הזמנה: סשן תכנות עם ים

תגיות:

מוזמנים להצטרף אלי ביום שלישי הבא לסשן שאלות, תשובות ותכנות.

אשמח אם תוכלו להעלות פה כמה שיותר שאלות לקראת יום שלישי. אקבל שאלות חדשות עד סוף יום שני (27/07), ואבחר להתייחס לטובות שבהן.

שאלות טובות הן שאלות ממוקדות שעיקרן הן לתת לכם חכה, ולא דג. לדוגמה: “מתי אני בוחר לתפוס שגיאה ומתי עדיף שלא?” היא שאלה מעולה. “האם בתרגיל 144 צריך לתפוס ValueError?” היא לא שאלה טובה.

אשמח אם תסמנו אם אתם מגיעים או לא כדי שאוכל לדעת לקראת מה להתכונן :slight_smile:

2020-07-28T17:00:00Z2020-07-28T20:00:00Z

כאשר כותבים קוד עבור מתכנת, או עבור לקוח - תפיסת השגיאות היא מעט שונה (לפי מה שנכתב במחברת 4).
בסופו של דבר כאשר חברה כותבת קוד מוגמר הוא אמור להוות חלק ממוצר (תקן אותי אם אני טועה). מדוע לא מראש לתפוס את כל השגיאות להשתמש בגישה של הקוד נועד עבור לקוח? (מתכנת שירצה להשתמש בקוד, על ידי מעט ההערות שיש בקוד יוכל לעקוב ולראות בעצמו את “השגיאות” שנתפסו בקוד)

תודה על הזמן!

מתי עדיף לתפוס שגיאה ומתי עדיף לטפל בה כך שהקוד ידע להתמודד עם אותה הבעיה ולא להעלות את השגיאה מאותו סוג כלל (מקווה שהייתי ברור)

הלוואי שתהיה תזכורת!

לים שלום, ותודה רבה על ההשקעה האדירה בקורס ובנו!
אשמח אם תוכל לעבור גם על כמה נושאים שאינם קשורים ישירות לשבוע 8:

1. דרך יעילה לפתוח ולהמיר קבצים שאינם טקסט לקבצי טקסט שניתן לעבוד איתם.
  2. ספריות שימושיות שיעזרו לנו בהמשך הקורס וכדאי שנרחיב עליהן בעצמנו.
  3. דוגמאות לפתרונות יצירתיים לתרגילים שנתקלת בהם במהלך הקורס.

הייתי שמח לשמוע על דרכים לגשת לפרוייקט או נושא גדול. כמו בדוגמת השחמט במחברת, על מה להסתכל קודם, איך לתכנן את הפתרון, איך לחלק את זה למשימות, איך לסגור קצוות… פחות על הפתרון עצמו ויותר על דרך החשיבה וכלי עזר כמו לסרטט תרשים זרימה וכדומה.

לפני שלמדנו לטפל בשגיאות, בחלק מהמקרים השתמשנו ב-if על מנת “לתפוס שגיאה”.
מתי נכון להשתמש ב-if ומתי ב-try-except?

הייתי שמח להבין מתי (באופן כללי מאוד, כמובן) עדיף להגדיר תכונה מסויימת של אובייקט כאובייקט ומתי כAttribute?
(בהקשר לתרגיל השחמט, לא כל כך הבנתי מדוע הגדרת הצבע של כל כלי משחק כclass ולא כAttribute של כל אובייקט כלי…)

ממש אהבתי את הרעיון של הסשן, מחכה לזה!

1. מה היתרון/ מתי עדיף להשתמש במודול time על פני datetime?
  2. מתי מומלץ לשים ערך ברירת מחדל לארגומנטים?
  3. מה קורה שיורשים משתי מחלקות שיש להם תכונה עם שם זהה אך מtype שונה? אני מניחה שיכול להיווצר מצב כזה.
    או כשיש לשתי המחלקות פונקציה עם שם זהה ומימושים שונים, יש אפשרות לשלוט מאיזה מחלקה לרשת כשיש כפילות?
  4. האם צריך לבדוק כל פעם את הtype של הארגומנטים?

הייתי שמח לחיזוק בנושא Generators.
עברתי על השיעור כמה פעמים אבל עדיין לא מצליח לחשוב גנרטורית.
בהרבה דוגמאות שלך, על גבי הפורום באתגרים, ונגיד בשאלה של השח מט, אני רואה שאתה מרבה להשתמש בYield במקומות שלי בכלל קשה לקרוא ולהבין מה התכוון המשורר (או המתכנת). בדוגמאות קלות אני מסתדר, אבל בקוד קצת יותר מסובך המוח שלי מתקשה לדבג את זה. אשמח שתנסה לחדד את הכלי, מה היוז קיסס שכדאי ללכת אליו ועד כמה שווה להתאבד על זה. תודה (:

בתרגילים כמו ילד שלי מוצלח או באופן כללי בדברים שהרבה פונקציות קשורות אחת בשנייה, האם לא עדיף לעשות קלאס עליהם?

איחרתי קצת את התג"ב לשאלות אבל מנסה בכל זאת:

1. מתודולוגיית כתיבת “מהות” הקוד מול כתיבת החריגות: אולי אין לזה תשובה אחת נכונה וזה סובייקטיבי, אבל האם נחשב הגיוני יותר לכתוב קודם את “לב הקוד” - קרי את המשימה שהוא משרת (למשל - איתור מילים בקובץ) ואז לחשוב על כל ההערות שהוא עשוי להקפיץ ולהכניס פנימה את החריגות, או שזה משהו שצריך להיעשות בבת אחת (להעמיד במבחן כל שורה שאני מכניסה לקוד ולהחליט אם צריך לטפל בה עם חריגה).
  2. אני לא בטוחה שזה עונה על קריטריונים של שאלה מתאימה אבל נתקלתי בזה כבר כמה פעמים ואני קצת אובדת עצות - כשאני מכניסה חריגת UnicodeDecodeException ומנסה לגרום לחריגה הזו לפעול - ההערה מוקפצת לי אבל ב-Traceback זה בכלל לא נראה כאילו זה נכנס לחריגה שהכנסתי, אלא עבר ישר ל-else והקפיץ לי משם את ההערה. זה קרה לי רק במקרים של החריגה הספציפית הזאת.

הייתי שמח להבין איך לחשוב בתור מתכנת, כל הזמן לדעת איך אני נכנס לבעיות ופתרונות בראש של מתכנת.
ונושא המחלקות, בטוח שיש עוד הרבה מה להתחזק בזה.
lmbda, map וfilter
תודה! :slight_smile:

באיזה פורמט יהיה השיעור היום? zoom?

לא ראיתי בשום מקום קישור לשיעור…

@Yam אולי נעבור לזום?
אני יכול לארח, שניה אשלח לינק

אי אפשר לכתוב תגובות. באמת אולי חד פעמי נעבור לזום וגם האיכות גרועה

מה לגבי LIVE בyoutube?

לדעתי עדיף ביוטיוב כמו תמיד