תיקונים למחברות – שבוע 8

תגיות:

קצת קטנוני אבל אם כבר המחברות האלה יגיעו לעוד הרבה אנשים כדאי לתקן:
image

בפונקציה אחת כתוב writeble ובאחת writeable.
צריך לתקן לwriteable בראשונה :slight_smile:

בתרגיל “ילד שלי מוצלח” בפונקציה digest כתוב:

for i in list(range(256))

בשביל מה השימוש בlist?

מחברת סיכום - ימצי -

1. בדוגמא של המילה zone כתוב שהערך של e הוא 12.702%, אבל בעמוד ויקיפדיה שקושר, הערך הוא 11.162%.
  2. בחישוב של הניקוד כתוב במילים:

במילים: 12 חלקי הביטוי הבא: הסיכוי שהאות תצא מעוגל כלפי מעלה, בחזקת 1.5 ואז להוציא מזה שורש. כל זה – מעוגל כלפי מטה.

אבל בציור כתוב לעלות בחזקה 0.75 ובלי להוציא שורש. אם הולכים לפי הציור (בצירוף העיגולים) התוצאה יוצאת כמו בדוגמא, אם הולכים לפי המלל יש הרבה אפסים בתוצאה.

לגבי 2 -
החישוב כן נכון. אם מוציאים שורש ממספר שמעלים בחזקת 1.5 זה בידיוק כמו להעלות מראש בחזקת 3/4 כמו שרשום בנוסחה בתרגיל (לא באופן מילולי)

אז אני כנראה לא הבנתי נכון. אני הבנתי שמוציאים שורש מ 12/ המספר בחזקת 1.5 ולא שורש ממספר בחזקת 1.5.

תודה, ערכתי

שיניתי

שיניתי, תודה

אכן מיותר, שיניתי

כנראה גרסה ישנה של העמוד (זה תרגיל שנכתב די מזמן), לא אשנה כרגע כדי לא לפגוע בדוגמה.

בבקשה בבקשה בבקשה אל תסיר את התיקונים מההודעה הראשית של האשכול.
יש כאן הרבה מאוד תגובות, חלקן לא רלוונטיות וחלקן “תיקונים” לא נכונים.
מהרגע שמתחילים לעבוד על מחברת מסויימת פחות עוזר שהקישור להורדה מעודכן עם כל התיקונים כי לא ניתן להחליף אותה בקלות, ולהוריד אותה במקביל רק בשביל לבדוק מה שונה בטקסט זה פתח ענק לטעויות.
ההודעה עצמה על עדכון המחברות (וכמובן העדכון עצמו) מבורכת. רק בבקשה שתתלווה אל התיקונים עצמם ולא תחליף אותם.

אני מסכימה שזה יכול להיות יותר נוח, קשה לעקוב עד כמה הגרסה שאצל כל אחד מעודכנת. @yuval.cagan, הפתרון שלי הוא ללחוץ על העיפרון שמשמאל-למעלה להודעה (שמסמל את מספר העריכות) וכך תוכל לראות גם את תוכן הגרסאות הקודמות ולדפדף ביניהן :slight_smile:

הפתרון הזה לא תמיד עובד מכיוון וחלק מהתיקונים מעולם לא נכתבו בהודעה הזו.
לצורך העניין אני הייתי צריך את התיקון של גוני לסעיף הבונוס בתרגיל “תרגיל מחשמל” במחברת 5.
התיקון הזה נכנס ישירות למחברת המעודכנת ולא צוין פה מעבר לתגובה של ים.

קיבלתי, מצטער על המחיקה. פעם הבאה אקפיד להשאיר

במחברת 4 לקראת הסוף, נראה לי שבדוגמה של EAFP חסרה השורה האחרונה של הביצוע (אבל אולי זה בכוונה, וסתם מפריע לי חוסר הסימטריה בין שתי הדוגמאות)

ממש קטנוני אבל שיהיה לדורות הבאים:

השורה השלישית צריכה להיות:

כל כניסה יכולה לקבל את הערך “אמת” או “שקר”.

תוקן כבר בגרסה האחרונה ע"י העורכת הלשונית :upside_down_face:

עוד הערה לא קריטית, במחברת 4 לקראת הסוף, בדוגמה השניה של EAFP אין שימוש במודולים המיובאים

במחברת 4, בתרגיל ילד שלי מוצלח