מגמת מחשבים בבית הספר

גם אני עשיתי מחשבים (רק 5 יחל) גם פיסיקה (וגם מתמטיקה).

בפועל זה לא מה שעזר לי להתקבל לאוניברסיטה, הייתי צריכה לעשות מכינה שבזכותה התקבלתי לאוניברסיטה בסופו של דבר.

זה הכל תלוי בך. אותי בתיכון זה לא כזה עניין, ולכן גם לא כלכך השקעתי בזה (גם בגלל המורה שהייתה לי כמו שציינתי), בדיעבד הייתי בוחרת משהו אחר כמו מוזיקה.

זה יכול להיות פלוס מטורף אם תצליח, ואם אתה מאוד מתחבר לזה.
אתה אח"כ יכול להשתלב בזה בצבא שזה פצצה ונותן מלא ניסיון בפועל(לעומת תואר).
אם אתה מתחבר לזה - אני ממש ממליצה.

היי,
גם אני כנראה אלמד שנה הבאה מחשבים בתיכון.
האם מישהו יוכל בבקשה להסביר בקצרה איך זה עוזר בצבא?

לפי מה שהבנתי ים ועוד אנשי צוות אחרים מעבירים קורסים לחיילים במסגרת הצבא. השאלה שלי האם לימודים בתיכון יתנו לי “יתרון” מסוים לשיבוץ שלי בצבא

כן, אני מאמין שאם יש לך בסיס מסוים יהיה לך קל יותר להתקבל למסלולים בצבא שקשורים למחשבים.
אבל אם זה מעניין אותך, חוץ מהלימודים בתיכון חשוב שתשקיע מעבר בזמן הפנוי ותלמד בעצמך (ובעיקר תלמד איך ללמוד), דבר שאתה מקבל ממנו המון בקורס הזה.

כמו שעלה פה בשרשור, אני חושב ש-5 יח"ל שלומדים בתיכון לא מספיקות והלמידה העצמית היא החשובה.

יכול להיות שגם הקורס הזה יספיק לך, אבל אולי אחרים שהתעסקו בזה בצבא יכולים לתת יותר הכוונה בנוגע לדרישות.

בעיקרון זה לא נחשב “יתרון” אני אומר בתור משוחרר טרי מהצבא…
אני עשיתי 10 יחידות מדעי המחשב בתיכון ואז דחיתי את הגיוס והלכתי לעשות תואר הנדסאי (י"ג י"ד) במכללה במסלול הנדסת תוכנה.

בגדול בגלל שהיום כל המועמדים לשירות ביטחון באים מעולם של מדעי המחשב ותכנות, תפקידים שעוסקים בתכנות יש להם ביקוש גבוהה מה שאומר שלא משנה כמה אתה תותח אף אחד לא מבטיח לך את התפקיד שאתה רוצה ובטח שלא בתכנות עד שאתה לא מגיע לקורס בצהל או עד שמחתימים אותך על חוזה.

אני לא אומר שזה לא אפשרי אני רק אומר ששום דבר לא סגור עד הגיוס…
לדוגמא אני ביום הגיוס שינו לי את התפקיד…

מה שזה כן מקנה לך זה האת היכולת לעשות מיונים לאיזה תפקיד שאתה רוצה שעוסק בתכנות בתנאי שעברת את המיונים הקודמים והנתונים שלך מתאימים.