שבוע 14 – שאילתות JOIN

תגיות:

הורידו מכאן, או עשו git clone/pull מענף sql ב־repo מחברות שלנו.

הפעם התוכן הוא על שאילתות JOIN.

המלצה ללמידה: פתחו את המחברת לצד הממשק להרצת השאילתות, ונסו לכתוב בעצמכם את כל השאילתות בממשק (בלי העתק־הדבק).

איך מגישים?

אפשר להגיש כמו שאתם רגילים – # Upload ID בראש התא.
דרך עדיפה שתגרום לכך שתהיה צביעה נכונה, היא לשמור את הפתרון על קובץ עם סיומת sql (נניח: Upload 154.sql).

נראה שהלינק עדיין מוביל לשבוע 13. ולא מצאתי ענף SQL בגיטהאב (יש מצב שאני פשוט לא מחפש במקום הנכון?)

זה בסדר, זה אכן מוריד את שבוע 13 אבל יש שם עדיין מחברת 5 של JOIN־ים.
והענף ב־GitHub נקרא sql בתוך ה־repo שנקרא Notebooks.
ר’ כאן.

אפשר להוסיף לקובץ הזיפ להורדה את מחברת 5 בבקשה?

תודה :slight_smile:

מחברת 5 לא נוספה

זה בלינק הזה: https://github.com/PythonFreeCourse/Notebooks/tree/sql

שם שבוע 13 מכיל את המחברת של Join

הבעיה שלא ברור איך מורידים את המחברת הזאת ידנית, דרך גיטהב לא הצלחתי

גם אני לא הצלחתי דרך גיט (אני לא מספיק מיומן בממשק של גיט והפול ריקווסט לא עבד לי - נראה לי שאנחנו צריכים תרגילים בזה). כדי להוריד ידנית הולכים לקישור לוחצים על Code ובתפריט שנפתח לוחצים על Download Zip. זה יוריד את כל התיקיות אבל אפשר פשוט למחוק אותן ולקחת רק את התיקייה של שבוע 13.

צחוק צחוק אבל אולי זה יהיה באמת נחמד איזה מדריך אם יש מישהו שחזק בזה בקהילה

לא צחקתי בכלל. אני מוצא את עצמי מתבלבל לגבי הפקודות שצריך לכתוב בגיט בתדירות די גבוהה. זה משהו שצריך לתרגל, ואני לא מספיק מתורגל בו (ונראה שזה המצב גם אצל אחרים).

שליטה בגיט זה חשוב מאוד ודרישה מנדטורית ברוב מקומות העבודה.
אתם מוזמנים לחזור לשבוע 10 ולרענן את זכרונכם (:

אני ממליץ גם לפתוח repo משל עצמכם ולשמור שם את כל התרגילים שאתם מגישים כדי לשמור על מצב לא חלוד.

בכ"מ – עדכנתי את ה־zip :slight_smile:

@krauskas @mbrodsky @PureDream יש כאן מדריכון איך להוריד עם גיט.

אם לא שמתם את הפתרונות במחברות הקודמות, אז לא תהיה בעייה כי הן לא השתנו. הטריקיות הוא כשרוצים לעשות pull עבור מחברת חדשה אבל במחברות הקודמות יש תוספת של פתרונות ואתם לא רוצים להחליף את המחברות הישנות. לצערי הפתרון היחיד שמצאתי זה להעתיק את המחברות עם הפתרונות הצידה ואז להוסיף אותן ל-sparse-checkout עם סימן קריאה לפניהן וככה גיט לא מושך אותן כשעושים git pull

!week13/1_Data.ipynb

שימו לב שזה ימחק את הקבצים האלו מהתיקייה שלכם אז תוודאו שהעתקתם הצידה

לגבי יצירת מסד נתונים בפייתון, התחלתי לראות את הסרטון המצורף שנראה ממש טוב. אפשר לקפוץ לסקשן הרביעי (בסביבות 12:10) כי שלושת הסקשנים הראשונים קשורים להתקנה של פייתון וגיטבאש.

אפשר גם git stash לפני, או:

1. git checkout -b old_work
  2. git add -A
  3. git commit
  4. git checkout master

ממש ברור הבחור
תודה!