מחברת 7, שעון עולמי - אני על סף ייאוש

הכל באלגן לי.
אני כבר יומיים על התרגיל ולא מצליחה.
חיפשתי בפורום ולא מצאתי את כל התשובות…
יש הרבה תסכול בפוסט הזה אז סליחה מראש.

שאלות ותסכול
  1. הכנסתי קלט, הפרדתי אותו בעזרת :, הוא הפך לרשימה… מפה אני לא יכולה לעבוד עם התא הראשון בתור int בהמשך התרגיל

2. הכנתי פונקציה שאומרת אם השעה שהוכנסה לא הגיונית…
    הבנתי מכל הסרטונים והתגובות שלא שמים input בפונקציה,
    אבל אז הוא ממשיך לעבוד גם אם השעה לא נכונה.
    ניסיתי לעשות if לפני הקלט השני אבל זה לא הלך.

בכללי מופיעים לי שגיאות שאני לא מבינה איך לסדר.
יש עוד שאלות אבל אני כבר מאבדת את זה ולא זוכרת…

@timnar312

1. מרגע שקיבלת פלט כרשימה את יכולה לקרוא לאיבר הראשון ברשימה (השעות) או להגדיר משתנה חדש שזהה לו לצורך חישובים. בקיצור - אפשר להשתמש באיברים מהרשימה כמספר רגיל אם קוראים להם באופן נכון.

2. האם את יכולה להראות את הקוד שכתבת? קצת קשה להבין מההסבר, ייתכן והבעיה היא משהו טכני שאת לא רואה.

אשמח לעזור באופן פרטני //הפורום נפתח לציבור ולכן צנזרתי פרטים אישיים, ים//

מיכאל

היי מיכאל,
קודם כל תודה רבה
כשניסיתי לעבוד עם האיבר הראשון זה אמר לי שאין אפשרות…
הכל באלגן לי בקוד כרגע אבל שולחת לך את הקוד בהודעת פרטית פה, תודה :pray:

הייתי באותה סירה כמו שלך, במשך יומיים נתקעתי רק על הסעיף הראשון, לגמרי מבין את התסכול.
זה תרגיל לא פשוט בכלל. אבל כמו כל התרגילים, כשמבינים מה באמת צריך לעשות - אז זה ירוץ.

מוזמנת לשלוח לי את הקוד בפרטי ואנסה לעזור.

היי @timnar312; מצטער לשמוע על התסכול, אנחנו כאן כדי לעזור (ותודה לכל הנשמות בפורום שגם נחלצים לעזרה :slight_smile: ).
נשמח אם תנסי להעלות על הכתב איפה הבלבול והקושי ותעלי את זה באשכול ה־Ask me anything. אני בטוח שהסגל ישמח לשמוע איפה אפשר לחדד את ההבנה בנושאים מסוימים.

נעזרתי במיכאל ואביב בפרטי, :pray:
מדהים לראות את הרצון לעזור ואני הכי מודה להם.

הפוסט נכתב אחרי שישבתי יותר מחמישה ימים על החומר ומשהו לא עבר לי נכון (נשארו לי שני תרגילים),
תיסכל אותי כי אני הכי רוצה להצליח (רגש ההצלחה בתרגיל מתגמד לעומת התסכול מאי הצלחה).
לקחתי חצי יום הפסקה ומחר אמשיך על התרגיל מחדש עם כל מה שמיכאל ואביב שלחו לי ואצליח :slight_smile:

שוב, תודה לך ולצוות על הקורס המדהים הזה :pray:

היי
אני ממש שמח לשמוע שהצלחת! ומאוד שמח לשמוע על שיתופי הפעולה שלכם! ככה כותבים תוכנה!

אעלה בקרוב סרטון על גישות לפתרון ושיטות נחמדות לתהליך של debug.

אם לא ראית את סרטוני התרגול אז אני ממליץ בחום! יש שם דוגמאות לטעויות נפוצות וחידודים לדברים שכבר ראיתם.
כמו כן יש שם תרגילים נוספים למי שאיכשהו חסר לו תרגול.

איתמר

טוב לצערי לא הספקתי לסיים את התרגיל הזה ולהגיש בזמן אבל עדיין מעצבן אותי להשאיר תרגיל שאני לא מצליח לפתור
//צנזור פתרון//
למה זה לא עובד?

האופרטור שלך הפוך.
שמים קודם את הסימן < ורק אז =