הארי לא רציונלי - שינוי שמות הקבצים

כתבתי פונקציה שמחלצת את שמות הפרקים מתוך הטקסט ומחזירה מחרוזת בהתאם להוראות של שמות הקבצים. עכשיו אני מנסה לבצע החלפה של שמות הקבצים בתיקיה בהתאם להוראות שהצלחתי למצוא בגיגול. הקוד לא נתקע ולא מחזיר הודעות שגיאה, אבל הוא גם לא מבצע את השינויים. שמות הקבצים נותרים זהים. בתוך לולאת הפור שאמורה לעבור על הקבצים הרצתי את הפונקציה שמחלצת את השמות ומציב אותה במשתנה אותו אני מציב בפרמטר היעד. תהיתי האם הבעיה היא עם הפונקציה הזו (שעובדת מצוין מחוץ לקוד הראשי), אז ניסיתי ליצור מילון שמחבר בין השמות הישנים לשמות החדשים כדי שאוכל להשתמש בו בתוך הפונקציה שמחליפה את שמות הקבצים, אבל כשאני מנסה להריץ לולאת פור על התיקיה אני מקבל הודעת שגיאה שאני פשוט לא מבין - פייתון לכאורה אומרת לי שהיא לא מוצאת את הקובץ הזה אבל איכשהו היא יודעת מה השם שלו (ביצעתי פתיחה וסגירה של הקובץ בשם הזה כדי לוודא שלא מדובר בבעיה של קובץ שנשאר פתוח מהזמן שבו השתמשתי בו כדי לכתוב את פונקציית השמות). ניסיתי כל כך הרבה דברים וקראתי כל כך הרבה ועדיין אני לא מצליח למצוא פתרון, לא ליצירת המילון ולא להרצת הפונקציה הראשית (שכאמור לא נתקעת או מחזירה שגיאה אבל גם לא עובדת).

מאיזו תיקייה אתה רץ?

כרגע אני ממש נאבק להבין איך לממש את התוכנית ואני משתמש בדוגמאות שמצאתי ומנסה לעבוד איתן. אתה צודק שזו פרקטיקה טובה יותר, אבל אני בינתיים מנסה קודם להגיע למצב שבו זה עובד. לגבי התיקייה שאני רץ איתה, ניסיתי לכתוב את הנתיב בצורה הנכונה כולל הכיוון של הסלשים. זה מה שאני מנסה לעשות כרגע:

אולי אם זה בלולאה אז צריך כל פעם לסגור את הקובץלפני שהוא נכנס שוב ללולאה ניסית להכניס שם close ?

ניסיתי עכשיו. לא עובד.

כרגע כל file נותן את שם הקובץבלבד ? או את כל הpath ?

אולי לא עובר כל הpath לתוך open

כרגע הדבר היחיד שאני מקבל זו הודעת השגיאה No such file or directory: ‘1.html’ שאותה אני באמת לא מבין. איך יכול להיות שהוא טוען שאין קובץ כזה אם הוא ליטרלי מציין את שם הקובץ?

זה אומר בבגדול שהוא לא מוצא אותי.
בתוך הלולאה אתה עובר על files , ומכניס כל אחד לfile
אם אתה מדפיס ישר אחרי השורה של הלולאה אתfile מה זה מראה ? את שם הקובץ או את path ?

image

כמו שאמרתי, אני פשוט לא מבין.

תתקן אותי אם אני טועה אבל אתה לוקח את שמות הקבצים מתוך תקיה שנקראת potter ואז אתה פותח אותם רק עם שם הקובץ.

שפותחים רק עם שם הקובץ זה אומר שהמחברת נמצאת באותה התיקיה. המחברת שלך נמצאת בתוך potter ?

אוקיי, זה שינה משהו, אבל עדיין לא פתר. עכשיו אני מקבל list index out of range

אני יכול לעבור איתך טעות טעות אבל זה לא ילמד אותך כלום. מאמין שאם תשב על זה מחר פחות עייף זה בטוח יבוא לך (:

מחר זה כבר הדדליין. כמו שאמרתי לך קודם, נראה שאת המחברות של השבוע הזה לא אצליח להגיש במלואן. לא הולך לשקר, זו לא תחושה טובה. אבל באמת תודה על ההשקעה.

לlist out of range ישנה רק משמעות אחת.
תעבור על זה ״ידני״ או תכניס print של הרשימה ותראה איפה זה נתקע.

אני לגמרי מבין את התחושה אבל יש חוקים של הפורום והקורס שאני צריך לכבד :heart:

את זה אני מבין. כמו שאמרתי גם לך וגם לים, גם אם לא אוכל לקבל את התעודה אני בהחלט אשתדל להמשיך עד הסוף וללמוד. אני מבין ומקבל את ההחלטה שלכם, גם אם היא לא עובדת לטובתי.

אוקיי, הגשתי הכל הרגע, ממש על הקשקש. תודה רבה, גם על העזרה, וגם על התמיכה המוראלית.