ואם תהיו טובים אולי תצליחו לראות את הדרדסים

תגיות:

אני אישית לא חושה שיש מה להיכנס לזה כי זה נושאים דיי מורכבים. המטרה היא שלא יהיה אפשר לעשות פעולות על דרדס שישן / שישין פחות מ8 .

לדעתי פשוט תעשו שאם היא ישן לא ניתן לעשות עליו פעולה, ואם הוא ישן מספיק תעירו אותו שיעשה אותה נניח.

פעם ראשונה שאני נתקל בצורת כתיבה הזאת:
y.give_order(x.sleep)
מה הכוונה כשמתודה מקבלת אובייקט שהופעלה עליו מתודה?

זו לא פעם ראשונה שאתה נתקל בה, היה מחברת שלמה על זה :slight_smile:
חזור לשבוע 6 מחברת 2

עברת שוב על המחברת הזאת, אכן למדנו על העברת שמות של פונקציה כפרמטר אבל לא ראיתי שכתוב משהו על העברת פונקציה עם הפרמטר שלה כפרמטר בפני עצמו (זה היה לפני שלמדנו על מתודות…).
אני מניח שזה פשוט מפעיל כבר את המתודה עם האובייקט שהיא פועלת עליו.

זה לא מעביר עם פרמטר זה מעביר פונקציה ואת האובייקט שהיא משוייכת אליו.

בנוגע לחלק השני - במקום להניח למה לא פשוט לבדוק בקוד שלך ולראות מה מתקבל ? (:

אם הוא מקבל רק פעולות ללא פרמטרים
בפעולה כמו eat אז זה בעצם לא יעשה כלום נכון? כי לא אמרתי לו מה לאכול
וממי לאכול

נכון.
(עכשיו אתה יכול לנסות להבין אם בכל זאת יש דרך לבצע את הפעולה give_order על פעולות שדורשות פרמטרים)

אני יכול כאילו להגדיר באופן ספציפי על פעולות כמו אם eat אז תשאל מה הפרמטרים או שטות שכזאת

לא ספציפי, יותר כללי. אתה לא חייב לפי מה שים כתב, אבל זה יכול להיות אחלה תרגול.

אני כן הוספתי את האפשרות לשלוח פרמטרים. זה יכול להיות מאוד כללי. גם חזרתי למחברת שים ציין (ואם תהיו טובים אולי תצליחו לראות את הדרדסים), וזה מאוד עזר לי.
אני חושבת שזה אולי טיפה מבלבל בגלל הקונטקסט של מחלקות (שלא זהה למה שהיה במחברת ההיא), אבל מבחינתי זו היתה דווקא סיבה נוספת להתעכב על זה, ולוודא שאני מבינה גם את השימוש בפונקציה כפרמטר וגם את השימוש הנכון ב self בהקשר הזה.

מקווה שלא פספסתי שענו על השאלה הזו כאן או בשרשור אחר -
האם דרדסבא יכול “לדרוס” שינה של דרדס שאותו הוא מפעיל? כלומר לגרום לדרדס לפעול כשהוא ישן?
(אם כן זה ממש אכזרי)

שאלה טובה! ע’פ הביצוע שלי גם דרדסבא לא יכול לגרום לדרדס ישן לפעול, אבל אני לא בטוחה למה התכוון המשורר.
לא בטוחה שאכפת לו.
תרגול נוסף - לשאול את המשתמש האם דרדסבא יכול להעיר דרדס ישן

אין לזה התייחסות אני מניח שתעשי מה שנראה לך לנכון (:
תחשבי איזה דרדסבא את רוצה להיות :heart:

זו שמאפשרת לדרדסיה לישון קלללל