טיפול שורש - list comprehension

תגיות:

שלום,
סיימתי את התרגיל, אך לא הצלחתי להבין איפה לשלב list comprehension. האם זה משהו חובה (ז"א, אם פתרתי את התרגיל ללא list comprehension, התרגיל ייחשב או ששייפסל)?

תודה

אם זה מופיע במחברת comprehensions, מה התשובה לדעתך? :slight_smile:

נראה לי שככל שנתקדם, נוכל לעשות דברים ביותר מדרך אחת, ולכן כוונת התרגיל חשובה.

מודגש במחברת שזה לא בדיוק כמו פונקציה חדשה או מודול - שעושה פתאום משהו שלא ידענו לעשות קודם אלא כלי לסינטקס נוח יותר (וממש מודגם במחברת איך ניתן לעשות בסינטקס שכבר מוכר לנו לעומת הצורה החדשה) אז כדאי לחזור לתרגיל ול’תרגל’ את הסינטק החדש שלמדנו - זו מטרת התרגיל

דווקא יכול להיות לך ממש טוב להבין את comprehension בדיוק מהמקום שאתה נמצא בו.
הרי השמשת ככל הנראה בלולאה, ואם תלך למחברת איפה שיש השוואה בין הדרך של לולאה לcomprehension תוכל לנסות לפרק אותה לביטוי הנכון.

הבעיה שהשתמשתי ביותר מלולאה אחת וביותר מתנאי אחד. לא מצליח להבין. איך לשלב את זה. אי אפשר לשתף את הקוד שכתבתי ככה שאני תקוע ללא שום קצה חוט. אם הייתי יכול להעלות צילום של הקוד ולקבל איזה פיסת מידע קטנה שתוכל לעזור לי אז זה משהו אחר. אבל איך אני אמור להמשיך בדיוק כשאין לי איך לקבל עזרה? לא נתקלתי עוד בלימודים שתלמידים לא יכולים לעבוד ביחד ולפעמים ללמוד אחד מהשני ואני מנסה להיעזר כמה שאפשרבאינטרנט, בקבוצות ובפורום פה, אבל לפעמים בסופו של יום אני לומד פה משהו חדש ותקוע בלי לדעת איך להמשיך.

תנסה לחשוב על מה מספר הפעולות הקטן ביותר שאתה יכול לעשות כדי להגיע לתוצאה שמתבקשת בתרגיל.
אני יכול לייעץ ולומר שאם תשתמש בדברים שלמדנו המחברות השבוע זה יעזור לך מאוד ! :slight_smile:

אני מבין איך אני יכול לעשות את זה בעזרת פילטר (שעל מנת ליישם אצטרך לכתוב עוד פונקצייה). אני אישית חשבתי שאני אמור לכתוב פונקצייה אחת. אשמח לדעת אם מה שאני מתאר פה טוב לתרגיל או שבכל זאת אצטרך לחשוב על דרך ליישם בעזרת פונקצייה אחת

הפתרון ניתן לכתיבה באזור ה2 שורות ולכן אני חושב שתרגיל טוב יהיה לנסות לפתור את זה עם פונקציה אחת וללא פונקציה נוספת.
שוב אני אומר אם תראה ששום דבר לא מצליח לך אני לא חושב שיש פסול לעשות פונקציית עזר שנכנסת לתוך הביטוי של ה comprehension

בשביל לעשות זאת ב2 שורות אני חייב להציב תנאי שבודק לי אם מחרוזת מסויימת יכולה float בלי לקבל שגיאה. לא מצאתי איפה קיים דבר כזה. בלי תנאי כזה, אני חייב כמה תנאים בשביל לאמת אם מחרוזת יכולה להתרגם לfloat מה שמסבך אותי בסיפור הזה.

אבל יש פונקציה בילט אין שעושה את זה למה שתצטרך לבדוק את זה בעצמך ? :slight_smile: