מחזור נוסף לנשים: הודעת פתיחה והרשמה

// ההרשמה נסגרה, תודה! //

רוצות ללמוד פייתון? קורס פייתון לנשים – מחזור 3 בהנחייתי יוצא לדרך!

עזרו לשתף ולהפיץ את הבשורה 🙂

אחרי שנה אינטנסיבית ומחזור שאליו נרשמו 4,000 אנשים, הגיע הזמן להרים שוב את הכפפה – והפעם בגרסה מצומצמת שתאפשר לי ולסגל ההוראה של הקורס לחנוך נשים מוכשרות שמעוניינות להיכנס לתחום.

בקיצור, אני פותח מחזור חדש לקורס הפייתון החינמי, שמיועד לנשים שמעוניינות ללמוד תכנות בלי רקע מקדים.

אני מחפש תלמידות שמתלהבות מהרעיון, ורוצות להיות חלק מהכיתה – לגמרי בחינם!

מדובר ב־20 מפגשים פרונטליים שיתקיימו פעם בשבוע, החל מה־3 באוקטובר, קרוב לתחנת רכבת השלום, בשעות 19:00 עד 22:00. מספר חברות הציעו לנדב את משרדיהן, והמיקום המדויק יבחר בהמשך. המעוניינות צריכות להיות בעלות מוטיבציה מאוד גבוהה ולא להחמיץ שום מפגש. נדרשות 20 שעות נוספות בשבוע לתרגילי בית. הקורס פתוח לכל מי שברשותה מחשב נייד, ללא הגבלת גיל וללא צורך בידע מוקדם בשום תחום. כדי שאוכל לתת קשב משמעותי לכל משתתפת, הכתה תוגבל אך ורק למספר תלמידות מצומצם – ככל הנראה 10, אבל ננסה להתגמש לפי הביקוש. כל מי שמעוניינת יכולה למלא את טופס ההרשמה, שיסגר בעוד שבועיים מהיום: https://yam9.typeform.com/to/wOEXvZ3Z. ההרשמה אינה בשיטת “כל הקודם זוכה”, כך שכל עוד הטופס פתוח אין חשיבות ללהיות ראשונה שנרשמה.

ישנו פער בייצוג של הנשים בעולמות התעשייה והחינוך של מדעי־המחשב. לפי ויקיפדיה אחוז הזכאיות לתארים במדעי־המחשב דועך לאיטו יותר משלושה עשורים. לפי Business Insider, רק 10% מהתורמים לקוד פתוח הן נשים, ועבור כל 4 מתכנתים גברים – יש רק מתכנתת אחת.

ארגונים נפלאים כמו SheCodes מנסים לשפר את המצב, עם כוונות ומטרות מעוררות השראה. כאחד שחי ונושם את עולם ההדרכה, ואחרי יותר מ־30 קורסים שהעברתי לקבוצות קטנות כגדולות, חשוב לי לתת יד, לנסות ליצור חוויה דומה וללמוד מה אפשר לעשות מכיוונים נוספים.

חלק גדול מהחומרים של הקורס משוחררים ברישיון חופשי, והיתרון המשמעותי שאני מציע במחזור הזה הוא הנחיה אישית של צוות הוראה מיומן, בדיקת תרגילים, סביבת לימודית מושקעת והצטרפות לקהילה של עשרות בוגרי ובוגרות של מחזורים שהעברתי. צירפתי בתגובות המלצות מהמחזור האינטרנטי האחרון.

לשאלות נוספות ניתן לשלוח לי מייל women.course@mesicka.com, או הודעה פה.

תודות: Dafi Barilan על עריכה לשונית של חומרי הקורס, Eliel Dan Levy על הלוגו הנאה שאתם רואים פה, Gal Singer ושות’ על העזרה בבניית מערכת התרגילים שבה משתמשים בקורס, Itamar Raviv, Noga Osin וחברים נוספים על כתיבת תרגילים. יש המון אנשים נהדרים שעזרו, אז אם שכחתי אתכם תרגישו בנוח לתת פינג

וואו, איזה יוזמה יפה. מאוד נהניתי מהקורס ומהאופן שבו החומר מועבר. תודה רבה ים!

מזכיר שההרשמה נסגרת ממש היום – אם מישהי פספסה או שכחה, זו ההזדמנות האחרונה למלא את טופס ההרשמה!
(ואם נזכרתם או נזכרתן בחברה שזה עשוי להועיל לה – העבירו לה, יש לי סיפורים מצוינים על אנשים שנרשמו ביום האחרון:)