תרגילים: שבוע 15

במשחק החיים:

האם כל דור T חדש הוא תמונת מצב של מה שהיה בדור לפני ? כלומר, אם נגיד אני בודק תא והוא משתנה, התא שלידו אמור להגיב לשינו אם זה באותה בדיקה של דור ? או שהתא אחריו ישתנה ע"פ מה שהיה בדוק קודם בלבד.

המספרים בטבלה מוגרלים אקראית (ים כתב איפשהו שהוא הגריל מספרים בין m² ל-m²-) ומכאן אפשר להניח שגם כמות הסופגניות המקסימלית אקראית. בנוסף הכמות הסופית עשויה להשתנות גם בהתאם לבחירות השחקנים.

בכל דור כל התאים משתנים בבת אחת לפי המצב בדור הקודם ושינוי של תא אחד לא משפיע על התאים הסמוכים לו.

עוד שאלה: האם כמות הנקודות בקריוס ובקטוס יכולה להיות שלילית? נגיד אם חשבשבת בוחר בתחילת המשחק תא עם מספר שלילי?

היא יכולה לבחור בכל שלב מספר שלילי והתוצאה אכן תהיה שלילית אם סה"כ הבחירות קטנה מ0.

מניח שאם רוצים ללכת פיזית על סךופגניות אמיתיות אז ברגע שמגיעים ל0 אז זה נשאר ב0

אני העדפתי לעשות לפי הראשון כמו חשבון בנק שאפשר להיכנס בו למינוס לצורך העניין.

מישהו יכול להסביר לי איך אני סופר את הימים זה לא ממש ברור לי מתי מתחלף יום? תודה מראש!

כל פעם שנרשם מספר, עבר יום בעצם בכל ירידת שורה

מישהו יכול לתת לי כיוון או הסבר כל שהוא ? כי אין לי מושג איך אפילו להתחיל לפתור את זה??
תודה !

אני לא בטוח שאני פתרתי את זה נכון אבל העצה שלי היא לחשוב מה אתה רוצה לבצע בתרגיל הזה (מבחינה טכנית)
ולחפש בגוגל שיטות איך לפתור את זה תוך שימוש במילה יעילות והטיותיה.

בהצלחה!

ממש עדיף לנסות לבד, ולפנות לגוגל רק אם התייאשתם.
ממליץ לנסות לפי הדרכים שפה: הכוונה לתרגילי סיבוכיות - מס׳ 2 מאת Yam
ככה אני פתרתי כשקיבלתי שאלה דומה בראיון עבודה (:

היי,
אנסה לתת לך כיוון.
בכל שורה יש לך ip, זמן התחלה וזמן סיום. כאשר ברשימה, חלק מטווחי הזמנים “עולים” זה על זה. למשל, הטווח של השורה החמישית (601-861), חופף בחלק מהזמן לטווח של השורה השניה (324-793). זאת אומרת שישנו טווח זמנים המשותף לשתי השורות הנ"ל שבו שני החיבורים פתוחים בו זמנית.
בתרגיל אנחנו מתבקשים לתת מענה גם על מה מספר החיבורים המקסימלי הפתוחים מול השרת יחד ברשימת הנתונים שלנו וגם מה היה אותו טווח זמנים ששם זה קרה.
על מנת להבין טוב את השאלה, הנתונים ומה אני צריכה לעשות שם, ציירתי על דף את כל הנתונים כגאנט.
מקווה שעזרתי, בהצלחה!

מה זאת אומרת קלט של המשתמש? כלומר הוא כותב בדיוק אילו תאים הוא בוחר להחיות בפעם הראשונה?
או שאפשר פשוט שיתן מספר של תאים להחיות ואז להגריל איזה תאים יוחיו?

זה לא באמת קריטי, עשי מה שנוח לך

שאלה קצת טיפשית, אבל זה בסדר אם יצרתי את משחק החיים כמחלקה במקום כפונקציה? עכשיו שמתי לב שפספסתי את הדרישה הזו ואני תוהה אם לכתוב את זה מחדש :see_no_evil:

נראה לי שבכל מקרה הייתה צריכה להיות לך שם מטודה במחלקה שעושה את זה אז לא נראה לי קריטי.

כן, אין עם זה בעיה :slight_smile: