ממש קולץ - תרגיל 41

היי,
האם בתרגיל של ממש קולץ בישבן אמורים להשתמש בפונקציה שעשינו בתרגיל 40 (כמו קולץ)? האם להעתיק אותה שוב בשביל שהתרגיל ירוץ באופן עצמאי? האם להכניס לתוך הפונקציה ממש?
תודה

שימי לב שאם הרצת פונקציה בתא קודם, ואת קוראת לאותה פונקציה מתא שבא אחריו (לא משנה אם 1 או 10), הקריאה היא תקינה שכן הוגדרה הפונקציה עבור פייתון

ניתן ומומלץ להשתמש בפונקציה בתא הקודם.
עבור ההעלאה למערכת התרגילים אנחנו ממליצים להעתיק את הקוד שכתבת בתרגיל הקודם לתא של התרגיל הנוכחי, כדי שיהיה לנו כבודקים רפרנס.

נכון, אבל אם מגישים כל פונקציה בנפרד - זה אולי לא קולט את זה.

תודה.
שאלה נוספת - תוכלו אולי לפרסם מה התשובה המספרית של ‘ממש קולץ בישבן’ בשביל שנדע אם הקוד שלנו נכון או לא?
לא נראה לי שזה יפגע ביצירת הקוד שלנו…

היי, ברור. אפשר למצוא את המספר באינטרנט אבל אפתור עכשיו ואתן לך את התשובה

יצא לי 871, רוצה לוודא

גם לי :slight_smile:

גם לי יצא 871. [178 סיבובים]
מסקרנות בדקתי מה קורה כשנגדיל את הטווח יותר:

1. 6171 [261 סיבובים]
  2. 77031 [350 סיבובים]
  3. 837799 [524 סיבובים]

מעבר לזה, המחשב כבר התחרפן… :laughing:

אהלן,
קצת נתקעתי עם התרגיל.
השתמשתי בפונקציה מ"כמו קולץ בישבן" ובניתי פונקציה נוספת עם לולאה שסופרת את המספרים עד 1000. עם קריאה לפונקציה הקודמת. אבל לא עובד לי…

אם הפונקציה הראשונה עובדת לך,
תנסה לממש אותה עבור 1000 המספרים הראשונים ולבדוק מי מהם נותן לך את התוצאה הגבוהה יותר

זה מה שעשיתי אבל יוצא לי שאני מקבל כל פעם תוצאה שונה. אני לא מצליח להגיע לאיך אני מקבל את התוצאה הגבוהה ביותר.

אתה יכול לשלוח תצלום?

אשלח לך בפרטי. גגגגג

אם לא עשיתי ככה ופשוט כתבתי באותו תא #upload 2 ו#upload 1
זה בעייתי?

תראה בגדול אם הפונקציה הראשונה עובדת לך תנסה קצת לשבור על זה את הראש
כי בתכלס זה אומר שאתה 80 אחוז שם.

כל מה שאני לא אענה לך יתן לך את התשובה בשלב זה של התרגיל.

רמז דק הוא להשתמש בלולאה כמו שלמדנו עד כה.

אני לא יודעת עד כמה מותר לנו לחשוף (אני לא מדריכה). אבל אתה בכיוון הנכון…
רמז: צריך לבדוק עבור כל הרצה, צריך 2 משתנים
מקווה שעזרתי :slight_smile:

אולי עוד כיוון לרמז - יש את המספר עצמו שעליו עושים את הפעולה, ויש את מספר הצעדים. זה יכול לבלבל, שכן צריך לשמור את מספר הצעדים וגם את המספר עצמו, אבל להחזיר את המספר. כלומר, אנחנו עובדים עם מספר הצעדים, אבל מחזירים רק את המספר.

מקווה שזה ברור :nerd_face:

גם לי יש את אותה בעיה. מנסה להחזיר את המספר עצמו, אבל מודפסים לי מספר הצעדים (לפי מה שראיתי בתשובות פה). עדיין לא כל כך מבינה איך מגיעים למספר עצמו בהסתמך על הפונקציה הקודמת :disappointed_relieved: