שאלה לגבי מיקומים - מחברת 7

לא מבין איך אני אמור לקבל את הקלט - אני אמור לייצר פונקציה שהיא לולאה ומפסיקה מתישהו?
להבנתי עוד לא למדנו את הנושא הזה
אז איך אני מקבל כמות לא סופית של רשימות?

בין העונים יוגרל חתול :cat2:

אתה מגדיר פונקציה שמקבלת רשימה של רשימות כארגומנט.

לדוגמה:
my_function([[1, 2, 3], [4, 5, 6]])

מתי ההגרלה?

כ״ז בכסלט או בליקוי חמה מה שבא קודם

@itamaraviv איך מוודאים שפונקציה אכן מקבלת רשימה + אינדקס של מחרוזות

אם אני צריכה לקבל לפונקציה משתנה מסוג רשימה שיצא למשל מפונקציה שונה- איך אני יודעת שהוא מתקבל כרשימה?

ראיתי את הסרטון תרגול שיצא אתמול ( תרגול: שאלות-תשובות של חניכים בנושא גישה לפתרון בעיות, פונקציות מחרוזות ו-debug.) שהמתרגל לא הציג את עצמו, אז אני שואלת פה כי הנושא קשור…

בסרטון הוצגה פונקציה שמקבלת מספר, ועל מנת לבדוק את האינדקסים שלה בחר המתרגל להפוך את המספר למחרוזת, ולעבוד עם האינדקס שלו בתור מחרוזת.
I) לא נגענו בכיצד ניגשים לאינדקס של מחרוזת לפני, אבל שמתי לב שהאינדקס מתחיל במיקום 1 ולא 0. זה נכון? והאם על מנת להגיע לאות במיקום השלישי אני ניגשת לזה ממש כמו שהייתי ניגשת לכל רשימה אחרת string[2]?
II) אם בפונקציה החיצונית המשתנה שנשלח לפונקציה הפנימית מוגדר כבר כרשימה, האם אני יכולה להניח שהוא מגיע כרשימה? או שעליי להמיר אותו שוב בפונקציה הפנימית ממספר לרשימה\ מחרוזת?
III) האם יש יתרון בבחירה אם לעבוד על מיקומי מספרים בתור מחרוזת או רשימה?

תודה

את יכולה להניח שארגומנט לפונקציה שאת כותבת ורוצה שיהיה רשימה, אכן יהיה רשימה. פשוט תדאגי לקרוא לו עם רשימה כשאת קוראת לפונקציה.

המתרגל היה אני בוידאו.
בשבוע 2 נגענו בגישה למחרוזת - ממליץ לך לעשות חזרה.
האינדקס במחרוזות, ברשימות ובכל דבר שניתן לגשת אליו עם אינדקס מתחיל ב-0 תמיד. ניגשתי שם לאינדקס 1 כי רציתי לקצץ את הספרות בצדדים. אני גם מסביר על זה, ממליץ לך לצפות שוב ולשים לב לנקודה העדינה הזאת.

גישה לאינדקס 2 תביא לך את האיבר השלישי, סופרים מ-0.

בפונקציות שאת יוצרת את יכולה לקבוע את הארגומנטים ולהניח שיתקבלו תקין. אני בחרתי לתמוך בשתי צורות של קלט, גם כמספר וגם כמחרוזת - זה לא חובה, תחליטי מה שנוח לך אלא אם הוגדר אחרת בשאלה.

אני חושב שאם צריך לעבוד על מיקומים במספר עדיף לעבוד מחרוזת, ההמרה בין מחרוזת ומספר היא מיידית בעוד שברשימה יש עוד שלב.

איתמר