פרדוקס יום הולדת - טווח שנים

עבור איזה טווח שנים להגריל כל כתה ?
נגיד משנת 1 עד שנת 2020 ?

בעצם ההסתכל על זה כ"כתה" זהה ל"קבוצה" כי לפי התרגיל כתה תוכל להיות קבוצת אנשים מגילאים שונים ומשונים :slight_smile:

תכלס, השנה לא משנה כלום, אתה רק צריך להגריל בין שתי שנים שאחת מעוברת, והשניה לא, וככה תהיינה לך כל האפשרויות ליום בשנה…

מה שאתה רושם אני לא בטוח שזה נכון.
שנה מעוברת אין לה את אותה התדירות של שנה רגילה ולכן זה לא שאתה מגריל “בין שנה מעוברת לשנה לא מעוברת” כי אז זה 50:50. וזה לא המצב.

למה, אם אתה מדריך בשנה מעוברת תאריך, יש לך את כל התאריכים האפשריים… עבור חודש ויום.

למשל שנה שעברה, אן אני לא טועה, הייתה מעוברת…

אתה אמור להגריל 23 תאריכים לכל כתה… נגיד מ שנה 1 עד 2020… אתה לא מגריל רק חודש ויום מהסיבה שאם הגרלת חודש שהוא בפברואר אז יכול להיות שהוא שנה מעוברת. ואם לא הגרלת שנה, איך תדע איך להתייחס אליו ?

לא צריך שנה… זה בדיוק ה"קאטצ’ ", אתה צריך שהיום והחודש יהיו אותו דבר, משמע שישי להם יומולדת באותו יום… מה זה משנה בכמה שנים הוא גדול ממנו?
ביום ראשון (למשל) שניהם חוגגים יומולדת, הוא 17 והוא89…

יש קשר לסה"כ ההגרלות ימי הולדת שלך באופן כללי. אתה לא יכול כל פעם שאתה מגריל את חודש פברואר להגריל בן יום מ 1 עד 29. כי זה פשוט לא נכון. כי ההסתברות שיצא חודש בפרואר שהוא גם “מעובר” היא שונה מפשוט הגרלת חודש מ1 עד 12.

תן לזה שניה מחשבה בכל מקרה אני כבר הסתדרתי אז אני מושך את הפוסט.

אגב, אני ספציפית, הגרלתי תאריך מלא (יום, חודש, שנה) ואז רק בחרתי את היום והחודש הוספתי לרשימת ימי ההולדת בכיתה, כמובן…

כן, לא קראתי את הפוסט הקודם שלך…

ומה המסקנה?
בין אילו שנים ההגרלה אמורה להיות “הכי הגיונית” לשנים?

אני עשיתי בין 1 ל 2020.
בגדול אפשר תמיד לשנות לאיזה טווח שרוצים זה שינוי של מספר אחד בקוד.

יש בזה משהו, אבל גם “קבוצות” גילים היא פיתרון הגיוני. לדוגמא לקחת קבוצה של שנים יחסית רחבה, נגיד 50.

בגדול סטטיסטית זה אמור לעבוד גם עבור שנה אחת :slight_smile:
זה כן נחמד לתת לזה טווח כי זה מראה שגם עבור שנים מעוברות וכו הסטטיסטיקה נשמרת

השאלה אם להתייחס לכיתה כקבוצת גיל באותה שנה (ואז הסיבוך של שנה מעוברת די נעלם בעבור כל כיתה), או שכיתה זו קבוצת אנשים בשנים רנדומליות

למרות שזה עובד סטטיסטית גם ככה וגם ככה, בגלל שציינו שיש להתייחס לשנה מעוברת אני הנחתי שמדברים על טווח שנים ולא על שנה בודדת :slight_smile:
התוצאה לבסוף זהה לזה ולזה

האם הקוונה בהערה של : דאגו שהפתרון שלכם יתחשב בכך שקיימות שנים מעוברות
זה להתחשב בזהשבשנה שלנו יש 365 ימים ולא 366?
(שהרי אם אנחנו מבטלים את עיניין השנים אז אנחנו יכולים להתיחס ל365).

אני לא חושב שקיימת שנה בת 364 ימים.
שנה רגילה היא בת 365 ימים, מעוברת בת 366 ימים (29 בפברואר) - כל זה נקבע לפי סביב כדור הארץ סביב השמש, שלוקח להשלים סיבוב 365 ורבע ימים. לא היו עושים שכל שנה תהיה עם רבע יום נוסף - אז עשו שפעם ב4 שנים תהיה שנה מעוברת.

טעות שלי צודק עיייפות…
הקוונה שלי האם יש צורך לפצל למקרים או שאנחנו מתיחסים ל 365/366 בחישוב…
אחדד את השאלה, ניתנה הערה שיש להתחשב בעובדה שיש שנה מעוברת… זה אומר שאני לוקחת בחשבון שיש לי 366 ימים כי מתעלמים מהשנה …

אין צורך להפריד למקרים.
בשביל זה קיים המודול datetime, date או כל אחד אחר שתבחרי