הסבת מקצוע והייטק

היי לכולם :blush:
אני רתם ואני פיזיותרפיסטית (עובדת)…
כבר תקופה שאני חושבת על הסבת מקצוע לתחום התכנות והצטרפתי לקורס כדי לראות האם באמת אתחבר ואהנה מזה או שזה רק בראש שלי… סוג של gateway לעולם התכנות :wink: וזה עבד כמו שצריך…
עכשיו אני תוהה מה לעשות מכאן… הבנתי שמלבד תואר אקדמי בתחום יש קורסים שונים להסבות (בעיקר שמעתי על Infinity Labs) אבל הדעות לגביהם מאוד מגוונות ממה שקראתי ושמעתי…

אשמח לשמוע מכם את דעתכם על הקורסים(או אם אתם מכירים קורסים טובים אחרים ויש לכם המלצות… ), האם כדאי לעשות קורס כזה? האם עדיף קורס או תואר ולמה? האם יש אופציות נוספות? מה כדאי לדעת לפני התחלת קורס כזה? אם מישהו מכיר קורס כזה יותר מקרוב - מה קורה באמת בקורס? האם זה לימוד עצמי או שיעורים או חצי חצי כמו הקורס הזה?
וכל דבר אחר שעולה על דעתכם…

את מוזמנת להתייעץ פה לגבי קורסים ספציפיים.
רוב הקורסים שאני מכיר הם לא סופר מוצלחים וכרוכים בחתימה על חוזים דרקוניים (X% מהכסף ב־Y שנים הראשונות לעבודה) או מחיר מאוד לא משתלם. ככה או ככה הרמה לרוב לא מאוד גבוהה וחבל.
הקורס הנוכחי שאת נמצאת בו הוא מאוד אפליקטיבי, והייתי ממליץ לסיים אותו ולהתחיל בתרגול הפרקטי שיבוא אחריו. זו הכנה מספיק טובה למשרות ראשונות בתעשייה בלי להוציא עוד כסף או לחתום על חוזים שיש מצב שתתחרטי עליהם אח"כ :slight_smile:

דעה אישית, טל"ח, המציג אינו רופא וכד’

בכל מקרה התכוונתי לסיים את הקורס במלואו ואני ממש משתדלת שזה יקרה עם תעודה :grin:

אז להערכתך אני יכולה לנסות לגשת לראיונות (ויהיה לי סיכוי כלשהו) כבר אחרי הקורס הזה? גם אם זה הידע היחיד שיש לי בתכנות וכשאנחנו זוכרים שהתואר שלי (בפיזיותרפיה) לא קשור בשום צורה לתכנות/הנדסה/מחשבים?)

אני בטוח שהסבת מקצוע היא דבר מפחיד, ואני לא יכול לתת עיצות כי גם אני מנסה להשתלב ולעשות את צעדי הראשונים בתחום (אולי חוץ מקצת התעסקות בצבא עם דברים שמאוד רחוקים מהרצונות והעניין שלי), אבל אני יכול לעודד בכך שיש פה גם אנשים בלי ניסיון ובלי שום תואר, אפילו לא אחד מתחום אחר. :upside_down_face:

היי רותם,
שמעתי על התוכנית הסבה הזאת. בגדול זה קצת חוזה דרקוני. זה תהליך למידה של 3 חודשים-חצי שנה (ללא שכר ממה שהבנתי) נראה לי ממש כל יום כמו משרה מלאה, ולאחר מכן את מחויבת לעבוד אצלם שנתיים בשכר יחסית נמוך לתחום הזה 10 ו-12 רק בסוף השנתיים אם אני לא טועה.
בגדול יש אנשים שהיו הולכים על זה ומתפשרים על החוזה הזה כדי לצבור ניסיון, ובהחלט ניסיון זה פרמטר מאוד חשוב בחיפוש עבודה (מה גם שעכשיו בתקופת הקורונה המצב בשוק לא כזה מזהיר - אומרת מניסיון :frowning_face: בתור חל"תניקית אבל בתחום אחר).
אני לא בטוחה מה מלמדים בקורס הזה, אם מלמדים עוד הרבה שפות זה אולי יכול להיות טוב אבל מבחינת פייתון אני חושבת שהקורס הזה ממש מכסה ולא אמור לפתות אותך לעשות שוב קורס למידה מ-0 של פייתון.
חוץ מזה אני לא ממש מבינה בשוק של המפתחים אני באה מעולם ההייטק אבל יותר תעשייה וניהול… זה מה שידוע לי בכל אופן על הקורס :slightly_smiling_face:

אני נוטה להאמין שכן, בהנתן שאת לוקחת את זה ברצינות, מתרגלת הרבה ויוצרת פרויקט קטן משל עצמך לפני שאת יוצאת לדרך.
אני לא יודע מה מצב השוק כרגע, אבל בסוף הקורס הולך להיות לכם לא מעט ידע (כבר עכשיו אתם במצב לא רע) וכג’וניורים אתם יכולים לעשות עבודה מצוינת.

מה הכוונה בפרויקט קטן?:pray:

מהו אותו תרגול פרקטי?

תחשוב על משהו שבא לך לעשות – ממשחק פוקימון ועד רובוט שסורק את הפייסבוק ומוצא עבורך תמונות של פוקימונים. עכשיו תעשה אותו :slight_smile:

יש ספרי הכנה לראיונות, אתרי הכנה לראיונות ואתרים של אתגרי קוד. כולם כלים נהדרים להתכונן לחיפוש עבודה.

אני עשיתי לא מעט קורסים - מקוונים בעיקר.
פעם אחת ניסיתי את מזלי במכללה.
(יצאתי משם אחרי חודש - היה לחץ בעבודה , גם הבנתי שהלימוד המקוון שלי בבית איכותי לא פחות).

בכל אופן אני רוצה להגיד הכי פשוט - אני חושב שמעטים מאוד הקורסים שבהם את תקבלי תרגול מאסיבי וקוד ריביו כמו כאן !
הגעתי לקורס הזה עם ידע , אבל התרגול והקוד רביו נתן לי מה שלא היה לי - בטחון .

בגדול אחרי הקורס הזה יש כל מיני כיוונים לעבודה עם פייתון שאפשר ללכת אליהם.
ווב , סייבר , עולמות הדאטא והמשין לרנינג , דבאופס , סקראפינג , עבודה עם ארדואינו ורובוטיקה ועוד.
המון כיוונים !
כלומר צריך לבחור כיוון ולהתמקצע בו.

כאן אני חושב שזה קצת יותר מסובך -
לדאטא ומשין לרנינג בדרך כלל דורשים תואר בתחום.
סייבר זו בהחלט אפשרות.
ווב זו אפשרות.
סקראפינג זו גם אפשרות.
לדבאופס עדיף להגיע עם כמה שנות נסיון.

אני חושב (ואולי אני טועה כי אין לי נסיון בתעשיה) שמכל האפשרויות הכי קל להשתלב בלי תואר זה בווב.
לומדים פלאסק או דיג’נגו בצורה יסודית ובונים פרויקט גדול או שניים מ0.

בכל אופן אני בהחלט סומך על ים ועל שאר הצוות שיתנו לנו הכוונה כשנגיע לשלבים הללו.