סדר בבית המשפט - חוברת 4

אפשר שאלה בפרטי לגבי התרגיל הזה ?
@orpazf

בשמחה :slight_smile:

זה גם מה שאני הבנתי שצריך לעשות :sweat_smile: גם יצאו רק חמש שורות בשימוש עם סוגריים מרובעים.
אז מה כוונת המשפט “השתמשו באינדקסים, ושמרו ערכים בצד במשתנים.” לדעתך?

אינדקסים – מיקומים, בעזרת סוגריים מרובעים
שמרו בצד ערכים במשתנים – כדי שיהיה נוח יותר, לשמור שם של שופט במשתנה בצד כדי שיהיה נוח לשים אותו במקום אחר ברשימה אח"כ.

תודה :slight_smile: אז נעשה כמו שצריך

לא הבנתי.
צריך לבצע הדפסה בלבד?

אתה צריך לסדר את הרשימה ולהדפיס

זה אכן מפשט, אבל אני לא מבינה אם אני צריכה שהקוד יבדוק לי נגיד השוואה בין שני תאים.

חחח גם אני התחלתי ככה, ואז הרגיש לי שמשהו לא תקין.
ונכנסתי לפורום חחח :slight_smile:

מתוך שאלה שמבקשת מאיתנו לצור קוד אשר מסדר רשימה לפי סדר אלפבתי, השאלה הפכה להיות כזו שמבקשת מאיתנו פשוט לצור רשימה חדשה אשר מסודרת בצורה אלפבתית? או שיש דרך לגשת לכל איבר בסדרה הנתונה ולשנות את המיקום שלו? אם כן אז איך? אני שוב מפספס משהו

יש דרך לגשת לכל איבר בסדרה הנתונה ולשנות את התוכן שלו אם אתה מעוניין בכך. התרגיל הזה נועד להיות תרגיל ממש בסיסי לשימוש ב-[], נסה להבין איך אתה יכול להשתמש בהם :slight_smile:

אז איך משנים תוכן של איבר בלי לפגוע בסדר שלו?
ואיך בודקים כמה פעמים מילה מסוימת מופיעה ברשימה או בטקסט מסויים?

שינוי תוכן של איבר ישפיע על הסדר שלו, במקרים מסוימים זה לא משנה, בתרגיל הזה זה בדיוק מה שאתה רוצה. ארמוז שכדאי לך לשמור במשתנים את המידע שלך לפני שאתה דורס אותו.
לגבי כמה פעמים מילה מסוימת מופיעה בטקסט - יש הסברים ודוגמאות מפורטים במחברת 5 תחת הכותרת “סופרים סתם”

היי איך הצלחת לספור את המילים בכל הטקסט ?

זה הרגע לחזור למחברת שעוסקת ברשימות ובפונקציות המובנות בפייתון שמאפשרות עבודה עם רשימות.