היה כיף, ניסיתי עד הסוף המר, אבל נאלצתי לוותר על התעודה

באמת שניסיתי, להתמיד, ללמוד, להגיש.

סוף סמסטר כבר כאן ובקרוב מתחילים המבחנים ולא הצלחתי לעמוד בהגשות של שבוע חמש, ככל הנראה יהיה אפילו יותר קשה בהמשך.

מאוד רציתי לסיים את הקורס עם תעודה. עם זאת, אני רוצה להגיד לכל מי שלא הצליח לשלב את הקורס בחייו האישיים שיתעודד - הקורס מאוד מאתגר ודורש שעות רבות, אולי אם הייתי במקום אחר בחיי הייתי מסוגל לעמוד בקצב.

רוצה בכל מקרה להודות לים מסיקה ושאר יוצרי הקורס על שנתתם לי הזדמנות ושאני אדם קצת יותר משכיל היום בזכותכם.

אמשיך לנכוח כאן בפורום ולעקוב אחר המחברות שמתפרסמות כל שבוע, בתקווה שעם הזמן אגיע לרמה המצופה מאדם אשר סיים את הקורס בשלמותו.

אשמח לדעת אם יש עוד אנשים במצבי בכל אופן :smile:

מצטער לשמוע :frowning:
בעיניי, בכל מקרה, התעודה היא לא משהו שצריך לפעול לפיו – אדאג לעזור לאנשים מעולים שיצליחו לעבור את הקורס בהמשך, אם ירצו, עם או בלי תעודה.

רק אזכיר לאלו שפספסו תרגיל או שניים – בשבילכם יצרנו את תרגילי ההשלמה, אפשר להגיש אותם עד שבת ב־21:00.
בכל מקרה, גם אלו שלא צלחו את השבוע, כמו בשאר השבועות, עדיין יכולים להגיש תרגילים בהמשך הקורס ולקבל עליהם פידבק.

אמשיך לעבוד כמיטב יכולתי, ככל הנראה אסיים אחרי כולם בסיום תקופת המבחנים :sweat_smile:

שוב תודה על ההשקעה בנו, ממש לא מובן מאליו.

אמנם עדיין איני במצבך, אך הסיכוי שאסיים את הקורס כולו כנדרש לקבלת תעודה הוא אפסי - תקופת המבחנים של הסמסטר העמוס ביותר בתואר שלי (עד כה וכנראה בכללי) מתקרבת בצעדי ענק. לשמחתי איני “זקוקה” לתעודה מכיוון שהתואר שלי הוא מדמ"חיסטי, אבל עדיין יש משהו קצת מצער במחשבה הזו.
אני כן יכולה להגיד שהסיבה שבגללה הגעתי לקורס היתה בעיקר כדי ללמוד פייתון יותר לעומק ממה שלמדתי עד כה - זו שפה שלמדתי רק על קצה המזלג באוניברסיטה, ובעיקר כדי שאני אוכל לתרגל תכנות כמה שיותר בשפה החביבה עליי. מלכתחילה לא תכננתי להיות בקצב של הקורס בגלל הסמסטר, אבל מכיוון שזה הרבה יותר כיף מהקורסים שלי זה שאב אותי לגמרי. את המטרה הזו אני אגשים, ואני מתכננת לפתור כל תרגיל בונוס, תרגיל אתגר או תרגיל השלמה - רובם בהמשך הדרך, וכל תרגיל שאפספס בהגשות יגיע לשם גם הוא.
אני חושבת שהשילוב של פיתוח היכולת ושל ההנאה מהקורס לגמרי שוות את זה וגם אם לא תהיה תעודה בסוף - הדרך חשובה כאן הרבה יותר.
בכל מקרה אתה תוכל להגיע לרמה לא פחות טובה משל מי שהגיש בזמן אם רק תשקיע בכך מספיק.
התעודד, העזרה בפורומים ניתנת גם לאנשים שעושים את התרגילים אחרי מועד ההגשה, או במילים של אדם חכם ממני “תגלה גם שתמיד תינתן עזרה בפורום למי שיבקש אותה”.

יש. :slight_smile:

לחץ ההגשות הוא לא בשבילי,
ואני עשוי להשקיע מעבר בתרגיל מסויים (כי משהו בו סקרן אותי), או לאבד עניין באמצע תרגיל אחר…ומעדיף לנהל את הלמידה שלי בדרך שלי.

כלומר: כשהגעתי למצב שבו אני כבר לא זכאי לתעודה - הוקל לי מאוד. (פתאום אין לי מחויבות להגיש את כל התרגילים, ובזמן).

אני כן דואג להשאר בקצב ה-“שבועי”, כך שלא אהיה מאחור (זה אומר שאני צריך לפחות “לסמן וי” שאני מבין את כל התרגילים של ה-“שבוע”) על מנת שכן אוכל להמשיך להגיש תרגילים, וכמו אורפז, אני מתכוון לחזור ולהתייחס לכל תרגילי הבונוס.

גם אני ויתרתי. הגעתי למסקנה שעם העומס הגדל בעבודה, זה לא ריאלי עבורי.
מה שמשנה בסוף זה התהליך, לא התעודה. אנחנו לומדים ה-מ-ו-ן בקורס הזה, זה מדהים בעיני.
לא אצא מפה עם תעודה, אבל אצא מפה עם המון ידע, ובתקווה לאחר סיום הקורס אעבוד על פרויקט קטן או שניים.

ואני ממש מחכה שנגיע לpandas. אני מתעסקת עם זה בעבודה אבל לא יושבת ולומדת את זה בצורה מסודרת. אני מגגלת כל דבר למוות :slight_smile:

גם אני ממש מחכה לחלק של הpandas :blush:
אני חושבת שהתעודה זה דבר מאוד שולי ביחס למה שמקבלים בקורס. מה שחשוב בסופו של דבר ללמוד מהקורס ולקבל את הכלים. קבלה או אי קבלה של תעודה לא צריכה למנוע מאף אחד מאיתנו להמשיך ללמוד ולהשיג את המטרה שלשמה הגענו לפה - ללמוד פייתון (:

נכון, כבר לקחתי קורס אינטרנטי בudemy לפייתון אבל אין מה להשוות את הרמה, ההגיון בבניית הקורס ההסברים והדוגמאות למה שעושים פה! גם אני לא עמדתי בהגשות אבל זה אחלה קורס שבעולם

בנוי היטב ומפתח את החשיבה שלך כמתכנת אם לא הגעת מהתחום

גם לי היה סמסטר מאוד עמוס והייתי צריכה להגיש את התזה שלי… (עובדת על זה בפול טיים כרגע)

אולי יעשו לנו מועד ב’ להגשות או מבחן סופי שמי שעובר אותו יוכל לקבל את התעודה??

היי הדר, יש אפשרות להגיש תרגילי השלמה (עד שלשה כאלה במהלך הקורס) כך שאם פספסת בטווח הזה את יכולה להשלים ולקבל את התעודה.

בנוגע למבחן, בתור אחד שהוא לא מהסגל אלא חניך בקורס, אני אגיד שזו הצעה שלא מתחשבת באנשים שכן עושים מאמץ במהלך הקורס על מנת לעמוד בדרישות (הלא פשוטות). אבל זו רק דעתי כמובן :slight_smile:

בהצלחה עם התזה ! :pray:

לא התכוונתי שהמבחן יהיה חובה לכולם, הצעתי שכמו שעשו אצלנו בפקולטה ונתנו לאנשים לבחור שהציון יתבסס על הגשות של כל התרגילים והעבודות בזמן או שהציון ינתן לפי מבחן סופי בלבד. (או עובר בינארי למי שחלה בקורונה או עבד במעבדות הקורונה- אני לומדת ביולוגיה*)

זה לא מה שאמרתי. אני הבנתי אותך, ואת הכוונה של למי מיועד המבחן.
אני כמובן אומר רק את דעתי - ועדין חושב שזה פתרון שהוא לא הוגן. וזה שעושים את זה באקדמיה רק מחזק את זה שזה פתרון גרוע.

מבחן בא לבדוק רק את הידע שלך. הוא לא בודק את התהליך… ובגלל זה האקדמיה לאט לאט הולכת ומאבדת את המשמעות שלה עבור הרבה מאוד אנשים כי כולם כבר הבינו שאפשר לא להיות נוכח בשיעורים ועדין לעבור את המבחן.

שוב זו רק הדרך שאני מאמין בה, ואין לי אפילו מושג מה גישת סגל הקורס לעניינים כאלה. בעייני זה פשוט לא נכון.

אני רואה שיש פה לא מעט דעות אז אביע גם את דעתי.
כולנו נרשמנו לקורס בידיעה ובהסכמה שאם נחרוג מהכללים - לא נקבל תעודה.
מסכים שיש מקום לגמישות - והיא באה לידי ביטוי בהגשת תרגילי השלמה.
מזכיר שהסגל לא חייב לנו כלום והוא עושה הכל בהתנדבות.
במידה והתעודה כל כך חשובה למישהו - שירשם לקורס הבא (מי יתן ויהיו עוד לא מעט כאלה).

מזכיר -
הדרך היא החשובה, תהליך הלמידה עצמה.
התעודה, לפחות בעייני, היא כלום לעומת הלמידה עצמה.
המשך דיון פורה :slight_smile:

גם אני ויתרתי על התעודה כבר בשבוע השני, כי היה עמוס לי מידי
לשלב את זה עם שירות לאומי קשוח
ומתכוונת לעשות את כל התרגילים והאתגרים

אחרי המון זמן שאני מנסה ללמוד פייתון בכל דרך שמצאתי ואחרי המון תסכול מהחומר שנראה קשה מידי
וההסברים שמבוססים על ידע קודם

נתקלתי בפרסום של הקורס הזה
ואני פשוט מאושרת ומודה לכם על כל רגע, ועל כל ההשקעה
החומר מוסבר בצורה מעולה ואני לגמרי נהנית מהכל
הערכתי הנצחית נתונה לכם :heart:

תשמע אני מבינה מה אתה אומר, ואני לא באה בקטע תוקפני אז אל תבין אותי לא נכון
אני גם לא מדברת ספציפית על הקורס הזה, אני מסכימה עם מה שכתבו פה שזה התנאים שכולנו הסכמנו להם, וכבר וויתרתי על הרעיון של לקבל את התעודה בסוף.

אני אענה לך באופן כללי על הטענה בעד התחשבות בעבודה קשה ובתהליך,
אז ככה , אני לא יודעת באיזה שלב אתה בחיים,
אבל אני עובדת בחצי משרה בסטרט אפ שעוסק בביוטק
ויכולה לומר שבעולם העבודה זה לא כזה מעניין איך השגת את הידע או אם נכחת בשיעור
העיקר שאתה יודע ויש תוצאות טובות, בסופו של דבר התהליך לא באמת מעניין אלא התוצאה

אז בסך הכל אם נגיע לעבוד בחברת הייטק מה שישאלו ויבדקו זה האם אנחנו יודעים לכתוב קוד איכותי שרץ, או לא, ולא משנה כמה זמן או מאמץ לקח לנו ללמוד את זה
והבנתי שיש מקומות שבהתחלה אפילו לא בודקים אם יש לך תעודה, אלא נותנים מבחן פנימי שלהם ורק אם עברת אז יש על מה לדבר
זה ברמת הרעיון שאתה מדבר עליו, שהוא נחמד אבל אף אחד לא משלם עליו כסף :slight_smile:

אז זו דעתי,
ומקווה שתקבל את התעודה הזו :slight_smile:

חלילה לא חשבתי שאת תוקפנית, להפך! אני הכי בעד דיון פתוח. גם אם לא מסכימים :heart:

ברור לי שאני מגיע למקום עבודה, אין להם יותר מדי מושג על “הדרך” והם מחפשים לראות ביצועים.
אבל בתור מי שלא בא מהתחום אני מסתכל על הדברים מעט אחרת.

בגלל שמדובר פה במייזם חברתי, שמנסה להנגיש את השפה והכלים לכולם ולא רק לאנשים שבאים מהתחום
אני מאמין שדווקא בתוך המסגרת כן יש לזה משמעות.
ולכן לדעתי מבחן מסכם לצורך העניין הוא מאבד מעט את משמעות זו, כי אז כל מי שיודע פייתון יכול לבוא לעבור את המבחן ולקבל את התעודה וכך לא תהיה לה שום משמעות לא עבור מי שמחלק אותה ולרצון שלו ללמד ולעבור תהליך עם מי שנמצא פה (בין אם יש לו ידע קודם ובין אם לא) ולא עבור מי שמקבל אותה.

אני גם מקווה שאקבל אותה ! :slight_smile:
בכל מקרה שמח לשמוע מאנשים שכבר בשטח כמוך, זה חשוב לי ברשמה האישית.