נושאי תרגילים "נוחים" יותר

אהלן

אני מוצא את עצמי מצליח “להתחבר” יותר לתרגילים ריאליסטיים, כמו לסדר רשימה של פוקימונים או לבנות מערכת הזדהות לבנק.

הצצתי באחד התרגילים של מחברת הסיכום של שבוע 4 וחשכו עיניי.
גם אם הוא קשה וגם אם לא (היה רשום שמאוד, מניח שיהיה לי קשה מאוד מאוד), הנושא שנבחר בטח לא מסייע כשצריך גם ללמוד אותו מאפס והוא לא בא אינטואיטיבי.

מניח שאני לא היחיד שיהיה לו קל יותר עם נושאים ריאליסטיים ואינטואיטיביים, שכן החומר הנלמד בקורס אינו קל ממילא ולפעמים דברים כאלו שנראים פעוטים או לא רלוונטיים, בהחלט מקלים לגשת לתרגילים.

אהלן

אני באופן כללי מוצא את עצמי מצליח “להתחבר” יותר למשוב שבא מנקודה מכבדת ולא מתוך מתיחת ביקורת.

הצצתי בביקורת שלך בפורום “משוב על הקורס” וחשכו עיניי.
גם אם היא חיובית וגם אם לא, הסגנון שנבחר בטח לא מסייע כשצריך גם להפיק מן ההודעה ערך.

תן לי להזכיר פרט שולי: אתה בשבוע 4 בקורס תכנות, שהמטרה שלו היא לפתח יכולות חשיבה ותכנות.
חלק מהבעיות שתתקל בהן בעולם התכנות מצריכות חשיבה אבסטרקטית שהיא מעבר לאובייקטים כמו פרות, פיצה, תפוזים ופוקימונים.
הנושא שנבחר סופר רלוונטי למדעי־המחשב, ומאפשר צוהר לנושא שלם לחניכים שכן מתעניינים.
גם מי שלא מתעניין, יזכה לפתח ולו במעט חשיבה על נושאים שאינם מוחשיים פר־סה.

בהצלחה בתרגול.

היי ים

מצטער אם לא הובנתי נכון, אך לא מתחתי ביקורת כלל, ואם נשמע או נראה ככה - מתנצל על כך.

כל כוונתי היא שנושאים אינטואיטיביים מורידים קצת את “הפאניקה” של לגשת לתרגיל, וחס וחלילה לא על מנת לזלזל בחשיבות או בשימוש של נושאים מורכבים יותר בעולם האמיתי.

באותה “בעיה” נתקלתי גם באוניברסיטה במהלך לימודיי, אך בניגוד לאוניברסיטה, כאן אני מרגיש שיש אוזן קשבת ולכן ראיתי לנכון להעלות את הבקשה, מתוך תקווה שזה יקל בפתרון התרגילים.

שבוע טוב ותודה רבה על ההשקעה והמענה.

אנחנו משתדלים לשמור על מינון גבוה של תרגילים נעימים, וההנחיה שלי לבניית התרגילים בשבועות הראשונים היא להימנע כמה שאפשר מנגיעה במתמטיקה קשוחה או בנושאים שקרובים מדי למדמ"ח. עברנו את השבועות הראשונים :slight_smile:

יחד עם זאת, מי שמעוניין לעבור את ההכשרה שאני מספק על 100% צריך להתחיל להרגיל עצמו גם לנקודות יותר אבסטרקטיות. זה קיים בעבודה היום־יומית בתחום, וזה לחלוטין חלק מההכשרה.

ובהחלט כך זה הרגיש בשבועות הראשונים ולכן קיוויתי שזה יוכל להימשך באותה מתכונת ושוב, על מנת שיהיה “קל” ו"אינטואיטיבי" יותר לגשת.
מקבל את עמדתך ומעריך את התשובה.

הנושא הזה עושה לי פוסט טראומה לבגרות במדעי המחשב חמש יח"ל :tired_face:

אני בטוח שישמח אותך לשמוע שמה שיש שם זה המבוא למבוא למבוא, מאמין בך :slight_smile: