הברה עבור הסעיף האחרון עבור מדינת הגמדים

כדי להרכיב קואליציה דרושים 61 מנדטים ו2 מפלגות לא מוכנות לשבת יחדיו…

רציתי להבין את הכוונה בשאלה…
אני אמור לדרוש שסכום המנדטים הוא גדול מ61 אך אקבל את אותו הדבר (אותו המבנה) עבור 2 המפלגות
לא הבנתי כלכך מה הכוונה בשאלה כנראה…

יש מגבלות על הרכבת קואליציה.
אם עמדת במגבלות וקיבלת 61 אז כל הכבוד, זה מה שהשאלה דרשה. אם הייתי מוסיף עוד מגבלות זה היה הופך להיות קשה יותר, אבל זאת לא היתה המטרה.

שאלה בנושא התרגיל הנל - האם לגיטימי ברגע שאני ממפה את המפלגות שעברו ולא עברו
להתחיל לעבוד עם מבנה נתונים שמכיל רק את אלו שעברו ? או שנכון יותר לרוץ עם כל המפלגות כל הזמן לאורך כל התרגיל (גם אלו שלא נבחרו)

חידוד: מרגיש לי כאילו אני חוזר על בדיקות ברגע שאני “סוחב” אותם איתי לאורך הדרך

תעשה מה שאתה חושב לנכון, זה חלק מהתרגיל.

סעיף אחד לפני…
" לאחר קבלת…כעת כתבו פונקציה המקבלת את מילון התוצאות ומחזירה מילון שבו שם המפלגה ממופה עם מספר המנדטים שקיבלה המפלגה… מספר המנדטים השלם.

במילון התוצאות שלי מופיעות כל המפלגות גם אלו שלא עברו את אחוז החסימה כי לא ביקשו כך בתרגיל.
אם אני מחשב מנדטים לפי המילון הזה. גם המפלגות שלא עברו מקבלות. סה"כ המנדטים עובר 120.
כמובן שאפשר לסנן אותן בעזרת הרשימה שביקשו מאיתנו ליצור שלב לפני של במפלגות שעברו אבל אולי זה חורג מדרישת התרגיל וזאת לא הכוונה??
מה אני מפספס?

בשלב הזה זה לגמרי בסדר אם תעבור רק עם המפלגות שעברו את אחוז החסימה.

חלק ממה שנדרש בתרגיל זה לחשוב איך לעבוד עם מבני הנתונים, לשנות, להוסיף, ליצור חדשים וכו.

סגל הקורס רוצה שתגיע לתשובה תוך שימוש בחומר שנלמד בשבוע הזה לא צריך להיבהל מכל שורה שרשומה. אם אתה יודע מה אתה צריך לעשות כדי להגיע לפתרון תעשה את זה (:

היי,
אני רק רוצה לחזור לשאלה המקורית פה כי אני לא בטוחה שהבנתי את התשובה - יש 5 מפלגות שעברו את אחוז החסימה ומתוכן 2 לא מוכנות לשבת יחד. האם הקואליציות יכולות להיות פשוט כל שלושת המפלגות הלא בעייתיות יחד עם כל אחת משתי המפלגות האחרות בנפרד או שקואליציה צריכה להיות עם כמות המפלגות הנמוך ביותר או משהו כזה?

תודה מראש!

יכולות להיות עם כל מי שאינו מתנגד לשבת איתן :slight_smile: