תרגיל "כלים שלובים"

רק בגלל שרשמת את זה החלטתי לנסות משהו שלא חשבתי עליו לפני ובאמת אני כבר לא צריך לבדוק אם זה מילון או לא :slight_smile:

אבל זה אומר שבאמת אני מנחש שזה יעשה את המילון לפי “סדר” כי אין לזה סדר לכאורה

אין צורך גם להכליל את הערך של המפתח של המילון ? רק את המפתחות ?
(בדוגמא שנתת בפלט יש רק את המפתחות ולא את הערכים)

כן, ים כתב את זה למעלה…

אביעד אתה עושה את זה בפלאפון???
מוציא לי את העיניים…

זה יכול להיות גם אצלך (:
אני בגדול לא מגיש עם זה תרגילים זה סתם לפעמים שבא לי לבדוק משו או שאני לא ליד מחשב

התכוונתם אם הקריאה לפונקציה היא ללא ארגומנטים אז להדפיס None? או שפיספסתי פה משהו?

בדיוק… בשאלה רשום שמתקבלים כמה iterables, אבל אם לא מתקבל בכלל בקריאה לפונקציה אז זה שגיאה (לאל מדנו איך ליצור שגיאה אז לכאורה הדפסה של “ERROR!!!” או פשוט החזרת None

לא להדפיס errors :slight_smile: הכוונה להקרסה טבעית של פייתון

ברור שזה לא רצוי, אבל במסגרת מה שאנחנו כן יודעים כרגע
כי לדעתי לתת לפייתון לקרוס כי לא בדקתי מקרה קצה אז יש נגיד index out of bound זה מרגיש כמו כתיבת קוד לוקה בחסר… ואם אני לא יודע לתת שגיאה בעצמי עם משמעות אז לבנתיים נראה יותר הגיוני לעצור את הפונקציה ולהדפיס שגיאה (שוב, במסגרת התרגילים האלה)

מזל שכל זה באוויר כמובן מבחינתי כי עשיתי את הדבר הפשוט יותר שזה להחזיר NONE כמובן

היי,
בהמשך לכל ההתכתבות כאן שיכול להיות שאחד האיברים הוא מילון…
אני נתקלת בבעיה כיוון שאני רצה על האינדקסים וכשאני פונה לאיבר מס’ 0 במילון, קופצת לי שגיאת KeyError: 0.
כנל לכל אינדקס אחר… כלומר אי אפשר לגשת למילון בצורה הבאה: dict[i] כאשר i רץ מ-0 עד אורך האיטרבלים.
האם פשוט לבדוק בכל פעם האם האיבר הוא מילון ואז לנסות לגשת אליו בצורה אחרת?
נשמע לי קצת ספציפי ואולי לא הכוונה שמאחורי זה…

תודה!
גל

הבעייה היא גישה למילון במיקום מספר (ולא מיקום מפתח)

הגישה של לבדוק האם איטרבל כלשהו הוא מילון זה מה שאני גם עשיתי במקור, רק נשאר עכשיו להבין איך כן אפשר לגשת למילון במיקום מספר… נסה/י לחשוב על פעולות של מילונים

ובאופן כללי ניתן לפתור גם בלי לבדוק האם זה מילון, אלא בצורה יותר כללית שלא תיצור בעיות

אוקי אני חושבת שהסתדרתי, עשיתי המרה לטיפוס אחר ואז לא משנה איזה טיפוס איטרבל אתה זה עובד… תודה!

מה לגבי int?
יכול להיות שיהיה גם מילון וגם מספר?

טיפוס int הוא לא iterable שזה מה שרשום שהפונקציה מקבלת, מילון הוא כן

האם בתרגיל הזה גם מצופה מאיתנו למצוא מודולים חדשים?
כי זה כתוב בתחילת המחברת אבל אני לא מרגישה שהיה צורך כאן

אפשר גם בלי מודולים בתרגיל הזה ואני מאמין שאם היה חייב היו מציינים זאת בהגדרת התרגיל.

איך אפשר פעמיים את אותה הפונקציה ועוד להגיש את זה :roll_eyes:
יש בעיה פעם להחזיר רשימה ופעם להחזיר הדפסה של גנרטור.

יוצרים שתי פונקציות (עם שמות שונים), אחת כגנרטור ואחת לא

היי. ממש נתקעתי עם גרסת הג’נרייטור לתרגיל. בגרסה הרגילה השתמשתי בשתי לולאות while כדי ליצור את השילובים. הבעיה היא שאם אני מבקש yield אז צריך איכשהו להשים את זה ואז אני לא מצליח להוציא את התוצאות אחת אחת ולא כרשימה. יש למישהו רעיון להכוונה?

צור generator instance מה־generator (יענו חץ) ועבור עליו ב־for :slight_smile: