[חידה] מה האוטומט הבא עושה?

ברגע הראשון שקראתי את זה חשבתי שאתה מדבר על כלל מרקובניקוב ולא הבנתי איך הגענו לעולם שלי (אבל זה לא).

אם תעשי אוטומט סופי שיכול להכריע מה התוצרים של ריאקציות למיניהן אני אשמח לקבל העתק :slightly_smiling_face:

שאלה מאתגרת. אני לא זוכרת מספיק טוב את המנגנונים כדי להתמודד עם זה. האתגר האמיתי במקרה כזה הוא לדעתי להגדיר את מערך הנתונים כך שייצג את המולקולות בתגובה בצורה מספיק כללית שלא תכריח הכנסה של כל מולקולה אפשרית למאגר הנתונים. that said כלל מרקובניקוב הוא אחד הפשוטים ויפתיע אותי אם לא קודד כבר כחלק ממערך גדול יותר.

• חשבתי על זה אחרי - כמו רוב הבעיות בכימיה וביולוגיה, כלל זה גם הוא אינו דטרמיניסטי (כלומר מצב 1 מקבל ב 90% אבל גם 2 מקבל ב 10 % , ובתנאים אחרים אולי 50-50 וכן הלאה)

• תגובות פשוטות בכימיה - האם יגיע במחברות הבאות :wink:

נראה לך שלפרופסור שלך יש גם אלגוריתם העתקות ?

אס"ד זה אוטומט סופי דטרמיניסטי, אבל יש גם אסל"דים :slight_smile:

אז חזרנו לנק’ שממנה התחיל הדיון ?

אולי יש קצת קשר בין מרקוב למרקובניקוב :wink: (חוץ מזה ששניהם היו רוסים) (שלחת אותי לקרוא, אז קראתי)

רם, מניין הידע באוטומטים? עשית תואר במדעי המחשב (אם כן, באיזה מוסד)?

לא צריך תואר כדי לרצות ללמוד תחומים תיאורטיים במדמ"ח

לפרופסור בכימיה שבקושי מצליח לתפעל זום? אין ספק :smile:
לעומת זאת לחלק מהמרצים בתחומי התכנות יש והם גם דואגים להפעיל אותם בסוף הסמסטר ולפסול מלגשת למבחן את כל מי שנחשד בהעתקה.

אני אגב נתקלתי במרקוב מעט בהקשרי אבולוציה, לפחות של וירוסים, למרות שזה בכלל סטטיסטיקה…

צריך לדעת אוטומטים בעבודה? לך ספציפית זה עוזר?

תקציר

מחזיר רק כפולות של 3?

`

התחום התיאורטי לא מאוד עוזר לי ביום־יום, לא. הוא כן עוזר בטירוף למי שבונה מהדרים, נניח.
אבל כשנלמד Regular Expressions עוד כמה שבועות אנחנו נראה שזה כן נחמד לראות את הקשר ביניהם :slight_smile: