עזרה ממסיימי שבוע 8

תודה @efratush ושאר החברה תודה רבה, אסור להעביר גם אחרי שנגמר השבוע, אז הפוסט לא רלוונטי.
אבל אני משאירה אותו כדי שתבינו שלא תמיד חייב להגיב אם אין לכם את זה בצורה נעימה
כי אני באמת מרגישה ששופטים פה בתגובות בלי להבין ובלי להכיר
וזו לא פעם ראשונה שאני קוראת על כך בפורום, בפשוט עכשיו זה עלי ואני בוחרת גם כאשר טעיתי בבקשתי, להשמיע את קול ‘הנפגעים’.

גם אם בקשה או משהו נראה לכם לא רלוונטי תקראו את התגובה שלכם לפני השליחה, כי אולי בדרך לא ממש נעימה.
יש דרך להגיב (ולא זה לא שקשה להבין בכתובים אחרים), רוב התגובות שקיבלתי (גם בפרטי) ידעו לכתוב את זה נעים ובלי שפיטה.

לא רלוונטי, אבל משאירה כדי שיבינו על מה הדיון
ערב נפלא לכולם,
*אמלק - אשמח לשיתוף בפרטי תרגילים שסיימתם

לצערי לפני שבועיים עצרתי, באמצע השבוע ה8 (זה כבר לא ממש אמצע יותר באמצע מחברת 2) מסיבות אישיות ומשמחות.
חזרתי שוב לשבוע הזה אבל עם קצת יותר בלאגן בראש.
אשמח אם יש מישהו שיוכל לשתף אותי בפרטי בתרגיל Friendliness Pellets ממחברת 2 באמצע
ואם תסכימו גם תרגיל אחד מכל מחברת בשבוע 8 (3,4,5)

לא חייב להיות התרגיל שאתם הכי מרוצים ממנו, רק לרענן לי את הזיכרון ושיהיה לי מפלט מהיר אם לא אצליח משהו
(1. כן לחפש באינטרנט זאת אופציה שתקרה, אבל אני באמת לא זוכרת איך מתחילים ומתייאשת לשבת רק מהההתחלה של מאיפה להתחיל…
2. אני רוצה ללמוד לכן אני לא באה במטרה להעתיק שום דבר, מה גם שאי אפשר כבר להגיש את התרגילים)

בקשה קצת מוזרה, נכון :slight_smile: .
אבל אני רוצה להישאר בקורס ולהמשיך ללמוד למרות זמני המוגבל.
אני גם יודעת שרוב הסיכויים שאנחנו לא פותרים אותו דבר אבל יהיה לי קצת חוט להבין יותר את החומר.

תודה מראש ומקווה שתבינו אותי ואת הבקשות המוזרות שלי :crazy_face:

-איך פתרונות של תרגילים ממחברות 3, 4 ו-5 הולכים לרענן לך את הזכרון, אם עצרת באמצע מחברת 2?

-מחברת 2 כוללת את הקוד של השחמט (שהוא לא קצר), שכתב ים במיוחד בין היתר כדי שנראה הדגמה של שימוש בחומר.
זו לא הדגמה מספיק טובה של החומר?

לא ממש הבנתי את בקשתך, אבל אשמח לעזור בלתת לך הכוונה :slight_smile:

אני מתכוונת לעבור על החומר ולעשות תרגיל מכל מחברת.
את הקוד של השחמט אשאיר לי לזמן יותר רגוע לי בחיי (קראתי את התגובות עליו ואין לי את היומיים לתרגיל כמו שהיה לי בעבר), או שכמו שכתבת שים אמר שאחזור על כל החומר ויהיה לי את הזמן שהיה לי קודם.

ביקשתי את שאר התרגילים כדי שאם אתקע יהיה לי לאן לפנות.
מה גם שאין לי את הגשת התרגיל כאופציה לבדיקה לפתרון שלי, לכן תרגיל של מישהו אחר יעזור לי להבין אם עשיתי משהו בכייון או אם אתקע בזמן התרגיל.

באתי ממקום שגם ככה אני מתאמצת להתקדם וכל פעם דוחה את זה כי אני מפחדת מהחומר
חשבתי על פתרון שיעיל לי לכן כתבתי את הפוסט הזה וביקשתי את התרגיל,
לא לשלוח זה גם בסדר :heart:

אני אישית הייתי ממליץ על לנסות לפתור את התרגילים ולקקרוא את החומר הלוונטי לכל תרגיל מהמחברות,
ואז כמו כמובן אם את נתקעת לשאול בפורום. יהיו פה הרבה לעזור :slight_smile:

ובלי קשר מברוק על הסיבות המשמחות.

תודה על ההצעה,
אני קוראת את החומר וכמו שכתבתי נעזרת גם במקורות חיצוניים.
לשאול בפורום זה רלוונטי כשאני באותו הזמן של הקורס,
נעזרתי הרבה בפורום אבל כרגע מנסה את הדרך הזו.

תודה על כל ההצעות, וכמו שכתבתי זה בסדר גמור גם לא לשלוח.
כתבתי את הפוסט ממקום של תסכול וכמעט ייאוש וויתור וזה הפתרון שמצאתי לי לכרגע.
אז בבקשה לא לשפוט את הבקשה שלי
אני כרגע מרגישה שאני צריכה בתגובה להתנצל או להסביר את עצמי למה אני עובדת ככה עכשיו (שזה בכלל לא הנושא),
מה שגורם לי פחות לרצות לבקש עזרה…
אני יודעת שזה ממקום טוב שלכם, אתם עוזרים המון במקרים רבים.
אבל תזכרו, כל אחד לומד אחרת וכרגע מנסה את הכיוון שבחרתי לי לנכון.

ואם מישהו כן רוצה לשלוח לי בפרטי את תרגיל Friendliness Pellets אשמח מאוד
(שלשם כך נפתח הפוסט לא לשם הדיון של איך אני צריכה ללמוד, כי באמת שניסיתי הרבה דרכים)

ראיתי בטלגרם שחשבו לפתוח קבוצת תמיכה לכל אלו שלא סיימו את שבוע 8.
ממליצה לך לבדוק אם הקבוצה נפתחה ולעזר בהם(ים אמר שיעזור שם למי שיצטרך).
בכל מקרה, לשאלות ספציפיות כמו שאמרו לך פה, יש הרבה אנשים טובים שישמחו לעזור ולכוון.
נ.ב.
ים ביקש לא להעביר תשובות גם באישי וגם לאחר ההגשה :smirk:

אני מבטיח לך שיש אנשים כאן בפורום שיעזרו לך גם אם לא תהיי בקצב של הקורס.
לא מאמין שלמישהו יש סיבה לשפוט אותך, נראה שרוצים לעזור לך אך לא רואים עין בעין עם הדרך שאת בחרת, ולכן מציעים הכוונה או עזרה בדרכים אחרות.
אין צורך להתנצל על שום דבר.
בהצלחה.

לגבי הטלגרם הציעו לי בפרטי, אני לא ממש בתוך זה בתוך זה :expressionless: תודה

לגבי הבקשה של ים,
אני יודעת על לא להעביר בזמן השבוע לא ידעתי שגם אחרי בעייתי, יש לך את הקישור שים כתב את זה אולי, בבקשה, רק באמת להבין מדוע…
תודה רבה ויום נפלא :slight_smile:

היי יובל,
תודה רבה,

אני בשבוע 8 הגעתי ועברתי הרבה ומכירה את הפורום והייתי שותפה בו בעבר…
אותם הצעות מנוסחות לא בצורה נעימה, כי ניסיתי דרכים אחרות ומרגיש אותי שואלים ‘איך זה יעזור לך ככה וככה’ זו לא באמת עזרה, תקן אותי אם אני טועה…

עכשיו העין בעין הזה,
אני ביקשתי תרגיל שיהיה לי לגיבוי אם לא אצליח ויעזור לי להתקדם כי הראש שלי בבלאגן (זה כתוב מילה במילה בפוסט)

1. לא באתי להעתיק מאף אחד גם ככה אי אפשר לשלוח תשובות וזה לא נוגד שום עיקרון אני בסוף אעבוד בדרך שלי.

2. להסתכל על תרגיל של אחר זו דרך שגם ים מעביר במחברות ולאט לאט שכולנו נפתח לגמרי לאינטרנט
    שגם שם ימשיכו לעבור על תרגילים של אחרים כדי להבין איך לעשות משהו

3. שוב אני מרגישה שאני מסבירה את עצמי, שלא לצורך
    יש קטע של מי שמבקש עזרה הוא בא ממקום של ‘מצוקה’ ומבקש עזרה.
    אפשר להציע הצעות (ברמה הסבירה כי שוב זה לא תחילת הקורס. אני עבדתי קשה עד עכשיו יודעת את רוב הכיוונים שלי לא צריך להציע לי לעבור כל החומר כי זה מה שאני עושה…)
    אבל משום מה הדרך הרגישה לי לא מכבדת…

נ.ב לכולם
תודה לכל מי שעזר לי בפרטי

הייתי בעבר פעילה בפורום וראיתי תלונות על אי נעימות לבקש עזרה כי עונים בעקצנות וכו, כעת אני מרגישה את זה.

נכון אתם רובכם מתפעלים את הפורום וזה מבורך, אך תנשמו לפני תגובות כאלו שלכם…
אתם עוזרים הרבה, אבל אתם מסתכלים על כותב על שאלה כאילו הוא לא עבר קברת דרך, כאילו אנחנו בשבועות הראשונים וגם עונים לו כך וזה השפיטה והאי נעימות.
תקראו את ההודעות פה בפוסט באמת ותשימו אותכם במקומי, מרגיש התקפה שאין בה צורך.

אם אין לכם הצעה באמת שונה או פתרון לבקשתי, אפשר גם לא לענות, אני לגמרי אבין.

הי!
לפעמים באנטרנט קצת קשה להבין באיזה “מוד” אנשים נגשים אלייך, אז למען הסר ספק - אני פונה בקטע נעים וחיובי:

-אף אחד לא רודף אחרייך!
(אולי לפני זה, אם היית זכאית לתעודה, אז היה מרוץ של הגשות בזמן) - אבל עכשיו, את יכולה לעבוד בקצב שלך, ולכן כשאת אומרת שאין לך זמן - מהצד זה נראה כמו סתם תירוץ.

-את אומרת שהפסקת באמצע מחברת שתיים, אבל את מבקשת פתרון לתרגיל הראשון של מחברת 2. (זה לא אמצע - זה עוד לפני שהתחלת) - מהצד זה נראה כאילו לא ניסית.

-למרות שזה נראה כאילו לא ניסית, את משתמשת במילים: “רק לרענן לי את הזכרון”, וזה מבלבל , כי אם עוד לא ניסית - מה יש להזכיר לך?

-אחרי זה, את מבקשת פתרונות לתרגילים שעוד לא הגעת אליהם, ממחברות שלא הגעת אליהן, ללא קריטריון - העיקר שישלחו לך - וגם זה מעיד על התחמקות מהתמודדות.

-ובכלל - המחברות בעצמן מלמדות את החומר - אז התזכורת הכי טובה היא פשוט לקרוא אותן.

אז אם נניח בצד את כל הנושא הזה של האם הבקשה שלך מכבדת את מי שכתב את הקורס (המחברת היא לא תזכורת? את צריכה לראות פתרונות של תלמידים כדי ללמוד ממחברת שאמורה כבר ללמד אותך את מה שאת צריכה בעצמה? והחלטת שאת זקוקה לזה מראש עוד לפני שהגעת לשם?), או האם היא מטריחה אנשים,

ונתמקד בך -
זה נראה, בגדול (מאוד), שאת פשוט מרימה ידיים, ומספרת סיפורים (לא משכנעים) על מנת שלא לפתור תרגילים, שאפילו עוד לא ניסית.

וכל זה - בסביבה של קורס שברור כבר מזמן שגישת הלימוד בה היא לתת לך חכות - וללמד אותך להתרגל להשתמש בהן כדי לדוג בעצמך.

אז חכות זה לקרוא מחברות,
ולדוג זה לפתור תרגילים,
וככה לומדים בקורס הזה.
אבל על פניו נראה שלא מתאים לך לקרוא מחברות, ולא מתאים לך לפתור תרגילים, אז…מה בדיוק את רוצה?

אם בא לך ללמוד -
תקראי מחברות, ותפתרי תרגילים (ככה לומדים בקורס הזה), ואם לא בא לך…אז אל! :heart:

אבל לבוא ולבקש פתרונות של תרגילים זה נראה כאילו לא ניסית, ולא מתאים לך לנסות, ואת סתם רוצה שאנשים יתנו לך את הדגים שלהם, ובכלל לא ברור למה, ומה זה נותן…וזה…בערך כמו להגיד שלא בכבוד שלך לנסות, אבל כן בכבוד שלך לבזבז את הזמן שלנו.

ולכן כל העניין הזה הוא לכל הפחות תמוה, אבל בתכלס מעבר לזה - לא ממש לגיטימי, ואפילו יש מי שימצא את העסק מכעיס.

ההצעה שלי היא שאם את בעניין - שבי על המחברות כמו שצריך (פשוט - בקצב שלך!), ואם בכל זאת את מתקשה (וזה לגיטימי) - אז תשאלי שאלות שגם הן לגיטימיות. ואם הן כאלה - אני משוכנע שיש פה אנשים שישמחו לעזור!

-ברכות על הנסיבות המשמחות,
ובהצלחה!

(נ.ב. אני עוד במחברת 1 - אבל עוד לא ויתרתי לעצמי! :))

אמ:לק

-אם את מעוניינת להתמודד - תנסי, ואני בטוח שאם תהיינה לך בקשות עזרה לגיטימיות - אנשים יסייעו לך!

-אבל אם את לא מעוניינת להתמודד, אז…מה בדיוק באת להשיג כאן? ולמה לטרוח, ולהטריח?

היי תמנע,

אכנס באמצע הדיון בלי להתייחס לתגובות הקודמות.
אני מעריך את זה שהגעת עד כאן, ואשמח לסייע לך בפרטי או מעל הפורום להבין את החומר.
לצד האמירה הכנה הזאת, ביקשתי מספר פעמים שלא לשתף תשובות לתרגילים.

מתוך שאלות נפוצות:

האם אפשר לקבל פתרונות לתרגילים משבועות קודמים?

התייחסנולזהבהמוןאשכולותבעבר, והתשובה היא לא.
אנחנו מאמינים בלמידה מבוקרת מטעויות ולא מחשיפה לפתרון נכון.
אנחנו משתדלים ליצור תרגול נוסף לכל שבוע מעבר למה שמופיע במחברות, ועבורו אנחנו מפרסמים תשובות מלאות.

בבקשה שקלי לכבד את המדיניות של הקורס.
המון מזל טוב וברכות לרגל הנסיבות המשמחות!

תמנע יקרה,
מוזמנת לשלוח הודעה בפרטי ואשמח לעזור :slight_smile:
ממש מבינה אותך… אל תתייחסי לתגובות השופטות
החומר באמת לא פשוט

גם אם את לא ממש בתוך זה (ומזל טוב על הנסיבות💃), עדין ממליצה לך להיכנס לקבוצה ולנסות להפיק ממנה תועלת… נשמע שכולם שם באותה סירה פחות או יותר.

מתוך הניסיון שלי בקורס, אני חושבת שכדאי לך להיאבק בתרגילים כי רק ככה תלמדי (ועיקר הלמידה היא מהניסיונות).
אם תדעי שיש לך תרגיל פתור, רמת המוטיבציה והיכולות שלך ירדו באופן דרסתי.

מסכימה איתך שלראות פיתרון לאחר שהצלחת לפתור, מלמד ומעשיר, אך מה נעשה ונגזר וכו׳.

מצרפת לך צילום מסך מהקבוצה שים נותן עוד הסבר למה הוא לא רוצה שנפיץ פתרונות גם לאחר מועד ההגשה.

תודה רבה לך, על התייחסותך ועל תשובתך הנעימה.
מעריכה מאוד ולא אבקש תרגיל יותר :pray:

ים תודה רבה, :upside_down_face:
כמו שכתבתי גם לאפרת חשבתי שמדובר רק באמצע השבוע, אז סליחה אכבד כמובן.
חיפשתי על התרגיל בפורום לפני וראיתי שמשם אין לי איך להעזר, לא חיפשתי בפורום ‘שיתוף תרגילים’ או ‘פתרונות תרגילים’, אז שוב סליחה.

שוב, לא באתי להעתיק, רק במידת הצורך להעזר או לפחות להבין אם מה שחשבתי לעשות בכלל הכיוון.
אבל עזרו לי בפרטי חברים ואני על זה.
תודה :pray:

ערכתי את תחילת הפוסט המקורי, משאירה בכוונה את כל הכתוב, גם כשטעיתי בבקשתי,
כדי שיבינו למה יש תגובות ממשתתפי הקורס שכותבים שלא נעים לבקש או להגיב בפורום.

היי תמנע (:
יכול לנסות לעזור בפרטי במה שצריך. מוזמנת.

מקווה שכשתרצי לשאול בהמשך, לא תחששי ותמנעי מזה.
הרבה הצלחה!