שלי היה לכתוב גרסה נוספת לפונקציית הפענוח שעובדת טוב על התמונה שהצפנתי (אבל לא על התמונה שנדרשנו לפענח בתרגיל הראשון) ולצרף אותה לתרגיל. זה עובד יפה, אין הערות של הבודק האוטומטי. לא יודעת אם זה חוקי אבל אני אניח לזה בינתיים ואנסה לחזור בהמשך.
שוב תודה :slight_smile:

גם לי זה קרה, הייתי צריך להבין באיזה מוד התמונה בתרגיל המקורי וליצור את התמונה במוד דומה (אם השתמשנו באותה חבילה אפשר להגדיר את זה כשיוצרים).

אני חושב גם שיעזור לך דווקא להמיר את המסר שלך לפיקסלים, לבנות תמונה ריקה (תייצרי אחת עם צבע רקע לבן) ולהצפין את המידע באמצעות מיקום פיקסלים שחורים במיקומים הרלוונטיים.
לייצר מערך דו מימדי של כל הפיקסלים בתמונה וממנו לצייר זו שיטה פחות יעילה.

אורי צודק, זה באמת מה שניסיתי לרמוז למעלה.

תודה לשניכם :slight_smile:חושבת שזה יפתור לי את העניין

זה תרגיל הופכי לזכרו זכרו?

זה תרגיל הופכי לזכרו זכרו (;

ולשאלתך כן.