מחברת 4 רשימות - סוגי נתונים

שלום,
במחברת 4 של רשימות יש תרגול שאומר: “הרשימות שהוצגו למעלה הן רשימות הומוגניות, כאלו שכל האיברים שבהן הם מאותו סוג. כתבו עבור כל אחת מהרשימות שהוצגו בדוגמה מה סוג הנתונים שיישמר בהן.”

מה זה אומר סוג? מבינה ש"כלב, חתול ותוכי" זה איברים שונים, כולם מסוג חיות.
איזה “סוגי נתונים” נתקלנו בהם עד כה? לא מבינה את המינוח ואיך אני כותבת מה סוג הנתון. האם הכוונה שאעשה type?

אשמח להבהרה

הכוונה היא שאם כל האיברים ברשימה למשל הם מסוג int (מספרים שלמים)
או נגיד מחרוזות כמו “כלב” “חתול” “שלום”
רשימה של רשימות
וכו …
כך שכן כל האיברים בעצם יקבלו את אותו הערך ברקע שתעשי להם type

תודה.
אז “סוגי נתונים” משמע?:
STR
INT
FLOAT
BOOL
LIST

לא ברור לי - הכל למעשה יצא לי list (ברגע שיש יותר מאיבר אחד זה למעשה רשימה) אז מה זה אומר “סוגי נתונים” ואיך רושמים את זה כפי שהתרגיל מבקש?

תודה רבה

כן.

הכוונה היא כזו למשל ברשימה הנ"ל

a = ["A", "Shalom", "1", "Dog"] 

כל איבר ברשימה הוא מסוג String - כך שאם תעשי תבדקי למשל עבור

type(a[2]) 

בעצם תקבלי str, וכך גם לכל השאר.

שימי לב שאם כל איבר חוזר לך מסוג list אומר שכל איבר הוא רשימה למשל:

b = [["a"],[1,2,3],[0.1,0.3],["Cat"]] 

כל איבר ברשימה הוא גם מסוג רשימה. בכל תא פה יש רשימה חלק באורך 1 חלק יותר ארוכות…
וגם אם הם מסוגים שונים זה לא משנה. כי הבדיקה עבור איזה סוג של טיפוסים יש ברשימה החיצונית
הוא מטיפוס list .

אם תבדקי יותר פנימה למשל מה הטיפוס של:

type(b[1][0]) 

אז במקרה זה למשל זה יהיה int , כי אנו בודקים איזה טיפוס משתנה נמצא בתא הראשון של הרשימה שנמצאת בתא השני של הרשימה הגדולה.

מקווה שזה ברור :slight_smile:

ההסבר מאוד ברור, תודה רבה רבה!

אני רק לא מבינה מה רוצים שאעשה בתרגיל. הכל זה רשימות הומוגניות (=האיברים ברשימה הם מאותו סוג). לא ביקשו ממני לבדוק מה סוג האיבר בכל רשימה (קרי str / int / float / bool). בעצם מבקשים ממני להראות שכל רשימה היא אכן רשימה?

זה תרגול בשבילך. את צריכה לחשוב פשוט איזה סוג נתונים יש ברשימה הזו.
זה לא להגשה יותר בשבילך לראות שאת מבינה את החומר :slight_smile:

אבל מה שכן, יש לך טעות כי בדקת

type([0])
ולא 
typt(order_of_pm[0])

לכן זה מחזיר לך רשימה כי הטיפוס של [0] הוא רשימה.

תודה על התיקון! אז בעצם רוצים שאבדוק את ה- type של כל איבר ברשימה?

רוצים שתנסי להבין איזה סוג נתונים יש ברשימה אני לא חושב שאת צריכה לבדוק תא תא . זה תרגיל בשביל עצמך להבנה אז מה שעושה לך טוב

לא מבינה מה זה סוגי נתונים :-/
הכוונה לסוג איבר?
תודה על הסבלנות

@Yam זה מסוג הדברים שמתעכבים עליהם שעה שבשיעור פרונטלי עוברים בשנייה בלי בעיה או לחליפין למישהו שבא מרקע זה נורא ברור.

את שוכחת שהקורס הפרונטלי מועבר בסהכ 3 שעות בשבוע וכאן יש לך תמיכה 24/7.
איבר — איבר ברשימה, כפי שמוסבר במחברת רשימות
סוג – type, כפי שמוסבר במחברות השבוע הראשון

מה הכוונה בנתונים ב"כתבו עבור כל אחת מהרשימות שהוצגו בדוגמה מה סוג הנתונים שיישמר בהן? הכוונה לאיבר? סוג האיבר? (קרי str / int / float / bool)?

קורס פרונטלי של 3 שעות לא סותר את מה שכתבתי :-/
(יש פחות זמן לשאלות אבל יש גם פחות שאלות כי בסופו של יום החומר מועבר בצורה דינאמית יותר ויש שאלות ותשובות בזמן אמת כשזה פרונטלי לכן אין כאן סתירה לטעמי. שוב זו רק נקודה למחשבה)

ממליץ לעבור שוב על מחברת רשימות.
בתוך רשימה אנחנו מכניסים איברים, כאשר כל איבר הוא ערך כלשהו בפייתון.
השאלה היא מה סוג הנתונים (הטיפוס, ה¯type) של כל אחד מהאיברים הללו.

זה התרגיל הראשון במחברת רשימות, ככה הגעתי לזה - עוברת על המחברת לאחר שצפיתי בסרטון.
ברור לי מה זה איבר, ברור לי שאיבר אחד או כמה איברים מרכיבים רשימה, ברור לי מה זה טיפוס (type) לדוגמה מחרוזת, מספר עשרוני, מספר שלם, ביטוי בוליאני וכו, נתונים לא היה ברור.
במילים אחרות: מה הסוג=type של כל איבר ברשימה אם הבנתי אותך.

כן, הבנת אותי נכון.
המילה “נתונים” מתייחסת לערכים אם תרצי. בצירוף “סוג נתונים” הכוונה היא לסוג של הערך.