קושי בהבנת מחברת 3

תגיות:

היי,
עברתי על ההסברים כבר כמה פעמים ואני עדיין לא מצליח להבין.
אני מבין את הרעיון של פונקציה, את השימוש בה, מה השימוש של return וכו’ והדוגמא עם המחשבון קלוריות הייתה ברורה ומובנת, אבל אין לי שמץ מעבר לכך, כבר בתרגיל של הפונקציה שמזהה מי משני המספרים גדול יותר נתקעתי ואין לי מושג איך לפתור את זה.
ניסיתי גם להסתכל על התרגילים וגם בתרגיל של המרתון, הצלחתי להבין מה התפקיד של כל פונקציה שכתבתם בדוגמא, ואיך הקוד עובד, אבל אני לא מצליח להבין את התמונה הכללית של איך להשתמש בפונקציות כדי לפתור את התרגילים.

אני מקווה להבין מהסרטונים שיצאו בהמשך, אבל הבעיה שעד שהם יצאו הדדליין להגשת התרגילים יהיה קרוב מדי והסיכוי להגיש את כל התרגילים בזמן יהיה קלוש, במיוחד שאם אני נתקע במחברת 3 אני לא רוצה לדמיין מה יהיה במחברת 7.
אני מאמין שאני לא היחידי שפשוט לא מצליח להבין ככה, יש אולי אפשרות שים או אחד המדריכים האחרים יוכל לתת לנו הסבר קצת יותר טוב בהקדם? אני ידוע שזה הרבה לבקש ובמיוחד מים שפשוט אין לו זמן להכין לנו את הסרטונים יותר מוקדם, אבל לפחות אני אישית כרגע תקוע ואין לי שמץ איך להמשיך מכאן.
אשמח לעזרה, תודה.

אני לא מהסגל, אבל אשמח לעזור קצת

בשאלה הזאת, בלי קשר לפונקציות, צריך להבין קודם כל את ההגיון שמאחורי מציאת המספר הגדול ביותר,
זאת אומרת למצוא מה הם התנאים/אלגוריתם שבעזרתם תמצא את המספר הגדול ביותר,
רק אז תוכל להכניס את ההגיון הזה לתוך פונקציה.
אגב, גם אני לא מהסגל…

היי. אשתדל להוציא סרטון מפורט כבר במוצ"ש.
בכ"מ – פונקציה היא בסך הכל תוכנית קטנה. יש לה קלט (הפרמטרים) ויש לה פלט (ה¯return). גוף הפונקציה אחראי לעיבוד שקורה בין לבין.
פתור את התרגיל בלי פונקציות, ואז קרא שוב את השורה למעלה. עכשיו תנסה להכניס את הפתרון שלך לתוך פונקציה.
בהצלחה!

אגב, אני כן מהסגל :slightly_smiling_face:

אני הצלחתי להבין איך פונקציה עובדת או מה השימוש של , אבל משהו לא מתחבר אצלי בראש כדי להבין איך להשתמש בה, את התרגיל עצמו פתרתי בקלות עם החומר שלמדנו במחברת 2, אבל נתקעתי בניסיון להבין איך לפתור אותה ב4 שורות, שיש לי תחושה שזה יעזור לי להבין איך להשתמש בפונקציות.

@Rach אשמח לעזרה, כמו שכתבתי לים הבעיה העיקרית שלי היא שאני מבין איך הפונקציה עובדת ומה השימוש שלה אבל לא נופל לי האסימון איך להשתמש בה

התחושה לא כ"כ נכונה. התרגיל בונוס הזה נותן insight קל לגבי תכונה מסוימת של פונקציות, אבל הוא לא יגרום לדברים לעשות קליק.

אם נראה לך שתוכל לנסח טוב יותר מה לא מקליק לך אני אוכל לנסות לעזור באופן יותר יסודי :slight_smile:

אני מזדהה עם כל מה שדורון הציג…תקועה במחברת 3 …דיי מתקשה להתמודד עם הקושי, ובמבט ריאלי- לא נראה לי שאוכל לעמוד בדד ליין עם עומס כזה ובקצב כזה. לקח לי יומיים לפתור את מחשבון המס . עם קצב של תרגיל ביומיים - לא אוכל לרוץ את המרתון של 18 תרגילים נוספים בזמן המוקצב. הניסיון שלי בתחום שואף לאפס . עד עכשיו נהניתי מהאתגר ומהלמידה .כרגע הלחץ זמן לא מאפשר למידה מהנה ולא ברור לי כיצד להמשיך .

נמחק. הבנתי לבד את ההשאלה שלי :slight_smile:

יכולה לנסות לעזור.
דבר איתי בווטסאפ או טלגרם או משהו.
//נמחק לקראת פתיחת הפורום לציבור//
לא בטוחה שהבנתי מה הבעיה או שאוכל לעזור בה, אבל אשמח לנסות.

גם מרגישה קצת תסכול, עד עכשיו הכל היה מובן וכיף לפתירה אבל מרגישה שאני כבר הרבה זמן על מחברת 3 וכנראה שלא אוכל לסיים השבוע… אשמח אם יצא בקרוב סרטון שיסביר

@yaelsokolskis

ממליץ לך ולכל האחרים שמתקשים, להשאיר את זה בצד רגע ולהתקדם למחברות הבאות.
לעיתים אחרי שנחים קצת מבעיה וחוזרים אליה אח"כ פתאום צצות דרכים חדשות להסתכל עליה ממה שחשבנו עליו קודם.

ומוזמנים לפנות אליי בפרטי לעזרה

הי, לגבי התרגיל של המספר הגדול יותר - הצלחתי לפתור את התרגיל ביותר שורות. לא הצלחתי לפתור ב-4. מחכה להסבר בסרט. תודה :slight_smile:

אני מקווה שזה יעזור לך להבין איפה אני עומד אבל אני מרגיש כאילו אני מבין מה התפקיד שלה ואיך היא עובדת אבל לא איך להשתמש בה.
את הרעיון הכללי שזה כלי שהמטרה העיקרית שלו היא לעשות סדר בקוד שהוא עמוס יותר על מנת שהוא יהיה יותר קריא למשתמש ובנוסף לכך יחסוך מאיתנו לעשות המון שינויים במקרה של טעות הבנתי, טכנית איך לכתוב אותו (מה השימוש של הסוגריים, מה השימוש של ה return וכו׳), גם הבנתי, אבל לדוגמא בתשובה של המרתון, אני מבין מה כל חלק בקוד עושה אבל הקושי שלי להבין איך להרכיב אותם ביחד כדי להגיע לקוד הסופי.

תוך כדי שאני כותב מתחיל להתחבר לי כמה בדברים בראש ואשמח לדעת אם זה נראה שאני מתחיל להגיע לכיוון הנכון:
התפקיד של כל פונקציה הוא כמו תבנית שאחר כך אני יכול לכתוב קוד קצר, שיקח את את התבנית הזאת, יציב בה את הנתונים שהזנתי ויחסוך ממני לעשות את החישוב שוב ושוב מחדש, וככה בעצם יצמצם לי את הקוד ויהפוך אותו לברור יותר.

כן, זו לגמרי אחת התכליות המרכזיות של פונקציה

בשני תירגולים שונים במחברת שלוש נתקלתי באותה בעיה. השימוש של IF בתוך פונקציה.
איך אני מגדירה מה פונקציה תחזיר, (כלומר, מה לרשום אחרי return) אם אני לא יודעת מה הכניס המשתמש?
(אני לא רוצה לשאול ספציפי מדי כדי לא לרמוז תשובות לתירגולים, אם מישהו יכול לתת דוגמה אחרת כללית, מאוד אשמח)