מציאת עבודה כמתכנת לאחר הקורס

האם לאחר הקורס (בהנחה שעושים את כל התרגילים ומבינים את החומר) יש אפשרות להשתלב בהייטק?
האם מגיעים לרמת יכולת שמספיקה בשביל למצוא עבודה כמתכנת בהייטק?

צריך להשקיע מאוד בקורס, וכנראה שגם בתרגול וחידודים אחריו.
אנחנו לא מבטיחים כלום אבל אנחנו יכולים להגיד שזו נקודת פתיחה מצוינת

היי, אומנם לא מסגל הקורס, אבל חשוב להגיד: כל אחת היא אחרת ואי אפשר להבטיח שתמצא\י עבודה בתחום התכנות בחברת היי-טק לאחר סיום הקורס.

דמיין\י שיכול להיות שאשלים את חובות הקורס ואקבל תעודה…

1. אך לא אצליח למצוא עבודה בתור משרת מתכנתת.
  2. אמצא עבודה בחברה שמטפחת מתכנתים צעירים, וחוסר הניסיון בפועל לא מפריע לה, כל עוד האופי של העובד הוא שקובע. זה קורה בחברות סטארט אפ בדרך-כלל.
  3. אמצע תוכנית התמחות או עבודה בחברה “נחשבת” בתקן ג’וניור.

אני לא רואה איך אחרי קורס אונליין ובלי שום ניסיון בפועל, חברה נחשבת תעסיק אותנו.
אם את\ה כבר עובדת בהיי-טק אבל לא במשרת תכנות, אז יש סיכוי שיסכימו להעביר אותך פנים-ארגונית למשרת מתכנת ג’וניור. אבל שוב… כל אחת ואחד הם שונים… לכן חברות שוכרות מומחים במשאבי אנוש, שעושים “פילטור” של מועמדים לפי קריטריונים שהחברה הגדירה מראש לכל תפקיד.
טיפ: דרך חכמה להשתלב בחברת היי-טק קטנה עד בינונית, היא שיטת “חברה מביאה חברה” או “חבר מביא חבר”. בחברות קטנות-בינוניות זה מעלה את הסיכויים של קורות החיים שלך להיקרא.
-עובדים מקבלים תגמולים על הבאת “ליד” שיביא לגיוס אנשים איכותיים למקום העבודה. בדרך כלל יש תנאים כאלה של “העובד החדש חייב לעבוד לפחות 3 חודשים והעובד הקיים חייב עדיין להיות מועסק אצלנו בשביל לקבל את הבונוס”, אז גם אם אתה לא באמת חבר של אותו עובד… שווה לך להגיע בתור רפרנס בתוכנית.-

אני ממליצה לך לקחת בחשבון שאומנם הידע שתצבור בהשלמת הקורס יתן לך כלים להתחיל בעולם התכנות, זה ממש לא אומר שתשתלב בעבודה בחברת היי-טק או שתשגשג במקצוע. הכל תלוי בך.

בכל מקרה, לא חייבים לעבוד בחברת היי-טק ולא חייבים לעבוד כמתכנתים :wink:

זה דווקא יכול לקרות בהחלט.
אנשים שנכנסים לחומר מאוד, מתעניינים ומרחיבים בזוטות, ומוכנים אחרי הקורס לשבת עוד חודשיים–שלושה, לתרגל הרבה את מה שלמדו ולבנות פרויקטים – יכולים להתברג בתעשייה.
שוב, אנחנו לא מבטיחים שום דבר – מצב השוק יכול להיות רע אחרי הקורונה, או שיכול להיות שבגלל היכולות הבין־אישיות של החניך מקומות לא ירצו לקבל אותו. יכול להיות שהמשרה שהוא רוצה לא תואמת את היכולות שלו, או שהשכר שהוא ציפה לקבל בתפקיד הראשון לא ריאלי. יכול להיות שהחניך לא טוב כמו שהוא חושב שהוא. אי אפשר להבטיח לאנשים שיקבלו משרה אחרי הקורס.
אני כן אשים פה את העובדה שכל המדריכים בסגל עובדים בהיי־טק וכמעט תמיד מחפשים בחברות שאנחנו עובדים בהן עובדים מצוינים, גם אם רק בתחילת דרכם. אם אראה כוכבים היסטריים שאי אפשר להתעלם מהם בסוף הקורס אין מניעה מזה שאנסה להשיג דיל טוב עבורם ועבור החברה שבה אני עובד :slight_smile:

עם אלו אני סופר מסכים :slight_smile:

נכון מאוד, בגלל זה כתבתי שלדעתי מסיום הקורס בלבד זה לא יקרה, אלא רק אם תהיה השקעה מעבר… הכל תלוי בנו!