איקס עיגול - קלט תקין

בתרגיל אנו מתבקשים לוודא שמוכנס קלט תקין - האם הכוונה היא רק מספרים שאינם בתחום?
במקרה כזה אין בעייתיות אך אם אני מנסה למנוע הכנסה של ערכים שאינם מספריים באמצעות הפעולה .isnumeric הוא מחזיר False כאשר המספר שלילי ובעצם אין לי את היכולת לומר אם הוכנס מספר שלילי אלא רק שהקלט אינו תקין.

תודה

מצטרף לשאלה, מה רמת הבדיקה שמתבקשת לקלט ומה אפשר להניח? כי אצלי אני בודק שהקלט נראה כמו שביקשו, אבל האם לבדוק גם קלט ששגוי לחלוטין? כמו אותיות?

רק בגלל ש- isnumeric לא יודע לזהות מספרים שליליים או מספרים עם נק’ צפה, לא אומר שאין לך דרך לזהות מספרים כאלה בכלל בכלים שלמדנו עד כה. אחרי הכל אלה מחרוזות שיצא לנו להכיר לא רע עד כה.

לגבי הכוונה עצמה, הדגשתי בטקסט מטה מה רשום בתרגיל. לדעתי זה מרמז מה אנחנו יכולים להניח ומה עלינו לבדוק.

בלוק ציטוט
הפונקציה תקלוט מהמשתמש שני מספרים.
הפונקציה תבדוק אם התנאים הבאים מתקיימים, ואם הם מתקיימים היא תמקם את האות הנתונה במיקום המבוקש, ותעדכן את הלוח:
מספר השורה הוא בין 0 ל־2.
מספר העמודה הוא בין 0 ל־2.
המקום המבוקש לא תפוס על ידי אות כלשהי (כלומר יש בו ‘-’).

אנחנו מסוגלים ברמת הידע הנוכחית גם לבדוק דברים נוספים: כמו לאסור הזנה של אותיות, אבל זו כבר שאלה האם באמת הסגל התכוון לזה

מצטרף לפליקס בגדול אפדר לבדוק בכלים שלנו את התקינות של הקלט עבור כל מקרה שלא יהיה.

מה שכן בתאור התרגיל ניתנו דגשים על מה בהכרח חייב לבדוק ככה שאם בדקת אותם ולא עבור כל מקרה אני מניח שזה valid לתרגיל (: