הבהרה לגבי הגשת תרגיל איקס עיגול

עם הרבה הערכה לקורס ולצוות,
הניסוחים לעיתים לא ברורים.

אני, כאחת שמשתדלת לעקוב אחרי הפורום, לא מצליחה לקרוא את כל ההודעות וההבהרות (שנמצאות בתוך התגובות עצמן ולא נעוצות).

לכן להבא, במחברות הבאות,
אני חושבת צריך לשים את המילה ‘להגשה’ ליד מה שצריך להגיש.
(למשל הבדיקות ,שלא ממש ברור לי מה צריך להגיש שם, כי הקוד עובד איתן, לא חושבת שעל זה אתם בודקים אותנו בתרגיל…).

חבר’ה, שוב, ההנחיות ברורות וכתבתי את זה בכל מקום שרק יכולתי: כל קוד שקשור לתרגיל צריך להיות בהגשה. כזה פשוט.

אני לא הולך לערוך את המחברות עם הנחיות הגשה. אגיד את זה בסרטון פתיחת השבוע, ונשקול להוסיף טקסט כזה במערכת ההגשה.

תודה על התייחסותך, אך כל הקודים קיימים בקוד הכולל המפעיל את המשחק, זה לא מספיק?

הוא מתכוון לזה שאם היית דרישה להציג קוד של בדיקות אז גם אם יש קוד שעובד של המשחק צריך שיכלל בהגשה השורות קוד של הדרישות.

אם הקוד של 10 הבדיקות נמצא בתוך התרגיל שהגשת, הכל טוב ואין צורך בהגשת השלמה

אולי זו קצת שאלת קיטבאג אבל האם הוספה של השורות עם # בכדי שהן לא ירוצו בגרסא המלאה של הקוד נחשבת בסדר?

רוצה להיות בטוח.

כן, בסדר גמור. שים לב שבלי # הן אמורות לרוץ כשורה.

מעולה. תודה רבה :slight_smile:

שנייה רגע אני לא בטוחה שהבנתי נכון, ממש לא היה ברור לי שצריך להגיש את הבדיקות ועבדתי ממש מלא על התרגיל והגשתי אותו עובד אחרי שכמובן בדקתי כמה וכמה פעמים גם עם הבדיקות האלה וגם כמה וכמה מקרי קצה ואפילו את תרגיל הבונוס.
אני לא באה בתלונה , ואני באמת מאוד מעריכה את הקורס הזה שלא יהיה שום ספק, אבל ממש ממש לא היה ברור שזה צריך להיות כלול בקוד שצריך להגיש ואני חושבת שכמוני יש עוד רבים לפי הפורום והקבוצות בוואטסאפ וטלגרם.

אשמח אם אפשר יהיה לשקול להחשיב את התרגיל הזה כהגשה אם הוא עובד , אישית הבדיקות כולן קיימות במחברת שלי ואשמח להגיש אותן שוב ובטוחה שכמוני גם הרוב.

זה לא “הכלב אכל לי את השיעורי בית” , הגשתי את התרגילים כמה ימים לפני שהיה צריך כדי להיות בטוחה - זה באמת באמת באמת לא היה ברור :frowning:

בנוסף כמו כן פתחתי את מערכת ההגשה ולא ממש היה לי איך לדעת שזה לא נחשב כהגשה מלאה. כפידבק זה משהו שנראה לי צריך להיות ולהתחשב בו . שאם צריך השלמה לפחות נדע שצריך, אני נניח מגלה על כל הסיפור הזה של אי ההבנה רק עכשיו במקרה וזה עדיין בלי לדעת עד הסוף אם אני צריכה להגיש השלמה או לא כי אין שום חיווי.

קודם כל, ההנחיות בבירור לא ברורות. אם זה לא היה ברור לכל כך הרבה חניכים כנראה שהן לא ברורות.
בדקתי בכל האשכולים הרשמיים ולא רשום באף אחד מהם דבר כזה:

זה לא סביר להניח שכל חניך עוקב אחרי כל אשכול לא רשמי.
זה גם לא כזה הזוי להניח שהבדיקות האלו נועדו בשבילנו כדי לוודא שהקוד שאנחנו מגישים עובד.

מה שכן רשום מאוד בבירור:

האם חובה לתקן תרגילים לא נכונים?

בשבועות 1, 2 ו־3 לא.

ואני, כמו @imimouni, גם קיבלתי הערה חיובית על התרגיל מהסגל: “וואו, פשוט מצויין! כל הכבוד! :)”. שום דבר על זה שחסר משהו.

ברור לי שזה קורס חינם, ואם לא טוב לי אני יכולה ללכת, וברור לי שהסגל משקיע המון המון זמן בחינם (והאמת שהתכוונתי לשאול אם יש לכם מקום שאפשר לתת דרכו ‘טיפים’ כתודה), אבל גם החניכים השקיעו את הזמן שלהם, ולא איזה 5 דקות, ומצטערת, אבל זה ממש מרגיש כאילו מנסים בכוח לתסכל ולסנן חניכים או לשים מקלות בגלגלים.

החניכים המתוסכלים והאומללים להחריד שנקלעו לסיטואציה המזעזעת של להיות חלק מהקורס שלי:

1. קיבלו את האמירה שימשיכו את הקורס כרגיל לחלוטין רק בלי תעודה במקרה של אי הגשה.
  2. התבקשו בסך הכל לפתור עוד תרגיל כדי לצאת מהסיטואציה.
  3. קיבלו מנגנון השלמה לשאר הקורס במידה וקרתה תקלה טכנית נוספת.

אין ווטסאפ דיווחים רשמי של הסגל, והדבר הזה נרשם גם בקבוצת טלגרם בה את חברה וגם בפורום.
אם את מרגישה שאנחנו מנסים לתסכל ולשים לך מקלות בגלגלים – בבקשה אל תמשיכי בקורס, זה לא לטובתי ולא לטובתך.

אפשר רק להבין משהו?
אם יש לי בקוד פונקציה לבדיקה של השורות ופונקציה לבדיקה של הטורים ופונקציה נפרדת גם כן לבדיקה של האלכסון, האם בכל זאת הייתי צריך להכניס את הבדיקה הספציפית שעשיתי במחברת? כל מה שעשיתי שם זה רק להריץ את הקוד הזה כל פעם עם שורה builtin של ערכים ספציפיים. זה לא פשוט מה שעושים במשחק? אם צריך אנסה להספיק לעשות עוד תרגיל אבל לא ברור לי למה זה היה נחוץ אם זה מופרד לבדיקות בקוד?
לא ביקורת למרות שאני לא מרגישה שזה היה ברור, ואני מאוד נהנת ומעריכה את הקורס אבל אם אני צריכה להגיש אז רק לדעת…

בנוסף לקוד של המשחק עצמו (שכולל את כל הפונקציות שבדוקות הכל וכו וכו … )
היה צריך להציג בדיקות עבור מצבים עם הפונקציות האלו.
אם זה לא מה שהוגש - צריך לעשות תרגיל נוסף :slight_smile: … מדבר מנסיון

אוקי, אין בעיה, אם צריך אעשה. אבל לא אמרו שלא צריך ב3 שבועות הראשונים?..

אמרו שלא יהיה צורך לעשות תיקונים לשגיאות,
אבל לא קשור לחוסרים בדרישות התרגיל

אולי אמי יוצאת נאיבית פה- האם הייתה הערה שצריך להגיש את ההשלמות? האם אני אמורה להבין לבד אם צריך להגיש את ההשלמות? האם העובדה שנפתחה לי אוםציה להגשת ההשלמות אומרת שעליי להגיש את ההשלמות?
תודה

האופציה במע’ הגשות של 3 התרגילים נפתחת לכולם ללא הבדל דת, גזע ומין :stuck_out_tongue:

מה שחובה עלייך לעשות זה לעבור על התרגילים שלך משבועות 1-3 ולראות אם חסר דבר מה מבחינת הדרישות של מה שהתרגיל היה צריך להכיל/לעשות, או אם העלת למשל תרגיל שלא רץ (קורית שגיאת אם מנסים להפעיל בפייתון).

מותר לך במהלך הקורס כולו עד 3 פעמים להגיע למצב כזה.
שאר האינפורמציה לגבי כמה להגיש ואיזה תרגילי השלמה להגיש נמצאת בפירוט בפוסט הנעוץ של ים:

היי,
את כותבת כמה דברים לא נכונים. תרשי לי לתקן:

1. קודם כל, ההנחיות בבירור כן ברורות, אחוז אבסולוטי מהחניכים הגיש את הבדיקות.
    את לא הבנת אותן, רבים אחרים כן. קורה לטובים ביותר.
    עם זאת, רוב אלה שלא הבינו אותן קיבלו בהבנה וכבוד את העובדה שמדובר בטעות שלהם, בעוד שאת משוכנעת שהמצב הזה לא יתכן.

2. את משתמשת באופן די עקבי במונח “לא סביר”.
    בעיני מה ש"לא סביר" זה שאת חושבת שיש לך יכולת להגיד לנו אם דרישה שלנו כסגל היא סבירה או לא.
    את מוזמנת לפתוח קורס חינמי מקביל, ואני משוכנע שהחניכים ינהרו אליו.
    בינתיים, בקורס שלנו, ככה עובדים הדברים. מצפים מכם לאחריות אישית ורוב הסטודנטים (רובם המוחלט, למעשה) עמדו בדרישה. גם מי שטעה לקח על כך אחריות מלאה - ושוב, דברים קורים וזה חלק מהחיים, לכן יצאנו מגדרנו ונתנו אפשרות לתקן.
    אם גם זה לא מתאים לך, את מוזמנת לפרוש.

3. אנחנו מנסים לתסכל אותך ולשים לך מקלות בגלגלים?
    האם את מבינה איזו חוצפה נדרשת כדי לכתוב משפט כזה לאנשים שעובדים בשבילך בחינם?
    אף אחד מאיתנו לא עושה את הקורס הזה בשביל עצמו, אלא כתרומה לקהילה.

תחשבי על זה ככה:
אם צוות של מורים פרטיים היה בא עד אליך הביתה ללמד אותך את החומר, לגמרי בחינם, היית מרגישה שזה לגיטימי להתנסח כלפיהם כמו שהתנסחת פה?
נקודה למחשבה.

אני לא בטוח למה הכוונה. יש לי בתוך הקוד, פונקציה שבודקת ניצחון בשורות, ניצחון בטורים, וניצחון באלכסון. האם זה נחשב? אני מקווה מאוד שכן, כי כל הענין נחת עלי בהפתעה גמורה. אני מתארח עד חמישי בבוקר, ואין לי שום אפשרות טכנית לפתור אתcvs עד מחר בערב. והבנתי בקבוצה שזה הדד ליין להגשה שלו.
אשמח אם תעיף מבט על הפתרון שלי ותגיב. תודה🙏