מחברת 3 - טיפול שורש

היי,
לפעמים הארון מוציא מספרים כמו ‘0008’ האם זה נחשב לעניינו מספר? או שעליי להתעלם מזה ולא להוציא לזה שורש?

אגב מותר להשתמש במודול שנותן לי פעולות חשבון? או פשוט בהגיון המתמטי של איזה חזקה תיתן לי את השורש?

זה אכן מספר – 8 :slight_smile:
מותר להשתמש בכל מה שלמדנו עד אותו שלב (שזה כולל מודולים שבאים עם פייתון)

מהמם רק רציתי לוודא :slight_smile:

רק מוודא כאן - ניסיתי לפתור באמצעות list comprehension ומודולים, ונראה שזה לא הכיוון לצורך תנאים כאלה ספציפיים (בכל מקרה נראה שזה מעבר ליכולותי כרגע). האם מטרת התרגיל היא list comprehension, או שניתן להשתמש באמצעים אחרים?

זה במחברת של זה comprehension אז הציפייה היא שתשתמש בזה.

תנסה לפשט את הפעולות שאתה צריך כדי להבין בסוף איך להרכיב מהם את הביטוי

והפתרון אמור להיות שורה אחת בלבד של list comprehension (לא כולל יבוא מודולים)? אני אחדד את השאלה - האם יכולות להיות בפתרון לולואות או כמה שורות של תנאים בנוסף ל list comprehension, או שאנחנו אמורים למצוא ביטוי אחד סופר אלגנטי שפותר את הבעיה?

לדעתי שורה אחת מספיקה, תסתכל היטב על הסינטקס כמו שמוסבר במחברת, דגש על

“list comprehension הוא מבנה גמיש מאוד!”

לדייק: בין קריאה למודול, פונקציות (ביקשו “לקרוא לפונקציה”) הדפסות - ושים לב שיש גם ארון גנרי בתא אחרי (אני יצרתי את הפונקציה שם) יש כל מיני שורות, אבל המהות לדעתי בשורה אחת

אתה יכול להגדיר דברים שהם לא בתוך השורה הזו ואז להשתמש בהם בתוך הcomprehension לעיתים זה יכול להפוך את זה לקריא יותר.
אבל כן, עדין המרכז הפעולה שם זה השורה של הקומפריהנשין ולכן זה מסתכם כמעט רק בזה.

בהמשך לשאלה במקרה שיש נקודה לפני המספר, למשל 9832. , נתייחס למספר כספרות אחרי הנקודה (0.9832) ?

יודע ששואלים על זה מלא שאלות , לא מצאתי על זה ספציפית תשובה…
תודה.

מה שבא לך, שתי האופציות סבירות בעיניי

האם משנה סדר התוצאות? בארון של 0, 25, 100 - זה משנה שהתוצאה היא: 0, 10, 5 ?

לא חושב שזה משנה אם השתמש בטיפוס שהוא ״לא מסודר״ כמו סט או מילון.

אוקי, קיבלתי הערה מהבודק האוטומטי שהשתמשתי בג’נרייטור ועדיף להשתמש ב-set comprehension. העניין שבכל הכנות לא השתמשתי בג’נריירטור (וגם למה?). למישהו יש רעיון? מצרף פה קטע מהקוד עם השגיאה:

השתמשת ב־generator מרומז כשביצעת i for i in lst… (אחרת איך היית קורא את זה? זה לא for רגיל, הרי)

אז אני כבר לא יודע איך לעבור את הבודק האוטומטי.
כשעשיתי list comprehension - הוא אמר לי, "למה לא עשית set comprehension " ?
כששיניתי ל set comprehension,
הוא אמר לי “למה אתה משתמש בג’נרייטור”?
מה נותר? לעשות לולאת for רגילה בקוד ארוך ומסורבל?
האם יש בפייתון reading comprehension ? (-:

טוב, תיקנתי ללא SET וללא שטויות - וזה עובד. טנקס.

קיבלתי הערה מהבודק האוטומטי ולא מבינה מה השגיאה. מה הקלט פה שנכשל??

צריך לא לעגל את המספרים

תודה, צודקת… עכשיו עובד