פטנט או ברונו הפיל

היי :slight_smile:
אני חושבת שבניתי קוד די טוב , יש לי 2 בעיות
1- לא בהכרח השתמשתי בכלל במילון … היו לי 2 רעיונות בסוף בחרתי ברעיון בלי המילון האם זה תופס?
2- כנראה בגלל שהקובץ ארוך וכבד והמחשב שלי כנראה לא עומד בזה הקוד מנסה לרוץ במשך המון זמן ולא מסיים … מה עושים ?
(בדקתי את הקוד על חלק טקסט קטן בטיוטור והוא עובד טוב )
אשמח לייעוץ תודה

אחת הסיבות להשתמש במילון זה שהחיפוש בו הוא מאוד מהיר. כנראה שאת צריכה להשתמש במילון (:

היי ים , תודה
העניין הוא שגם כשניסיתי להריץ את האופציה שכן כוללת שימוש במילון זה לא הלך ולקח המון זמן …
ולכן נראה לי שפספסתי משהו בתהליך אז אשמח לאיזה רמז קטן , מה שניסיתי לעשות זה ליצור מילון של מילים וכמות הפעמים שהן מופיעות , גם זה לקח לי המון זמן ולא רץ (כן רץ על קטע קטן) באיזה כיוון היית ממליץ לי לחשוב אחרת?
תודה !

זה כיוון טוב. ודאי שאת לא משתמשת בפונקציה שמחפשת כל פעם על כל הרשימה כמו count

תודה!
אכן השתמשתי ב count וכנראה שזה הדבר שמאט את הכל
אנסה לחשוב על דרך אחרת :no_mouth:

אנחנו צריכים להתייחס רק לאיזור שנת הפלישה או לכל שנה באשר היא?
כלומר לחפש שנים מהמאה ה19? או מאה 18-20 או גם הולדת ישו זה טוב ולפני הספירה?

ים כתב איפשהו שאפשר להתייחס לכל מספר כשנה, ואפשר גם להגביל רק לשנים החל משנת 1000 :slight_smile:

תודה רבה לך ! :smiley:

היי,
בנוגע ל-count, גם אני לא השתמשתי במילון, יצרתי רשימה והשתמשתי ב-count. אבל לי זה לא נתקע, ואני דואג שטעיתי :sweat_smile:
יצאה לי רשימה יחסית קצרה בהתחשב באורך של הקובץ (כ- 170 מספרים ברשימה), יכול להיות שהקוד הפסיק לרוץ וקיבלתי רשימה חלקית? לפי איך שזה נראה, הפונקציה סיימה לרוץ והחזירה לי את הרשימה.

ואני כן רוצה להשתמש במילון בשביל התרגול אבל לא כל כך ברור לי איפה. איך ניתן לגשת למילים\מספרים בקובץ מסוים חוץ מלהוציא את המילים לרשימה?

מצטרף לשאלה

הגבלתי לאורך של 4 ספרות, אז קיבלתי אפילו פחות מספרים (100).

חוץ מזה אני במצב זהה.

נסו שהקוד ירוץ תוך פחות משנייה.

@Yam
השתמשתי במילון ללא שימוש ב- count
מאתמול אני מחכה שפייתון יסיים להריץ את התוכנית ועדיין לא סיים.
העתקתי את הנוטפד לוורד וזה מראה על יותר מ- 4500 עמודים.
יש פתרון לבעיה?

לא להשתמש ב-count :slight_smile:
count, replace ועוד כמה מתודות רצות על כל המחרוזת בכל פעם שקוראים להן, וכמו ששמת לב המחרוזת מאוד ארוכה, אנחנו לא רוצים לעבור עליה עשרות/מאות/אלפי פעמים אלא פעמיים-שלוש (סדר גודל) בלבד

לא השתמשתי בפקודת החלפה ולא בספירה ויש לי 2 פונק’ שכל אחת מהן עוברת על הטקסט.
התכנית כולה עובדת כי בדקתי על חלק מהטקסט אבל על הטקסט כולו זה לא מפסיק לרוץ…
יש פתרון לזה?

זה תלוי באיזה פונקציות ומתודות כן השתמשת… יש עוד מתודות שרצות על כל המחרוזת - או אם המרת לרשימה איכשהו אז על כל הרשימה - ולכן יהיו מאוד כבדות. כדאי לברר מה כל אחת מהמתודות שהשתמשת בהן עושה ומי מהן עוברת על כל הטקסט

אני עדיין לא מבין איך לפתור את זה עם מילון.
פתרתי את זה בלי מילון ועם כל הרמזים פה עדיין לא הבנתי איך לעשות עם.
הקוד שלי רץ פחות משניה (0.35~)
אפשר הכוונה (גם אם בפרטי?)
תודה!

מילון מכיל זוגות ערכים. תעבוד עם זה (:

לגבי השימוש במילון:
לא ראיתי שלמדנו על הוספת מפתחות וערכים חדשים למילון, האם אפשר למצוא את הדרך לעשות זאת באינטרנט ולהשתמש בה?

למדנו זה במחברות של מילונים.

סיימתי גם את המחברת השניה של המילונים - ועדיין לא נפל לי האסימון למה אני צריך מילון פה.
נראה לי אני מקובע מידיי במחשבות על דרך שפתרתי בהתחלה.
עדיין לא מבין איך מילון יעזור לי בכלל?!
אפשר לשתף עם מישהו את הקוד שלי עם מישהו ולקבל הסבר / רמז "עבה " יותר איפה אני צריך להחליף את מה שכתבתי במילון??
שוב תודה!