לחששנית צריך קצת עזרה

תגיות:

אז הצלחתי להבין איך לקרוא את הקובץ, הבנתי איך להוציא את התווים הרלוונטים לי שזה תווים של אותיות קטנות וסימן קריאה.
עוד לא הצלחתי למצוא דרך לשמור רק מילים שהן באורך של 5 תווים לפחות ושמסתיימות בסימן קריאה, מישהו יכול לעזור לי?
גם מה שמוזר לי שכשאני קורא את הקלט שלפני סימני הקריאה אני לא רואה מילה באנגלית אלא אותיות שלא קשורות.
ואני מניח שהמסר לאו דווקא מגיע ברצף?

עונה לך תשובה של פוליטיקאי, כיוון שלהגיד לך משהו מעבר לכך יגלה את התשובה לך ולכל מי שיצפה בנושא, אז מתנצל מראש. ועכשיו לעניינינו:
כשאני לא מצליח לפתור בעיות, אני מנסה ללכת צעד צעד. נסה לחשוב כמו מחשב:

1. באיזו שיטה תעדיף לעבור על הטקסט, כך שתוכל למצוא מחרוזות כאלו? (ישנן מספר שיטות, והן כוללות שילוב של לולאות, וגם מתודות של מחרוזות כמו find ו-slicing)
  2. מהם התנאים שצריכים להתקיים על מנת שהמחרוזת שתשלוף תחשב תקינה?
    תנסה לעשות את העבודה הזו בעצמך, עם הראש, על טקסט באורך קטן יותר. תראה איך הראש שלך חושב ותנסה להמיר את זה לקוד בפייתון.

מקווה מאוד שעזרתי. עדכן כשהצלחת!

מסכימה לגמרי, ומוסיפה:
מודה, שכשסופסוף הבנתי שיש תו מיוחד מסוים שיוצר אצלי בעיה (ופתרתי את הבעיה הקריטית הזו…)

הדבר הבא שהציק לי היה מה שאתה שואל - היה לי כאילו נורא קל לתאר במילים מה אני רוצה (לראייה, הגדרת הדרישות בתרגיל), אבל משמעותית הרבה יותר קשה לתאר את זה בשלבים מפורטים שניתן לתרגם לקוד. מה שבסופו של דבר עזר לי זה לכתוב על נייר מה אני רוצה לעשות מתי : (לא חושבת שזה מסגיר יותר מדי):

1. באיזה מקרים אני מצפה להתקל
  2. מה אני רוצה לעשות בכל מקרה כזה
    –בכללי (נראה לי) שמאוד קל לכתוב קוד ל “אם” - “אז”
    אחרי שכתבתי, עברתי ו’איחדתי’ מקרים דומים

חברים תודה רבה על עזרתכם, ישבתי על זה עוד קצת, התחלתי לכתוב בקובץ חדש והפעם זה הסתדר:slight_smile: