הבהרה: העתקת קוד ממקורות חיצוניים אסורה

אני מבין שזה לא ברור באופן מובהק, אז אחדד.

העתקת קוד מאתר כלשהו ושיבוץ שלו בתוך התרגיל שלכם כאילו זה קוד שלכם – זה מקרה מובהק וחמור של פלגיאט.
מעבר לכשל המוסרי שבעניין (הייתם מרגישים בנוח לכתוב ספר ו"להשאיל" פרק מסופר אחר?), מדובר בעבירה פלילית על חוקי זכויות יוצרים, והטעיה שלי (מכוונת או לאו) כמדריך שאמור להעריך את הידע שלכם ולהכווין אתכם במהלך הקורס, בין היתר לפי הרמה שלכם.

זה לא אומר שאסור לחלוטין להעתיק קוד. קוד שמופיע ב־Stackoverflow, לדוגמה, מפורסם תחת רישיון CC-BY-SA 4.0. זה אומר שתוכלו להעתיק את הקוד אם תציינו ליד הקוד שהעתקתם (בהערה או בדרך אחרת) את שם המשתמש, ותתנו קישור לפרופיל המשתמש ולפתרון שהציע.
אתם אמורים להראות בקיאות בקוד שהעתקתם. אם יש חלקים שאפשר לשפר – שפרו אותם. הרבה מהקוד שמפורסם באינטרנט רחוק מלהיות כתוב באופן מיטבי.

מעתה, תרגילים שחלק מהתוכן שלהם נמצא כמועתק “על עיוור”, או באופן שלא תואם את תנאי הרישיון שבו הם פורסמו – יפסלו.

בנוסף, חשוב לי לשקף שבשבוע האחרון הושעו מספר אנשים מהקורס בעקבות העתקת תרגילים, כולל מקרים מצערים בהם אנשים שלחו לחבריהם את הקוד והאחד העתיק בלא ידיעתו של השני.
אל תשלחו לאנשים את הקוד שכתבתם עבור תרגילים בבקשה. זה לא יעזור להם ללמוד כראוי, ואם הם יעתיקו את הקוד שלכם שניכם תושעו, חבל על העבודה הקשה שעשיתם עד עכשיו.
אני מזכיר: מדיניות הקורס היא להשעות את המעתיק ואת המועתק.

תודה על שיתוף הפעולה ובהצלחה בהמשך הקורס.
אני זמין לכל שאלה ודיון נוספים בעניין.

הבהרה חשובה.
תודה על זה.

דברים חדשים שלמדתי היום.
(פינה שהתגעגענו אליה בלי קשר…)

כהערות צד:

1. אם אתם לא מבינים קוד כלשהו אבל הוא עובד, האבקו איתו קצת ואז שאלו בפורום. אנחנו כאן כדי לעזור.
  2. בכל מקרה – אל תדביקו בפרויקט שלכם קוד שאתם לא יודעים איך הוא עובד.
  3. טיפ של אלופות: אל תדביקו את הקוד שאתם מעתיקים. לאחר שנתתם קרדיט, כתבו אותו באופן ידני. זה יעזור לכם להפנים טוב יותר מה קורה שם, ויש יותר סיכוי שתצליחו לשחזר אותו בעצמכם בפעם הבאה.

האמת היא שפה ושם עשיתי שימוש בקוד מסטאק אוברפלו. תודה על ההבהרה !

היי, אשמח להבין אם יש סטנדרטיזציה מצופה ביחס לאופן מתן הקרדיט - הערה בשורה בתוספת הUSERNAME וקישור לתגובה?

וקישור לפרופיל המשתמש שענה, כן, זה כתוב בפוסט.

אני הרבה פעמים לוקח מהדוגמאות של התיעוד של פייתון את אופני השימוש במודולים, ולרוב גם משתמש בשמות המשתנים שהם השתמשו בהם. גם זו להבנתך העתקת קוד? מה ההבדל בין זה לבין שימוש במודול שהוא בעצמו קוד כתוב מראש?

אני מעריך שלא מדובר על דוגמא לשימוש רגיל בפונקציה כלומר הסבר תחבירי טכני אלא על העתק קוד שנועד לבצע פעולה. למשל לחפש איך עושים **** ולהעתיק פיתרון שמישהו פרסם של פוקנציה שעושה את מה שחיפשת.

כמה דוגמאות טובות לנתינת מזכה בפרויקטים קיימים.
שימו לב איך בכולן יש קישור לתשובה, קישור לפרופיל המשתמש ואת שמו של המשתמש.

הנה עוד אחת:

ואחת בפייתון: