מחברת 3 "מפענח הצפנים"

(אני לא יודע אם ההודעה הזו, שהיא בעיקר פריקת תסכולים, היא רלוונטית. אבין אם תמחקו.)

אז הצלחתי סוף סוף את התרגיל הזה, וזה היה מאתגר ברמות. אני חושב שהשקעתי על זה משהו כמו חמש שעות של ניסיונות, עם המון טעויות סינטקס, טעויות בהבנה של משתנים מקומיים וגלובלים, בלבול בין משתנים לארגומנטים, ניסיונות לכתוב קוד כמה שיותר נקי, והמון תסכולים. האם אני היחיד שמצא את התרגיל הזה כל כך מסובך?

אל תיקח את זה בבקשה כתגובה לא אמפתית, אבל סחטיין.
ככה לומדים כמו שצריך איך לתכנת ובעזרת חוויות כאלו לומדים לעומק איך דברים עובדים ומצליחים להתקדם הלאה.
בדיוק בשביל זה התרגילים האלו שם.

אתה לגמרי לא לבד… לקח לי כמה שעות של נסיונות עד שהגעתי למשהו נקי ויפה. זה חלק מהלימוד.

לא אמפתית? זו התגובה הכי אמפתית שיש. הזהרתם שזה מסובך וזה אכן היה. יכול להיות שלקח לי כל כך הרבה זמן כי התעקשתי לפתור את זה לגמרי לבד. בכל מקרה סתם רציתי לקטר קצת.

ג’נטלמנס, הדיון על הקושי ראוי מאוד, אבל אני מבקש לא לפרסם כאן קטעי פתרונות :slight_smile:
בואו ניתן לעוד אנשים לעבור את ההתמודדות הזו.

@mbrodsky
הקוד הלא-אלגנטי שלי עובד. אין בעיה עם הקוד.
יש בעיה עם הקאונטר. הוא לא מחשיב את הספרה 4, למרות שכשאני מקיש את הקוד הנכון 4812 הוא פותח את הכספת…
אז שואל מה הבעיה של הקאונטר עם הספרה 4.

לא הייתה כאן שום כוונה להעליב. התכוונתי שאני לא מצליח לחשוב על תשובה כי לא הבנתי מה מטרת קטע הקוד. גם לי יש קוד לא אלגנטי שעובד (נדמה לי). בעיקר התכוונתי שאולי אפשר להמנע מהבעיה שהתגלתה אם משתמשים בבדיקה מהסוג שלמדנו בשבוע הראשון.

לא נעלבתי.
מטרת קטע הקוד לספור כמה ספרות מתוך הקוד שהקיש המשתמש נמצאות בקוד האמיתי.
וזה בגדול עושה את זה חוץ מהספרה 4.