מה רש"י - אשמח להסבר משורה 9 מהסוף

שלום,
אשמח אם אפשר להוסיף הסברים לקורה מהשורה התשיעית לכיוון הסוף, קצת הסתבכתי שם
תודה רבה

תוכל/י בבקשה לצרף את השורה המדוברת?

קשור בעקיפין לתרגיל הזה - איך אמורים להעלות אותו? הוא מחולק למלא תאים

למיטב הבנתי נאמר שאין חובה להגיש אותו, ובנוסף ניתן לאחד את כל התאים עם shift+M

תודה על התשובה :slight_smile:
צריך לסמן אותם איכשהו? shift+M ידע לחבר רק את התאים האלה ולא את כל שאר התרגילים? פוחדת ללחוץ עכשיו על משהו ולגרום לתקלות בהרצה של שאר התרגילים.

לא ניסיתי האמת, אבל הפתרון הכי טוב הוא ללכת לחוברת של שבוע 1 ולעשות בה ניסויים - לפתוח תאים חדשים ולמזג אותם :slight_smile:

תודה, ניסיתי וזה אכן ממזג עם התא שנמצא למטה מהתא שבבחירה ולא את כל התאים במחברת.

ותשובה בשבילי!? :slight_smile:

אשמח לענות ברגע שתצרפי את השורה, כי אני לא בטוחה לאיזו שורה את מתכוונת :slight_smile:

השורות האלו

בשמחה. כותבת בנפרד כל שורה לטובת מי שלא רוצה ספויילרים לכאלה שלא הגיע אליהן עדיין.

1

אנו בודקים האם ברשימה, שבה יש 3 רשימות, מופיעה הרשימה [1, 2, 3]. כמו שניתן להבחין זו אכן הרשימה הראשונה שם ולכן אנחנו מקבלים True.

2

אנו בודקים מה האיבר שנמצא באינדקס 2 של הרשימה הראשונה (אינדקס 0). במקרה הזה - 3.

3

אנו מכפילים פי 5 את האיבר שנמצא באינדקס האחרון ברשימה הראשונה, כלומר את 3.

4

אנו מכפילים פי 5 את הרשימה (כן, אפשר להכפיל רשימות) שהאיבר היחיד בה הוא האיבר האחרון של הרשימה הראשונה, כלומר 3.

5

אנו מחזירים את האיבר האחרון ברשימה הראשונה, כלומר 3

6

אנו בודקים האם האיבר האחרון ברשימה הראשונה שברשימת הרשימות בצד שמאל (3) זהה לאיבר באינדקס 2 שברשימה באינדקס 2 ברשימת הרשימות בצד ימין (3).

7

אנו בודקים האם הרשימה שמכילה בתוכה רשימה ובה המספרים 1, 2, 3 מופיעה בתוך רשימת הרשימות שבצד ימין - מה שלא נכון, כי הרשימה 1, 2, 3 מופיעה בה אך לא רשימת הרשימות.

8

ממש כמו 7 - אמנם שתי הרשימות ברשימה שבצד שמאל נמצאות ברשימה שבצד ימין, אך הרשימה עצמה לא.

9

בניגוד ל-8 כאן הרשימה של שתי הרשימות נמצאת כמו שהיא כאיבר בתוך הרשימה בצד ימין.

תודה,
כמה שאלות,
ב 2 - ככה מבוצעת בדיקה אם משהו בתוך משהו? אין פרינט ? משהו? סינטקס קצת מבלבל
ב 4 - מכפילים את האיבר ברשימה הזו ?
ב 7 - בודקים האם הרשימה שבה המספרים 1,2,3 מופיעה בתור רשימה בתוך הרשימה שמימין? (חסר סוגריים בעצם כדי שזה יהיה רשימה בתוך רשימה)

2

כנראה ניסחתי את עצמי לא נכון, אז אחדד - כך מבוצעת הפנייה לאינדקס מסוים ברשימה.על-מנת לגשת לאינדקס ה-3 (שהוא האיבר הרביעי!) ברשימה בשם lst למשל נבצע lst[3].

4

באופן דומה לכך שהכפלת מחרוזת במספר תיתן לנו את המחרוזת משורשרת לעצמה כמספר שהכפלנו, כך גם ברשימה - הכפלת רשימה במספר תיתן לנו את הרשימה שנוצרה משרשור הרשימה הזו כמספר הפעמים שהכפלנו.

7

אנו בודקים האם כל ה"גוש" [[3, 2, 1]] מופיע בתוך הרשימה שבצד ימין. אכן אם בצד ימין היו עוד סוגריים מסביב לרשימה של [3, 2, 1] זה היה נכון.

לא הכול אינטואיטיבי, אני ממליצה לנסות לשחק עם זה בעצמך עם דוגמאות משלך כדי להבין טוב יותר :slight_smile:

לגבי 2, כן אני מבין, ניגשים לרשימה מסוימת (0) ובתוכה לאיבר מספר 2 שהוא הספרה 3,
רק שאין שום הדפסה שום כלום…אז איך זה עובד?
לגבי 4 - עדיין, מכפילים את האיבר מהרשימה הזו, כן? הרי לא הכפלת את כל הרשימה אלא רק איבר אחד בתוכה
לגבי 7 - סבבה

2

זה מוחזר ולא מודפס. הסיבה שפה זה מודפס למסך היא בגלל שבמחברות ג’ופיטר דברים מודפסים גם ללא פקודת הדפסה, כפי שים הסביר:
שאלה בסיסית-פקודת פרינט

4

זה מכפיל את כל הרשימה. בדוק מה קורה כשאתה עושה 3 * [1, 3, “a”].

לגבי 4 - כן אני מבין, אבל פה בדוגמה את ניגשת לרשימה 0 ולאיבר ה -1 שלה כלומר ל 3 ואותו מכפילה , לא?

לא, שים לב לסוגריים החיצוניים ביותר, שהופכים את זה לרשימה ובה איבר אחד

חג חירות שמח לכולם!!!

היי!
יש אפשרות לבטל את האיחוד?
איחדת בטעות את כל הדף וזה נראה נורא!

היי, אני לא מכירה, אבל מחיפוש באינטרנט מצאתי מישהו שטוען שהקיצור Ctrl+Shift± אמור לעבוד.
אם זה לא עובד - אפשר להגדיר תאים חדשים עם b ולהתחיל לפצל ידנית, או אולי אפילו לשמור את הקוד שכתבת ולהוריד מחדש את המחברת