לקויות למידה והקורס - פידבק

היי לכולם.ן,

אז מי שכבר לא מכיר אותי, אני לידיה בת 33, אני דילקטית ודיגרפית, עם ADHD.
לימודים בישבילי לא היו אף פעם משהוא קל במיוחד,
בגיל 25 נשרתי מלימודי מדעי המחשב בגלל שלל סיבות הקשורות ללקויות למידה והתמודדות עם דברים נוספים בחיים. ומאז דיי נטשתי את הרעיון של לילמוד כי רוב החומר שהיה לי נגיש לא היה נגיש לשילוב של לקויות למידה כמו שלי ופלוס מצב הכלכלי שלי לא אפשר לי אז בכלל.
עם הקורונה ופירסום של ים באחד הקבוצות בפייסבוק אמרתי לאצמי גם ככה יש לי זמן ומה איכפת לי לנסות.

להפתעתי אחרי 7 שבועות אני יכולה להגיד שרוב החומר כתוב בצורה סופר נגישה עם דוגמאות והרבה כתיבת קוד, החומר לא רק תאורתי, וזה סוג של נתן לי חוויה מתקנת בלימידת קוד.

אני לא יודעת אם הכוונה של כותב החומר היה להיות נגיש או לא,
בכל זאת לי היה מעוד חשוב לדבר על זה כי לא קיים הרבה חומר נגיש לאנשים עם לקויות למידה.
ואת החומר הכתוב כאן ואת צורת הלמידה הזאת אפשר להנגיש לצערים עם לקויות למידה וזה יכול לשנות להם את החיים.

אז תודה ממש על הקורס ואל כל המאמצים והזמן שכולם.ן כאן נותנים בו.

תודה רבה לידיה, אני כ"כ שמח לשמוע! זה מרגש אותי מאוד.
מה לדעתך גורם לחומר להיות יותר מונגש לאנשים בעלי לקויות למידה?
זה חשוב לי להמשיך עם זה והייתי שמח לתת על זה דגש בהמשך כתיבת החומרים

הרבה פעמים קריאת חומר ארוך מעוד קשה לאנשים עם דילקציה והפרעות קשב וריכוז,
ובקורס לרוב הטקסטים קצרים למדי והפונט גדול ולא מבלבל, ואז דוגמה וטקסט קצר ואז התנסות בכתיבת קוד (לזה יש חשיבות גדולה כמה שיותר התנסויות בזמן הלמידה). רוב המחברות כתובות כך,וזה מצוין.
וגם התרגילים המדגלגלים שמחולקים לכמה חלקים עם הסבר קצר כתיבת קוד ואז הסבר קצר נוסף ועוד קוד, ואז משימה של לחבר הכל לחלק אחד.
בנוסף הזמנים של הגשות התרגלים הם מתחשבים מעוד שזה גם עוזר,
וגם בגלל שסביבת למידה דיגיטלית אני יכולה להשתמש בtext to speech של microsoft Asaf, זה לא מושלם אבל עוזר מעוד.

ולדעתי מסגרת של לימוד עצמי זה גם פלוס מעוד גדול, כי אז אני יכולה לילמוד בתנאים הנוכים לי עם מוזיקה קלסית ומולטי טסקינג בלי שאף אחד יגיד לי שזה לא טוב. זה אחד הסיבות שהרבה פעמים מערכות לימוד קונבצנליות לא מתימות לאנשים עם דיסלקציה והפרעות קשב ביחד, קשה מעוד להתרכז בשקט מוחלת בכיתה בלי לעשות מולטי טסקינג, והחומרים לא מונגשים כלל, הדברים היחידי שהמערכת עושה זה לתת הקלות במקום להנגיש ולהתעים את סביבת הלמידה וזה חבל מאוד, זה אומר שלא בדיוק מבינים את הבעיה.

למדתי ואנסה לשים על זה דגש גם בהמשך. תודה!