שיחת עתידנו לאן

שלום צוות יקר.

יש לי המון הערכה לקורס המושקע ולפרוייקט השאפתני והנפלא הזה שהרמתם ואני שמחה על ההזדמנות לקחת בו חלק. אתם גם מסבירים נהדר, סופר זמינים, וגם יוצרים פלטפורמה מצויינת ללימוד המונים.
השעה 2:00, ואני חייבת להודות שהקורס מאוד קשה לי.
אני אחרי בגרות מדמ"ח, ככה שאני מודעת לזה שאני מתכנתת בינונית ומטה, ועוד שני תארים, ככה שאני יודעת שאני בגדול אוהבת אתגרים, אבל נכנסתי ללופ. האם דרישות הקורס מאוד גבוהות? האם ההגשות מהוות סינון פסיבי? אולי זו רק אני שלא ברמה הנדרשת?

דמיינו מם של פינגווין מביט לאחור:
מצד אחד רוצה להגיש את התרגילים בזמן וכאשר הם מבצעים את משימתם אז עובדת מהר מהר
מצד שני אין לי זמן להתעמק בחשיבה אז אני יוצרת קודים מסורבלים ובתכלס לא מנצלת את כל הידע שמועבר פה.

כל התרגילים להגשה הם או על חומר חדש או מאוד מורכבים. אני כל היום סביב התרגילים ואני תמיד בחשש שלא אספיק לסיים בזמן. אם היה פחות כמות הייתי יכולה להשקיע בלהשתדרג מבחינת איכות הקוד והפנמת החומר, אבל כרגע אני יותר מכבה שריפות, מדביקה פלסטרים לקוד, ומנסה להתקדם לשאלה הבאה.
אמרתם שההתחלה הכי קשה- האם זה יתבטא בהיקף ההגשות שעומד בקרוב לרדת?

כמובן שתמיד יש לי את האפשרות לוותר על התעודה ולקחת את זה מאוד באיזי אבל אז אני אאבד את הקצב והקבוצה, שזה מוריד מאוד מהמוטיבציה, וכן ארגיש שהרמה שלי כנראה ממש נמוכה אם לא עמדתי בדרישת הקורס מה שיעשה וידוי הריגה למוטיבציה. וזה בלי לדבר על כך שמתישהו החל"ת הזה ייגמר ופשוט יהיה לי הרבה פחות זמן להשקיע…

השימוש בפורום הנהדר כמובן שעוזר מאוד לשאלות הבנה כלליות, אבל תכנון וביצוע הקוד הוא מאוד אישי, ודיבאגים מהווים כנראה 90% מניצול הזמן שלי השבוע…

מה עושים?

אהלן מוריה, תודה ששיתפת!

הקורס הוא לא קל, באופן די אבסולוטי. הדרישות הן גבוהות, כן, אבל אם נשארת עד עכשיו נשמע שאת עומדת בהן.
יש הרבה חומר ללמוד, ורובו המוחלט מצריך חשיבה מסוג שמי שלא במקצוע לא רגיל אליה ביום־יום.
אנחנו גם מכוונים להוציא אנשים ברמה טובה עם ידע מעמיק, ולכן אנחנו מקשים עם הרבה תרגילים שמכריחים כל חניך להתמודד עם החומר בצורה מעמיקה.

זה בסדר שדיבאגים מהווים הרבה זמן מהשבוע, המטרה של התרגילים היא ללכלך את הידיים ולהבין איך דברים עובדים. מי שלא נתקל בבעיות ולא דיבג עשרות תוכניות לא יכול לכתוב קוד כמו שצריך.

אין לי הרבה מילים מנחמות חוץ מזה שהחלק הממש קשה להערכתי מאחורינו. נשארו לנו חלקים קשים בהמשך, אבל אחרי למידה ותרגול של לולאות ותנאים יש לנו יסוד לוגי לא רע להמשיך איתו את הקורס.

בהצלחה בהמשך :slight_smile:

אני ממש מסכימה…
היום באמת שקלתי לפרוש ולא בפעם הראשונה, ולי אין תארים ואין נגיעה בכלל במדעי המחשב ותהיתי איך שאר האנשים באמת מסתדרים. זה אולי יישמע קצת מוזר אבל זה בין הדברים היותר מאתגרים שעשיתי בשנים האחרונות…
ואני תוהה האם זה אמור להיות ככה…?
לפעמים אני מוצאת שמרוב שהתרגילים וההתקדמות קשה ועמוסה ולפעמים לא נראית לא הגיונית - אפילו כבר קשה לי למצוא דרייב.

אשמח לטיפים מעבר לסבלנות כי אני מתחילה לתהות האם הקורס הוא בשבילי, או שבזמן הנוכחי זה כבר יותר מידי להכיל…

אשמח שתשתפו גם מה מצבכם, כדי לדעת אם אני בין היחידות והיחידים שמרגישים כך.
וכמובן תודה רבה על הקורס. הוא סופר דופר מרשים, עם סטנדרטים סופר דופר גבוהים. (פשוט תוהה אם הם מתאימים לי אישית…)
אתם אלופים ומעוררי השראה ועושים דבר אדיר וטוב!

יש לי משהו להגיד לך.
לפני כן אשמח אם תסירי סטיגמות, חסמים וכד’.
אם את באמת רוצה לעשות את הקורס, להשלים אותו ולהגיע לקו הסיום גם אם זה לא בספרינט, או ריצה קלילה, אלא בחצי צליעה - בעייני מגיע לך ח"ח. הקורס הוא לא פשוט.
אין לך מה להשוות את עצמך לאחרים, כי גם לוקח לך “הכי הרבה זמן פר תרגיל” או “הכי הרבה זמן לקלוט את החומר”, אז מה? השוואה לאחרים היא לא תיתן לך שום אינדיקציה מלבד העלאת/הורדת המצב רוח.
אני בטוח שאם באמת תרצי להמשיך ללמוד אין אדם שבעולם שיכול למנוע ממך את זה חוץ מעצמך. תקבלי את ההחלטות הנכונות שלא תלויות באף אחד. לכולם קשה בצורה שונה.
בהצלחה בהמשך!

אין לי רקע במחשבים כלל, לא מהתיכון ולא מהתואר.
אני מאוד נהנה מהאתגר הלימודי וגם מאוד חשוב לי להצליח לעמוד בדד-ליינים של ההגשות כדי לקבל את התעודה כי אני חושש שעבודה בקצב אישי תגרום לי לפגיעה במוטיבציה.
כמה זה חשוב לי להצליח בקורס? סבתא שלי נפטרה לפני שבוע וחצי והייתי במשך כל היום עם המשפחה וכמעט רק בלילות עבדתי על התרגילים… מצאתי את עצמי לא פעם פותר תרגילים ב- 4 בלילה:)
חזרתי היום לעבוד אז הלו"ז נהיה עוד יותר צפוף…
בתרגילים אקסטרה (לא להגשה) והאתגרים שפרסמו עוד לא נגעתי, אבל מתכנן לעשות אותם בהמשך בנחת.

בשורה התחתונה, התחברתי לרוב מה שכתבת. מסכים אתך שמאתגר מאוד, אבל זה נאמר לנו מראש.
כשהקושי נהיה מנטלי, עלינו לזכור ש- “מי שלא נשם אבק דרכים לא ישאף אוויר פסגות”.
בנוסף, זכינו להשתתף במיזם הזה, שהוא מושקע ברמות ומעובר בצורה מעולה.

המון בהצלחה בהמשך הקורס!