מחברת 1 נתקעת לי

כל פעם שאני נכנס למחברת 1 היא נתקעת ולא עובדת , ונשאר לי רק התרגיל האחרון בה, מה לעשות במצב כזה?

ניסית לאפס את הקרנל? (00 באחת המחברות האחרות, לחיצה על הכפתור האדום)

היא לא נפתחת לי בכלל היא נתקעת איך שאני פותח אותה.
פתחתי > נתקע כל הדפים שפתוחים של יופיטר

ככה זה כשהוא פתוח לי על מחברת 1.
(והוא תוקע גם את שאר הדפים ששייכים ליופיטר)

נראה לי שאני יודע במה מדובר כי זה קרה גם לי:

במידה והמחברת שוקלת קרוב ל1mb ואף יותר. סביר להניח שמה שקרה הוא שבזמן הרצת קוד שנותן לופ אינסופי, היופיטר ביצע שמירה אוטומטית עם ההרצה, מה שגרם לקובץ לגדול ממש. הגדילה הזאת גורמת למחברת לנוע באופן מאוד איטי.
הפתרון שלי לבעיה היה לסגור את כל היופיטר, לפתוח מחדש את המחברת ולחכות שהיא תצליח להיפתח. ברגע שהיא נפתחה אני בזריזות ביצעתי את הפעולה הבאה לפני שהיא תיתקע שוב (יכול להיות שיש קיצור מקשים לפעולה הזאת ואני לא מכיר):
בסרגל כלים של המחברת לחיצה על לשונית Cell, לאחר מכן על האפשרות All output ואז על Clear. מה שזה עשה זה מחק את כל ההרצות (הרצות בלבד) שבמחברת, כולל את הלופ האינסופי וכתוצאה מכך ירד המשקל של הקובץ חזרה ל50-60kb והמחברת חזרה לעבוד כמו שצריך.

כדי לוודא שזאת הבעיה גם אצלך: כמה שוקלת מחברת 1 שלך?

180 מגה , ניסיתי את מה שאמרת גם , לא עוזר

נסי לצאת מהמחברת, ואז בד יופיטר בו מופיעות כל המחברות ללחוץ על הצק בוקס ליד המחברת שנתקעת לך… ויופיע למעלה בכתום shutdown תלחצי עליו.
ואז תסגרי את היופיטר ואת החלון cmd (אם יש כמה תסגרי את כולם)

ותנסי לפתוח מחדש.

אז זאת אכן אותה בעיה כמו שהייתה לי. תנסי לעשות מה ש @aviadamar הציע ותעדכני. במידה והמשקל של המחברת ירד ל50-90kb לכל היותר, סביר שהבעיה נפתרה.
אם המשקל לא ירד מתחת לערכים אלה (גם אם המשקל הוא 10 מגה), והמחברת נפתחת, תעשי את מה שהצעתי.

:crossed_fingers: :crossed_fingers:

אופציה אחרת היא (אם אין לכם שם תוכן חשוב) פשוט למחוק את המחברת ולחלץ אותה מחדש.
ולא להריץ את הלולאה האינסופית שמופיעה שם :slight_smile:

ים, ישנה במקרה אופציה להפסיק את השמירה האוטומטית בjupyter? אני משער שזה יכול להפחית את הסיכוי שהדבר יקרה שוב

היי @Matan, אני לא כ"כ ממליץ. פשוט לא להריץ את התא של הלולאה האינסופית.
להבא כשזה קורה, נסה להשתמש בפתרון שפרסמתי כאן.

תקן אותי אם אני טועה, אבל הפתרון שפרסמת בין היתר מבצע את מה שאני הצעתי רק באופן אוטומטי ולא מהמחברת עצמה? :open_mouth:
אסמן את הודעה הפתרון בסימניה ואשמור אותו. ממש תודה על זה!

הפתרון שכתבתי פותח את התוכן של המחברת (זהו קובץ טקסטואלי), ומוחק משם באופן אוטומטי תאים שגודלם יותר מ־20,000 תווים. :slight_smile:
השתדלתי לכתוב אותו באופן שיהיה יחסית קריא עבורכם גם עם הידע הנוכחי, אחרי שבוע 3.

@aviadamar זה קרה לי עכשיו. מה שהצעת מוחק דברים או עושה את מה ש @Matan הציע?
כי יש לי בכל המחברות כולל זאת שכנראה תוקעת תרגילים שעדיין לא הגשתי :frowning_face:

מה שהצעתי לא מוחק את המחברת תעשי ctrl+s לפני שאת יוצאת ממנה ואז תבתפריט קבצים תעשי לה shutdown

פשוט להיות עליה למרות שהיא לא נפתחת ולעשות ctrl+s ?

טוב קצת באסה הדבר היחידי שעבד זה מה שים נתן עם ה20000 תוים אבל לפחות עשיתי שמירה לפני שכתבתי עוד הרבה אז הרוב נשמר :slight_smile:
תודה לכל העוזרים