שאלות נפוצות / הנחיות

שאלות נפוצות על הקורס

בהמשך האשכול תמצאו שאלות נפוצות לגבי איך מתנהלים במערכת הפורומים. אם נכנסתם לכאן כדי למצוא שאלות נפוצות לגבי הקורס, אתם מוזמנים להציץ כאן וכאן.

זה הוא מקום מתורבת להתדיינות ציבורית

דין פורום זה כדין פארק ציבורי. גם אנחנו משאב ציבורי משותף — מקום לחלוק בו מיומנויות, ידע ותחומי עניין דרך שיח

כללים אלו קלילים ובלתי נוקשים, סך הכול הנחיות לסיוע בשיפוט האנושי בנוגע לקהילה שלנו ולשמור עלינו כעל מקום נקי ונעים להתדיינות ציבורית מתורבתת.

שיפור השיח

מזמינים כל אחד לסייע לנו לשפר את מעמדו של מתחם זה לכדי כר פורה לשיח על ידי פעילות יזומה לטובת שיפור השיח בכל דרך שהיא, קטנה ככל שתהא. במקרה של ספק בנוגע לתרומת הרשומה שלך לדיון, מוטב לחשוב קצת יותר לעומק ולנסות שוב מאוחר יותר.

הנושאים שנדונים כאן יקרים לנו וברצונני לקרב אותך כדי שיהיו יקרים גם לך. נא לכבד את הנושאים ואת המתדיינים, גם במקרה של מחלוקת על הנאמר.

אחת הדרכים לשיפור השיח היא על ידי חשיפת נושאים שכבר נדונים. מוטב לשוטט ברחבי הנושאים שקיימים כאן בטרם כתיבת תגובה או פתיחת נושא חדש, כך יגדלו סיכוייך לפגוש עמיתים נוספים החולקים אתך תחומי עניין.

קידום ההסכמה, גם במקרים של מחלוקת

יתכן שיתחשק לך להגיב למשהו שאינו מוסכם בעיניך. אין בזה כל פסול. אך עליך לזכור שיש לבקר רעיונות, לא אנשים. נא להימנע מצורות ההתנהגות הבאות:

• קריאה בשמות

• התקפה על רקע אישי

• תגובה על אופן התנסחות הפוסט במקום על התוכן

• סתירה מתוך דחף

במקום, מוטב לציין טיעונים סותרים שמסייעים בשיפור הדיון.

המעורבות שלך מכה גלים

הדיונים המתקיימים כאן משפיעים רבות על הגדלת מעגל המעורבות. נרצה את עזרתך בעיצוב עתיד הקהילה הזו בזכות בחירה בקיום דיונים מפרים שמעשירים את הפורום הזה לכדי מקום מעניין להיות בו — תוך הסתייגות מדיונים שאינם כאלה.

מערכת Discourse מספקת כלים שמאפשרים לקהילה הזו לזהות מתוך ההמון את התרומות הטובות (והגרועות) לרבות: סימניות, לייקים, סימוני דגלים, תגובות, עריכות וכדומה. מוטב להשתמש בכלים האלו לשיפור החוויה האישית שלך וגם זו של אחרים.

מטרתנו להשאיר את הקהילה שלנו במצב טוב יותר מזה שבו מצאנו אותה.

בעיה קוראת לסימון בדגל

למפקחים יש סמכות מיוחדת, להם האחריות על הפורום הזה. אך האחריות הזו חלה באופן חלקי גם עליך. בעזרתך, יכולים המפקחים לעצב את פני הקהילה הזו במקום לעסוק בזוטות כגון טיפול בהשחתות או שיטור.

במקרה של התנהגות בלתי נאותה, מוטב שלא להגיב. תגובתך מעודדת את ההתנהגות השלילית מעצם הכרתך בה, האנרגיה שנדרשת ממך ובזבוז זמנם של שאר חברי הקהילה. עדיף פשוט לסמן בגדל. אם יוגשו מספיק דגלים, תינקט פעולה כלשהי, בין אם באופן אוטומטי ובין בעזרת מעורבות של מפקח.

כדי לתחזק את הקהילה שלנו, שומרים להם המפקחים את הזכות להסיר כל תוכן וחשבון משתמש שהוא מכל סיבה ובכל עת. מפקחים אינם סוקרים פוסטים חדשים, המפקחים ומפעילי האתר מסירים את אחריותם על התוכן שמפורסם על ידי הקהילה.

לשמור על תרבות נאותה

האויב הגדול ביותר של דיון בריא ומועיל הוא חוצפה:

• יש לשמור על צורת התבטאות נאותה. אין לפרסם שום דבר שנחשב לפוגעני, נצלני או משמיץ על ידי אדם מן השורה.

• לא להתלכלך. אין לפרסם שום דבר מגונה או בעל אופי מיני מפורש.

• לכבד את הזולת. אין להטריד או לצער אף אחד, לרבות התחזות לאנשים או חשיפת הפרטים האישיים שלהם.

• לכבד את הפורום שלנו. אין להפיץ ספאם או להשחית בכל צורה אחרת את הפורום.

אלו אינם תנאים מוחשיים עם הגדרה מדויקת — מוטב להימנע אפילו מהתנהגות שעשויה להתפרש כמו אלו שצוינו. במקרה של ספק, עליך לשאול את עצמך מה הייתה תחושתך אם הרשומה שלך הייתה מופיעה בעמוד השער של ידיעות אחרונות.

זה הוא פורום ציבורי, מנועי חיפוש מתעדים את הדיונים האלה. מוטב להשתמש בסגנון לשוני, קישורים ותמונות שמתאימים לכל המשפחה ולחברים.

אין טעם להתפזר

תמיד מוטב להשקיע מחשבה בהגשת התכנים בצורה הנכונה ביותר, כדי להשאיר יותר זמן לדיונים ופחות זמן לסדר וניקיון. לכן:

• אין לפתוח דיון בקטגוריה בלתי מתאימה.

• אין לפתוח את אותו הנושא תחת מספר קטגוריות.

• אין לפרסם תגובות חסרות תוכן.

• אין לסטות מן הנושא באמצע הדיון.

• אין צורך לחתום על הרשומות שלך — לכל רשומה מצורפים פרטי הפרופיל שלך.

במקום לפרסם תגובות בסגנון „+1” או „מקובל עלי” וכן הלאה, יש להשתמש בכפתור הלייק. במקום להסיט נושא קיים לכיוון שונה לחלוטין יש להגיב כנושא מקושר.

יש לפרסם חומר מקורי בלבד

אסור לך לפרסם אף חומר דיגיטלי השייך לגוף צד־שלישי ללא רשות מפורשת. אין לך אפשרות לפרסם תיאורים, קישורים ושיטות שקשורות בגניבת הקניין הרוחני של מישהו אחר (תכנה, סרטון, שמע, תמונות) או עבירה על כל חוק אחר.

ההצלחה תלויה גם בך

אתר זה מופעל על ידי הצוות המקומי הידידותי ועל ידיך, כחלק מהקהילה. אם יש לך שאלות נוספות בנוגע לדברים שאמורים לעבוד כאן, יש לפתוח נושא חדש בקטגוריית המשוב על האתר ולדבר אתנו! אם יש איזה נושא קריטי או דחוף שלא ניתן לטפל בו באמצעות נושא על או סימון דגל, יש ליצור אתנו קשר ישירות דרך עמוד הסגל.

תנאי השירות

אכן, קשקשת משפטית זה שעמום אחד גדול, עם זאת, עלינו להגן על עצמנו – וכפועל יוצא מזה עליך ועל הנתונים שלך – מפני מגוון מרעין בישין. יש לנו תנאי שירות המתארים את ההתנהגות והזכויות שלך (וגם שלנו) על תוכן, פרטיות וחוקיות. כדי להשתמש בשירות זה, עליך לציית לתנאי השירות.

היי, ראיתי שיש את שעות הקורס האונליין אך אין את היום. האם יודעים איזה יום או יהיו כמה אפשרויות נוכח לריבוי המרצים? תודה.

היי דליה,
אנחנו מאמינים שהקורס יוזנק ביום חמישי.
חשוב לי לוודא שקיבלת את מייל הפתיחה שבו זה רשום.
בהצלחה בקורס (:

עדכון:

אם לא קיבלתם את מייל הפתיחה, נא הציצו באשכול השאלות הנפוצות המצורף.

היי ים,
תוכל בבקשה להגיד איזה פלטפורמה נדרשת בשביל הקורס, האם נדרש להוריד או לרכוש תוכנה כלשהי?
תודה.

שלום ים,
2 שאלות:

1. באיזה פלטפורמה יועברו השיעורים? האם זה Zoom או תוכנה אחרת? ובאיזה אופן ישלחו לנו קישור לאותם הרצאות (במייל או פה באתר?)
  2. המייל היחיד שקיבלתי הוא מייל "הוזמנת על ידי ים מסיקה להצטרף אל “פייתון בעברית ובחינם” האם יש עוד מייל שהיינו צריכים לקבל או שזה המייל היחיד?

שלום ים,
מצטרף לשאלות של כולם…
גם אני קיבלתי רק את מייל ההזמנה.
יש צורך להתקין pycharm?

היי אני תהילה בת 24 סטודנטית לריפוי בעיסוק. חושבת שזו הזדמנות מדהימה ללמוד דברים חדשים :slight_smile: תודה

היי, אשמח לקבל סילבוס של הקורס.
תודה🙏

כנ"ל
ניסיתי לפתוח את הסילבוס אבל הגיע לדף שגיאה

היי ים צהריים טובים. כמו חבריי האחרים פה גם אני קיבלתי רק את המייל הרשמה לפורום.
הייתי אמור לקבל עוד מייל?

איפה מופיע לך הסילבוס? לא מוצא באתר סילבוס גם לא בחיפוש אשמח ללינק.
תודה! קיבלתי במייל רק לינק לפורום לא לאתר נוסף או קבוצת פייסבוק/וואטסאפ /טלגרם

היי, גם אני לא קיבלתי מייל עם שעת ויום הפתיחה :blush:

היי, אני שיר, נעים מאוד. גם אני קיבלתי רק את המייל הזה.
אשמח לקבל פרטים נוספים על מערך השיעורים והזמנים.

אשמח גם לקבל את מייל הפתיחה ואת הסליבוס :slight_smile:

גם אני כמו רבים לא קיבלתי את המייל עם השעות וכו’

אני קיבלתי שני מיילים, אחד הסתתר באחת התיקיות של ג’ימייל והשני הגיע לספאם (לא היה מידע על סילבוס, קבוצות וכו’).

טיפ למי שקיבל רק מייל אחד:
חפשו את המילה פייתון או pythonic בתיבת המייל שלכם ותרחיבו את החיפוש גם לתיבת הספאם (בכתובות המייל מהן נשלחו ההודעות מופיעה המילה pythonic).

אשתף אתכם במה שעשיתי גם כדי לאפשר לי גישה נוחה בעתיד:
בג’ימייל אפשר ליצור מסנן עם המילים האלה כדי להגדיר שמיילים המכילים זאת לא יגיעו לספאם, או להחיל עליהם תווית מתאימה.
אם מישהו מסתבך- אפשר לגדל או לפנות לעזרה :slightly_smiling_face:
עוד פתרון אפשרי זה להוסיף את כתובות המייל ל-address book, אבל אני רואה את זה כפיות נוח (זה בעייתי אם יישלחו מיילים מכתובות שונות).

אה, ואל תשכחו שבשעות אלה הצוות מרים את התכנים לקורס הזה, כך שסביר שעדיין יהיו פערים ולא כל המידע נגיש מיד. לפי איך שאני מתרשם מהצוות עד כה, הם מסודרים והכל יופיע בצורה ברורה בהמשך, אז אין מה להילחץ :upside_down_face:

היי ים גם אני לא קיבלתי מייל על פתיחת הקורס
הממייל שלי הוא: ofek199880@gmail.com

היי אשמח גם לקבל את מייל הפתיחה והסילבוס :slight_smile:

היי ים,
אשמח לקבל גם את המייל פתיחה
moran.yael.peretz@gmail.com
תודה רבה !