במדינת הגמדים שאלה

אשמח בבקשה לחידוד? האם צריך למצוא אופציה רנדומלית? או זו אחת קבועה? וצריך אחת לשניהן? או לכל אחת בנפרד?

כל אופציה של מעל 61 מנדטים שלא כוללת את המפלגה השנייה שלא מוכנה לשבת איתה.
אם יש יותר מאחת את יכולה לבחור אחת מהן באופן שרירותי.
קואליציה אחת לכל אחת משתי המפלגות, את לא אמורה לצדד פוליטית באף אחת מהן אלא לסייע לשתיהן להקים קואליציה. בקואליציה של כל אחת מהן השנייה לא תהיה חלק כי הן לא מוכנות לשבת ביחד. :slight_smile:

למדנו לעשות רנדום לרשימה?

את לא צריכה רנדום לזה את צריכה להרכיב ממשלה בהינתן מפלגה שלא מוכנה להצטרף

השאלה איך ניתן או האם למדנו איך לגרום ששזה יהיה רנדומלי? כי ממה שראיתי שלמדנו - לא למדנו משהו. והתשובה תיצא עקב כך תמיד זהה.

איך להדפיס בסעיף האחרון את הקואליציה? רשימה? מילון? או שזה לא משנה?

אף אחד לא ביקש שזה יהיה אקראי. מה הבעיה שזה יצא אותו דבר? בקשו קואליציה אפשרית, אם אתה נותן קואליציה אפשרית אז יופי. למה לסבך שאלות פשוטות? כתבו פונקציה המדפיסה - כלומר לא צריך להחזיר בפונקציה הספציפית הזאת

סבבה. תודה. רק איך להדפיס?

מותר להשתמש פה בפונקציית עזר לפונקציה שהתבקשה?
(ובכללי בתרגילים אלא אם הוזכר אחרת מותר פונקציית עזר?)

כל עוד הפונקציה המבוקשת כמובן בסופו של דבר דואגת להדפסה של אופציית קואליציה בעבור כל אחת מהאופציות. פונקציית העזר כאן נטו במטרה לחסוך חזרה של תהליך מסוים.

כל עוד לא נאמר אחרת אפשר להשתמש בפונקציות עזר ולרוב זה אפילו מומלץ

צריך להדפיס כל קואליציה אפשרית ?

כבר נשאלה השאלה הזו לפי מה שזכור לי בשני נושאים שונים והתשובה היא לא.
אופצינלית אחת עבור כל אחת מהן

לא כל קואליציה, אלא אפשרות אחת להרכבת קואליציה.

ובאיזה פורמט להדפיס? הכוונה לשמות המפלגות השותפות ?

לא צריך אחת למפלגה 1, ועוד 1 לשנייה. כלומר, מספיק רק אחת. נכון?

צריך שתיים, אחת לכל מפלגה

היי, בהמשך לשרשורי השאלות פה על הסעיף האחרון-
האם זה בסדר להציג פשוט לפי הסדר 2 אופציות לקואליציה?

לדוגמא ככה:
An optional coalition for NilsIsALeader is: [(‘NilsIsALeader’, 31), (‘OnlyTovTov’, 20), (‘SnufkinForCouncil’, 17)]
with 68 mandates.
An optional coalition for MidgeLandIsUS is: [(‘MidgeLandIsUs’, 33), (‘OnlyTovTov’, 20), (‘SnufkinForCouncil’, 17)]
with 70 mandates.

אני חייבת להודות שאני לא מספיק מבינה מה מטרת הסעיף הזה…
תודה
גל

מאתמול אני עדיין מנסה למצוא דרך חצי אלגנטית לפתור ל כל קואליציה אפשרית וגם ל כל N של מספר המפלגות שעברו. אין מצב שזה לא אפשרי, רק לצערי עד עכשיו כל הדרכים שחשבתי עליהן לא קרובות בכלל לאלגנטי. לא חצי, לא רבע, ולא 1/N כלשהוא.

מה שכן, אולי אסיים את כל ההגשות, ורק אז אחזור לזה.

זאת בעיה מורכבת לפתרון במקרה הכללי, בעיה קומבינטורית עם אילוצים, עזבי את זה לבינתיים. אם את רוצה טיפ בכל זאת: צרי את כל האפשרויות ותעיפי לא מתאימות, זה כנראה פשוט יותר.

scratch that.

חשבתי על משהו אחר.