תרגול נוסף (נוסף): שבוע 3

תגיות:

אני גם חושבת @aviadamar , לא רציתי לגלות :frowning:

חחח אני בשעות כאלה לא ממש בודק אם מה שאני רושם זה לגיט (:

שיניתי את הסדר כמה פעמים וכל פעם מה שהיה רשום ראשון מתחת לשורה של הwith הודפס כמו שצריך ומה שהיה רשום מתחת היה ריק…
אני אנסה מחר את הקטע של להזיז את הסמן- תודה:slight_smile:
בכל אופן זה מוזר כי בדוגמא במחברת 3 זה עובד כמו שצריך(למרות ששם יש readline ולא readlines(

Readline מושך רק שורה אחת משמע הסמן עדין איפשהו בהתחלה אחרי השורה הראשונה ולכן יש לו לאן להמשיך. בreadlines הוא עובר על הכל ואז נשאר בסוף

העריכה של הדוגמה היא רק שינוי סדר השורות בטבלה המאוחדת? זה קריטי הסדר?

תודה!

היי :slight_smile: אפשר בבקשה הכוונה לCSV?
אני על זה כבר המון שעות וכל כיוון שעולה לי לראש נשמע לי מאוד מסובך לביצוע… לקחתי דף ועט והתחלתי לנסות לכתוב תרשים או פסאודו קוד, אבל זה גם לא עזר…

הסדר של השורות, כן.
איפה את תקועה ב¯CSV? התחלת לממש?

כן התחלתי לממש,
בהתחלה עשיתי את שורת הכותרות שעבדה די חלק.
ואז התחלתי לחשוב איך אני עושה את התכלס שהוא איחוד הטבלאות, איך אני מתחשבת בכותרות הרלוונטיות ובמרווחים שצריך. אני תקועה בעיקר בשלב המחשבתי, על סדר הפעולות הכללי שיתאים לכל שורה בטבלה.

המון תודה, ושוב תודה על הקורס הזה :slight_smile:

אני יודעת מה המשמעות של readline/s. אנסה להסביר את עצמי יותר טוב: כאשר אני מריצה את הקוד ככה הוא ידפיס רק את הpopular_words_list. אני מבינה שהוא מבצע רק את הפעולה בשורה הראשונה מתחת לשורה של הopen וההשמה לfile handler.
popular_words = open(‘resources/toffy_is_the_king.txt’, ‘r’)
()popular_words_list = popular_words.readlines
()popular_words_text = popular_words.read
print(popular_words_text)
print(popular_words_list)

כעת הוא ידפיס רק את הpopular_words_text:
popular_words = open(‘resources/toffy_is_the_king.txt’, ‘r’)
()popular_words_text = popular_words.read
()popular_words_list = popular_words.readlines
print(popular_words_text)
print(popular_words_list)

שוב תודה!

אני מבין. אני פשוט מנסה להבין איתך אם זה לא קשור למה שמופיע במחברת עבור הסמן ::

בדוגמה שניתנה אפשר לראות ששונו סדר העמודות, לכן חושבת שניתן להניח שאפשר

יוא איזה טעות סתמית
זה עזר!!!
תודה יא מותק :grin:

אני באותו שלב בדיוק,
אשמח ממש ממש למישהו שיתן הכוונה מחשבתית - אני באמת עובדת עצות וחרשתי את האינטרנט והפורומים והמחברות שוב ושוב ולא מצילחה להתקדם :upside_down_face:

@yuval @Gili
כותרת היא אכן השלב הראשון בכתיבת הקוד (אחרי השלב המחשבתי כמובן).
תחשבו איזה קובץ “ידרוס” את הקובץ השני, כלומר הוא יהיה הבסיס שלנו.
למעשה עליו עשינו את הרחבת הכותרת - כשאני אומר עליו אני מתכוון על כל הרשימות שלו (בסופו של דבר כשעובדים על קובץ עובדים על רשימות).
תמצאו את האינדקסים של הרחבת הכותרת של הקובץ השני, כלומר עם הרחבת הכותרת הייתה כמו בדוגמה : f,e, אז האינדקסים שלהם בקובץ השני הם 1 ו-3 בהתאמה.
תעברו על כל שורה ב"קובץ" החדש - תראו אם ה-id שלו מופיע גם בקובץ השני, אם כן תוסיפו את האיברים החסרים (ההרחבה) לשורה.
אם לא …

את המשך החשיבה תנסו בעצמכן אבל זו ההתחלה, אם צריך עוד עזרה מוזמנות גם בפרטי

היי, ביצעתי את תרגיל אליסה בארץ הפלאות כהעשרה, היות ובסיפור יש כ 25000 מילים לוקח למחשב המון זמן להריץ את הבדיקות עד שלאחר כ6 דקות זורק שגיאת זיכרון (memory error), האם יהיה בסדר להגיד את הקוד כמו שהוא או לבדוק אופציות נוספות לייעל את הקוד כדי שהמחשב יריץ כמו שצריך?

לייעל בבקשה :slight_smile:
25,000 מילים זה יחסית מעט לזיכרון, כנראה שנוצרו שם רשימות ממש ארוכות

היי,
אני עובדת על התרגיל של איחוד ה-CSV ורציתי לדעת האם לקחת כמובן מאליו שמיקום העמודה של ה-ID הוא בתחילת השורה הראשונה(כלומר במיקום ה-0 / במיקום A;1 ב-CSV כמו בדוגמא) או שעלינו למצוא תחילה היכן העמודה נמצאת?
תודה רבה!

עדיף שלא להניח, אבל לא נפסול על זה את התרגיל

זאת התשובה של ים לשאלה, מוקדם יותר בנושא הזה

עכשיו סיימתי לפתור את סעיף ג’ בתרגיל הפוקר.
השתמשתי בכל הידע שלי , גם מה שלא למדנו בקורס , ועדיין אני עם הלשון בחוץ מהתרגיל המטורף הזה.
יוצר לריצה בחוץ כי אחרת אשתגע :crazy_face: