הוספת זימון אירועים כאירוע חוזר

מה ההצעה כוללת?
הוספת אופציה לעשות אירוע כאירוע חוזר

איך אתם מתכוונים לממש אותה?
להוסיף פיצר שמקבל ערך בוליאני וטווח זמן (כל חודש/ שבוע/ יום)ומייצר אירועים זהיים בקבועי הזמן הרלוונטים

אם היא כוללת שינויים במסד הנתונים: אילו שינויים?
כן,
הוספה של ערך אירוע חוזר באירוע בטבלת events שיכיל ID משותף לרצף האירועים
קישור לטבלת עזר שמכילה מזהיים של אירועים חוזרים (במידה ונרצה לגשת לכל האירועים האלו בבת אחת)

האם היא דורשת frontend?
לא

אילו טסטים יגרמו לטיקט להיחשב כ"עובד", ויאפשרו לנו לסגור את הטיקט ולהגדיר את המשימה כהושלמה?
זימון אירוע בכל אחד מהטווחים האפשריים ובדיקה שהוא קיים בקבועי הזמן הרלוונטים בשנה הקרובה לפחות

אפשר לחשוב על איך להכניס לזה ערך נוסף.
היום שזה קורה - זה פשוט ממקם על הימים בטווח קבוע גם אם אתה לא נמצא או יש חג.
שזה הרבה פעמים על הפנים כי פגישות מתבטלות למרות שאולי כן יש צורך באותו שבוע לקדם משהו חשוב.

אולי במצב של חג או יום שאתה לא נמצא (חופשה)
זה יתן פלט של ימים שזה מתבטל ואולי הצעה ליום אחרי או יום לפני.

כפתורי ברירת מחדל לדחייה קדימה של אירועים מתעסק עם משהו מאוד דומה, אז לבדוק שאתם לא עולים אחד על השני במימוש.

יכול להיות שהבחירה הנכונה כאן תהיה לשלב את הפונקציונליות של הפיצ’רים האלה. מה שאני מציע כולל מחיקה של האירוע שממנו יוצרים את האירוע העתידי, שזה שונה (אבל לא בהרבה) ממה שהוצע כאן. יכול להיות שנצטרך להשתמש באותו בסיס קוד ולפתח וריאציות. אני מניח שנגלה.

איך שאני מבין את זה בהצעה שלך אתה מדבר על לקבוע מחדש זימון ואני מדבר על הפיכת אירוע לאירוע חוזר
אז גם בעיני זה דברים נפרדים…
אבל אין לי בעיה שנסתנכרן על זה במורד הדרך

קיימת אופציה לסמן יום כיום חופש/חג? זה לא פשוט עוד EVENT?
אם כן אני אתחבר לחבר’ה שעושים את זה ונכניס את התנאי בקוד…

תודה!

בחיי זקנו של מרלין,

מבקש בדיקה!

אני דווקא מתחבר יותר ל

אמור לי, למה בדיוק משמשים ברווזי גומי?

אשמח לראות Mock ו־ERD, זה פיצ’ר לא פשוט

זה הERD שלי - (ותודה ל @Ode על העצות)

זה הMOCK שלי -

ברווזי גומי וזה
מבקש שוב אישור

חסר לי מידע –
איך אני מחליט כל כמה זמן האירוע חוזר? מה האפשרויות?
איך זה נראה ב־DB?

אפשר לראות בMOCK את האופציות לחזרתיות של אירוע (יומי, חודשי וכו’)
בגדול אם קיים שם מידע (זה שדה אופציונאלי) אז לייצר עוד אירועים שהם זהים לאירוע המקורי רק שמדלגים ע"פ הזמן שהיוזר הכניס
לכל אירוע כזה נוצר מזהה שמאגד את כל האירועים החוזרים האלו (כדי שיהיה אפשר לגשת אליהם בעתיד בצורה נוחה) ונשמר בטבלת צד “RepeatedEvents” ומוכנס כ-FK לטבלת Events

אחרי מחשבה נוספת אני פשוט אכניס אופציה של ללא חזרתיות שהיא תהיה הדיפולט ויהיה אפשר לשנות אותה מרשימה נפתחת

כמה שאלות:

1. מה קורה כשאין יום כזה בשנה/בחודש?
  2. התכנון של “להכניס בדילוגים” הוא טיפה בעייתי כי אדם שעושה זימון יומי עד 2100 בקלות יוצר לך מעל 10K ערכים ב־DB על אירוע בודד.
  3. מה עם תאריך סיום?
  1. אני חשבתי לעבוד בקפיצות של מספר ימים קדימה (1/7/30/365) ולא ע"פ תאריכים
    ולגבי 2 הנק’ האחרות אז חשבתי לשים תאריך סיום לכולם של 50 שנה קדימה ובמידה ומישהו מזמן משהו מעל מס’ תוצאות גבוה (לדוג’ 10K) אז להגביל אותו ולעדכן את היוזר שהגבלנו את הזימון עד לתאריך מסויים
    כמובן שסתם זרקתי פה מספרים ויכול להיות שעדיף להקטין את הסיכון

אני מודה שזה לא התשובות הכי טובות אבל זה מה שעולה לי כרגע, אנסה לחקור על זה טיפה יותר בהמשך
אשמח לשמוע רעיונות נוספים!

הייתי ממליץ על טווח זמנים רחב יותר, למשל כל x ימים או כל x חודשים, אבל גם אופציות מובנות כמו אותו תאריך חודש קדימה, בימים קובעים אט אפילו באותו יום ושבוע בחודש הבא, יכול להיות שיש כאן עוד קצת עבודה אבל זה נשמע שווה את המאמץ.
מבחינת הגבלה הייתי נוטה להעדיף הגבלה כמותית כלשהי, 50 אירועים למשל מאפשרים כמעט שנה של אירועים שבועיים.